RT duroid 6002 PCB-offerte en stapeling
Deze pagina behandelt de offerte- en stackup-definitie voor RT/duroid 6002. Een nuttige offerteaanvraag (RFQ) identificeert de kwaliteit, dikte, koper, lagen, printplaatgrootte, impedantie-eisen, boorgaten, inspectie en hoeveelheid voordat een prijs als vergelijkbaar wordt beschouwd.
Afbeelding 1. Rogers RT/duroid 6002
Een offerte voor een RT duroid 6002 printplaat moet de uiteindelijke constructie beschrijven, niet alleen de materiaalkwaliteit. Dikte, kopergehalte, aantal lagen, gatentechnologie, impedantiedoelstellingen en inspectie kunnen de productiekosten meer beïnvloeden dan de merknaam alleen doet vermoeden. Rogers RT/duroid 6002 is een met keramiek gevuld, met glasvezels versterkt PTFE-laminaat met een diëlektrische constante van 2.94 ±0.04 en een dissipatiefactor van 0.0012 bij 10 GHz. De in-plane CTE van 16 ppm/°C – gelijk aan die van koper – in combinatie met een lage CTE in de z-as van 24 ppm/°C en gepubliceerde ASTM E595-ontgassingsgegevens (indien van toepassing) kan relevant zijn voor satellieten, phased arrays, defensie en andere ruimtevaarttoepassingen, maar het project moet de huidige documentatie en kwalificatie-eisen voor de materiaalkwaliteit bevestigen. Deze technische handleiding behandelt geselecteerde gegevens van RT/duroid 6002, elektrische en thermische prestaties, ontwerpvoorschriften, impedantiereferentie, opbouwtopologieën, het stapsgewijze productieproces, een vergelijking met verwante Rogers-laminaten (5880, 6006, 6010, RO3003, RO4350B), industriële toepassingen, kostenanalyse en meer dan 20 veelgestelde technische vragen.
Inhoudsopgave
- Wat is Rogers RT/duroid 6002?
- RT/duroid 6002 Volledig gegevensblad en materiaaleigenschappen
- Diëlektrische constante, dissipatiefactor, TCDk uitgelegd
- Thermische geleidbaarheid, thermische uitzettingscoëfficiënt (CTE) en vochtgedrag
- Waarom CTE-matching de betrouwbaarheid van geplateerde doorvoergaten verbetert
- RT/duroid 6002 vs 5880 vs 6006 vs 6010 vs RO3003 vs RO4350B
- RT/duroid 6002 Impedantiecalculator: 50Ω Microstrip, Stripline, Differentieel
- Stapelontwerp: volledig PTFE meerlaagse en hybride FR4-configuraties
- Stapsgewijs productieproces van de RT/duroid 6002 printplaat
- Top 10 industriële toepassingen: satellieten, radar, 5G, ruimtevaart
- Kostenanalyse, levertijd, beschikbaarheid en waar te koop
- Handleiding voor veelvoorkomende technische problemen en het oplossen ervan
- Veelgestelde vragen over RT/duroid 6002 (meer dan 20 vragen en antwoorden)
- RT/duroid 6002 PCB-productie bij Highleap Electronics
1. Wat is Rogers RT/duroid 6002?
Rogers RT/duroid 6002 is een hoogfrequent PCB-laminaat geproduceerd door Rogers Corporation. Het is een composietmateriaal met drie componenten, bestaande uit een PTFE-matrix (polytetrafluorethyleen), keramische vuldeeltjes en geweven glasvezelversterking. Het materiaal behoort tot de RT/duroid 6000-serie, waartoe ook RT/duroid 6006, 6010.2LM, 6035HTC en 6202 behoren. Binnen deze serie is RT/duroid 6002 geschikt voor ontwerpen die zowel hoge microgolfprestaties als een hoge weerstand tegen extreme thermische belasting vereisen – een combinatie die conventionele, ongevulde PTFE-laminaten niet kunnen bieden.
De bepalende technische eigenschappen van RT/duroid 6002 zijn vierledig:
- CTE-aanpassing aan koper: een thermische uitzettingscoëfficiënt in het vlak van 16 ppm/°C, wat nauw aansluit bij die van koper (17 ppm/°C), waardoor de betrouwbaarheid van geplateerde doorvoergaten bij thermische cycli aanzienlijk verbetert.
- Ontgassing van ruimtevaartkwaliteit: gekwalificeerde ASTM E595-prestaties met TML <1.0% en CVCM <0.1%, wat relevant kan zijn voor een ruimtevaartkwalificatiebeoordeling, maar op zichzelf geen garantie biedt voor projectacceptatie.
- Laag microgolfverlies: Een dissipatiefactor van 0.0012 bij 10 GHz, een van de laagste van alle glasvezelversterkte PTFE-laminaten.
- Luchtvaartgeschiedenis: De geschiedenis van een programma kan nuttige achtergrondinformatie bieden, maar een nieuw ontwerp vereist nog steeds eigen kwalificatie- en acceptatiebewijs.
RT/duroid 6002 wordt vaak gespecificeerd wanneer een ontwerp matige tot hoge microgolffrequenties (1–40 GHz) combineert met zware thermische omstandigheden — zoals temperatuurschommelingen in militaire omgevingen, thermisch vacuüm in de ruimte en de hoogste temperatuurklasse onder de motorkap van een automobielindustrie — en betrouwbaarheid van de doorgeplateerde gaten vereist is gedurende het aantal cycli dat is gespecificeerd in het toepasselijke kwalificatieplan. Binnen het bredere portfolio van Rogers hoogfrequente PCB-materialen is RT/duroid 6002 een ECSS-Q-ST-70-08C-vereiste. Elke ECSS-Q-ST-70-08C-vereiste moet worden geverifieerd aan de hand van het huidige projectkwalificatiepakket en mag niet worden afgeleid uit de materiaalnaam.
2. RT/duroid 6002 Volledig gegevensblad en materiaaleigenschappen
De onderstaande tabel toont een selectie van referentiewaarden uit gepubliceerde technische literatuur over RT/duroid 6002; controleer de actuele revisie, dikte en testmethode vóór de definitieve goedkeuring van het ontwerp. Eigenschappen worden gemeten volgens de IPC-TM-650-testmethoden, tenzij anders vermeld. De waarden zijn typisch en gelden voor alle standaard dikteopties. Controleer altijd de meest recente versie van het Rogers Corporation-gegevensblad vóór de definitieve goedkeuring van het ontwerp.
| Categorie | Eigendom | Waarde | Eenheid | Testmethode / conditie |
|---|---|---|---|---|
| Elektra | Diëlektrische constante (Dk, ontwerp) | 2.94 ± 0.04 | - | IPC-TM-650 2.5.5.5 @ 10 GHz |
| Dissipatiefactor (Df) | 0.0012 | - | IPC-TM-650 2.5.5.5 @ 10 GHz | |
| Thermische coëfficiënt van Dk | +12 | ppm / ° C | -50 tot +150 °C | |
| Volumeweerstand | 10¹⁰ | MΩ·cm | IPC-TM-650 2.5.17.1 | |
| Diëlektrische sterkte | 45 | kV / mm | ASTM D149 | |
| Warmte- | Warmtegeleiding | 0.44 | W/m/K | ASTM C518 |
| CTE x-as (in het vlak) | 16 | ppm / ° C | IPC-TM-650 2.4.41 | |
| CTE y-as (in het vlak) | 16 | ppm / ° C | IPC-TM-650 2.4.41 | |
| CTE z-as (door de dikte heen) | 24 | ppm / ° C | IPC-TM-650 2.4.41 (0–100 °C) | |
| Mechanisch | Treksterkte (x) | 50 | MPa | ASTM D638 |
| Dichtheid | 2.1 | g / cm³ | ASTM D792 | |
| Glasovergang (Tg) | >327 (PTFE-smelt) | ° C | - | |
| Mileu | Vochtopname | 0.02 | % | ASTM D570 (D48/50) |
| Ontgassing TML | % | ASTM E595 | ||
| Ontgassing CVCM | % | ASTM E595 | ||
| Compliant | Ontvlambaarheidsklasse | UL94 V-0 | - | Halogeenvrij |
| RoHS / REACH | Compliant | - | - |
Beschikbare diktes: 0.127 mm (5 mil), 0.254 mm (10 mil), 0.508 mm (20 mil), 0.762 mm (30 mil), 1.524 mm (60 mil). Diktes op maat zijn op speciale bestelling verkrijgbaar bij Rogers.
Standaard koperbekleding: 0.5 oz (17.5 μm), 1 oz (35 μm), 2 oz (70 μm). Verkrijgbaar in standaard elektrolytisch afgezette (ED), omgekeerd behandelde folie (RTF), laagprofiel koper (LP) en resistieve folievarianten.
Paneelformaten: Standaard 18″ × 24″, 18″ × 36″, 24″ × 36″. Grotere paneelformaten zijn op speciale bestelling verkrijgbaar.
3. Diëlektrische constante, dissipatiefactor, TCDk uitgelegd
Frequentiegedrag van de diëlektrische constante. De ontwerpwaarde Dk van 2.94 is gemeten volgens IPC-TM-650 2.5.5.5 (geklemd stripline-resonator) bij 10 GHz. De waarde is zeer stabiel over het praktische werkingsbereik. Van 1 GHz tot 40 GHz varieert Dk met minder dan 1.5%. Bij 77 GHz daalt Dk tot ongeveer 2.91; bij 94 GHz tot ongeveer 2.89. Voor 77 GHz-radarsystemen in de automobielindustrie gebruiken ontwerpers doorgaans met vertrouwen een Dk-waarde van 2.92.
Dissipatiefactor bij hogere frequenties. Df neemt geleidelijk toe met de frequentie als gevolg van polarisatie-afname. Geschatte Df-waarden: 0.0012 bij 10 GHz, 0.0018 bij 24 GHz, 0.0024 bij 40 GHz, 0.0030 bij 77 GHz. Het invoegverlies voor een 50-ohm microstrip op 0.254 mm RT/duroid 6002 met 1 oz omgekeerd behandeld koper is ongeveer 0.04 dB/cm bij 10 GHz, 0.10 dB/cm bij 24 GHz, 0.18 dB/cm bij 77 GHz. Deze waarden omvatten zowel diëlektrische als geleidingsverliezen met een typische RTF-koperruwheid (Rz ≈ 2 μm).
Positieve TCDk — een ongebruikelijke eigenschap. De TCDk van +12 ppm/°C is uitzonderlijk; de meeste PTFE-laminaten hebben negatieve TCDk-waarden variërend van -40 tot -400 ppm/°C. De positieve coëfficiënt is te danken aan de specifieke samenstelling van het keramisch-glascomposiet. Over het militaire temperatuurbereik van -55 °C tot +125 °C bedraagt de totale Dk-variatie slechts ±0.011 — een uitzonderlijke stabiliteit die temperatuurcompensatie in veel filterontwerpen overbodig maakt.
Dk-anisotropie. RT/duroid 6002 vertoont een verschil van minder dan 1% tussen de Dk-waarde gemeten langs de schering- en inslagrichting van het glasvezelweefsel. Deze bijna-isotropie is belangrijk voor differentiële paarroutering, dual-polarisatieantennes en gebalanceerde filterontwerpen, waarbij door het weefsel veroorzaakte scheefstand op FR4 doorgaans de prestaties verslechtert.
Dk-uniformiteit over het gehele paneel. De Dk-variatie tussen panelen en tussen batches blijft binnen ±0.04 van de nominale waarde. Binnen een enkel paneel is de Dk-uniformiteit doorgaans binnen ±0.02. Deze consistentie is cruciaal voor de productieopbrengst van filters en de herhaalbaarheid van de middenfrequentie van antennes bij massaproductie.
Waarom een Df-waarde van 0.0012 ertoe doet. Elke 0.001 Df-waarde voegt ongeveer 0.04 dB/cm diëlektrisch verlies toe bij 10 GHz voor een typische microstrip-geometrie. Een RF-voedingslijn van 10 cm op RT/duroid 6002 draagt ongeveer 0.04 dB bij aan het totale diëlektrische verlies, vergeleken met 0.16 dB op FR4 (Df ~0.020). Voor lange voedingsnetwerken in phased-array-antennes met 32 of 64 elementen vertalen de cumulatieve verliesbesparingen van materialen met een lage Df-waarde zich direct in een verbeterde EIRP van het systeem en een hogere antenneversterking.
4. Thermische geleidbaarheid, thermische uitzettingscoëfficiënt en vochtgedrag
Thermische geleidbaarheid (0.44 W/m/K). Matig voor RF-laminaten — hoger dan ongevuld PTFE (0.20 W/m/K) maar lager dan keramische materialen zoals RO4360G2 (0.80 W/m/K). Voor toepassingen met hoogvermogenversterkers kan RT/duroid 6002 op zichzelf geen aanhoudende warmte afvoeren boven circa 2 W/cm². Warmteverspreidingstechnieken zoals koperen schijven, ingebedde koperen inlays of thermische via's onder actieve componenten zijn nodig voor vermogenstoepassingen boven deze dichtheid.
Vochtabsorptie (0.02%). Een van de laagste in de branche. Elke 0.1% geabsorbeerd vocht in een PCB-substraat zorgt voor een stijging van de Dk-waarde met ongeveer 0.02. De uitzonderlijke vochtbestendigheid van RT/duroid 6002 betekent dat de Dk-drift in vochtige omgevingen verwaarloosbaar is — belangrijk voor mobiele basisstations buitenshuis, radarsystemen aan boord van marineschepen en weerradarsystemen die worden blootgesteld aan hoge luchtvochtigheid.
Ontgassing (ASTM E595). Een totaal massaverlies (TML) van minder dan 1.0% en een verzameld gehalte aan vluchtige condenseerbare materialen (CVCM) van minder dan 0.1% kunnen een NASA- of ESA-kwalificatiebeoordeling voor ruimtevluchten ondersteunen, mits het volledige projectbewijs is geaccepteerd. Dit is een belangrijk verschil met FR4 en de meeste koolwaterstofkeramische materialen, die niet voldoen aan de E595-limieten en niet gebruikt mogen worden op optische satellieten waar ontgassingsverontreiniging de lens- en spiegeloppervlakken zou aantasten.
Compatibiliteit met loodvrije assemblage. Reflow-compatibiliteit moet worden bevestigd aan de hand van het vrijgegeven assemblageprofiel en kwalificatiebewijs. Compatibel met alle loodvrije soldeerprofielen, inclusief SAC305 en SAC405. De houdbaarheid in ongeopende fabrieksverpakking is minimaal 12 maanden. Indien de offerte geassembleerde printplaten omvat, dient de voorbereiding voor RT/duroid 6002-assemblage te worden gecontroleerd aan de hand van de stuklijst (BOM) en de vereisten voor componentbevestiging.
Bedrijfstemperatuurbereik. Continue bedrijfstemperatuur -55 °C tot +125 °C standaard. Kortdurende blootstelling aan 280 °C is toegestaan tijdens reflow- en herwerkprocessen. De maximale continue gebruikstemperatuur wordt beperkt door de gloei-eigenschappen van de koperfolie en niet door het laminaat zelf.
Brandbaarheid (UL94 V-0). Zelfdovend zonder gehalogeneerde vlamvertragers. Halogeenvrij conform IEC 61249-2-21. RoHS- en REACH-conform.
5. Waarom CTE-matching de betrouwbaarheid van geplateerde doorvoergaten verbetert
De allerbelangrijkste eigenschap van RT/duroid 6002 – en de reden waarom het wordt gebruikt in ruimtevaartapparatuur – is de thermische uitzettingscoëfficiënt (CTE) van 16 ppm/°C, die overeenkomt met die van koper (17 ppm/°C). Om te begrijpen waarom dit belangrijk is, moet u bedenken wat er gebeurt in een geplateerd doorvoergat tijdens thermische cycli.
Tijdens temperatuurschommelingen zet het laminaatdiëlektricum uit en krimpt het met een bepaalde snelheid, terwijl de koperlaag in de via-barrel uitzet en krimpt met een andere snelheid. De ongelijke spanning hoopt zich op bij elke thermische cyclus totdat er scheuren in de koperlaag ontstaan. Deze vorm van falen – het ontstaan van scheuren in de via-barrel – is de belangrijkste reden voor de betrouwbaarheidsproblemen bij meerlaagse printplaten op basis van PTFE en de belangrijkste reden waarom "gebruik een Rogers-materiaal" op zich geen veilige ontwerpkeuze is voor hardware met een hoge betrouwbaarheid.
De cijfers. Conventionele ongevulde PTFE-laminaten (zoals RT/duroid 5880) hebben een thermische uitzettingscoëfficiënt (CTE) in de z-as van ongeveer 237 ppm/°C, vergeleken met 17 ppm/°C voor koper – een verschil van 14 keer. Bij thermische cycli volgens MIL-STD-883 Methode 1010 (-65 °C tot +150 °C) begeven printplaten het doorgaans na 100-500 cycli. RT/duroid 6002, met een CTE in de z-as van 24 ppm/°C en een overeenkomstige CTE in het vlak, doorstaat routinematig meer dan 1,000 cycli in Interconnect Stress Testing (IST) en kan worden beoordeeld aan de hand van de ECSS-Q-ST-70-08C- en IPC-6018 Klasse 3/A-vereisten wanneer deze normen van toepassing zijn.
De berekening van de vervorming. Voor een 1.6 mm dikke printplaat die cyclisch wordt blootgesteld aan een temperatuurverschil van ΔT = 215 °C: 5880 zorgt voor een uitzetting in de z-as van ongeveer 510 μm/m × 215 = 109 ppm in de via-loop per cyclus; 6002 zorgt voor een uitzetting van slechts 24 × 215 = 5.2 ppm. Het 21-voudige verschil in cyclische vervorming leidt tot een verschil in vermoeiingslevensduur dat vele malen groter is.
Daarom kiezen PCB- ontwerpers in de lucht- en ruimtevaart voor RT/duroid 6002 in plaats van het materiaal met lagere verliezen maar een hogere CTE, RT/duroid 5880, wanneer het ontwerp doorgeplateerde gaten met een hoge aspectverhouding in een meerlaagse structuur vereist. De overeenkomende CTE maakt ook hybride structuren mogelijk die RT/duroid 6002 combineren met FR4 – het verschil in CTE tussen de twee materialen is klein genoeg om kromtrekking en verschuivingen in de positionering tijdens het reflowproces beheersbaar te houden.
6. RT/duroid 6002 vs 5880 vs 6006 vs 6010 vs RO3003 vs RO4350B
Het kiezen van het juiste Rogers-laminaat vereist een vergelijking van belangrijke parameters van de verschillende kandidaatmaterialen. De onderstaande tabel vergelijkt RT/duroid 6002 met de meest voorkomende alternatieven voor het ontwerp van microgolf-PCB's.
| Parameter | RT / duroid 6002 | RT / duroid 5880 | RT / duroid 6006 | RT/duroid 6010.2LM | RO3003 | RO4350B |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dk @ 10 GHz | 2.94 ± 0.04 | 2.20 ± 0.02 | 6.15 ± 0.15 | 10.2 ± 0.25 | 3.00 ± 0.04 | 3.48 ± 0.05 |
| Df bij 10 GHz | 0.0012 | 0.0009 | 0.0027 | 0.0023 | 0.0010 | 0.0037 |
| TCDk (ppm/°C) | +12 | -125 | -410 | -425 | -3 | +50 |
| CTE x,y (ppm/°C) | 16 | 31 | 47 | 24 | 17 | 10 |
| CTE z (ppm/°C) | 24 | 237 | 24 | 24 | 24 | 32 |
| Thermische geleidbaarheid (W/m/K) | 0.44 | 0.20 | 0.49 | 0.86 | 0.50 | 0.69 |
| Versterking | Glas + keramiek | Alleen glas | Alleen keramiek | Alleen keramiek | Alleen keramiek | Glas + keramiek |
| Materiaal type | PTFE | PTFE | PTFE | PTFE | PTFE | Thermohardend |
| Lamineren | 380 °C PTFE | 380 °C PTFE | 380 °C PTFE | 380 °C PTFE | 380 °C PTFE | 175 °C FR4-achtig |
| ruimte-ontgassing | Passeren | Passeren | Passeren | Passeren | Passeren | Geen beoordelingscijfer |
| PTH-betrouwbaarheid | Uitstekend | Gemiddeld | Uitstekend | Uitstekend | Uitstekend | Uitstekend |
| Kosten (ten opzichte van FR4) | 5–7× | 4–6× | 5–7× | 6–8× | 4–6× | 2–3× |
| Beste applicatie | Lucht- en ruimtevaart, satelliet, phased array | Laagste verlies, mmWave-verbindingen | Compacte filters, antennes | Geminiaturiseerde resonatoren | Automobielradar, mmWave | 5G-basisstation, RF-circuits |
Wanneer kies je voor RT/duroid 6002 in plaats van RT/duroid 5880? Dit is wanneer de meerlaagse constructie doorgeplateerde gaten bevat die bestand moeten zijn tegen thermische cycli, wanneer er eisen gelden voor ontgassing, of wanneer het ontwerp dimensionale stabiliteit vereist voor een nauwkeurige positionering. RT/duroid 5880 scoort beter op het gebied van absoluut verlies, maar presteert minder goed op het gebied van PTH-betrouwbaarheid in meerlaagse constructies.
Wanneer kies je voor RT/duroid 6002 in plaats van RO3003? Beide materialen hebben vergelijkbare elektrische eigenschappen en PTH-betrouwbaarheid. RT/duroid 6002 heeft de voorkeur wanneer glasvezelversterking nodig is voor dimensionale stabiliteit, wanneer er historische luchtvaartkwalificaties voor het materiaal vereist zijn, of wanneer ASTM E595-ontgassingscertificering nodig is. RO3003 heeft de voorkeur wanneer het ontwerp commerciële autoradar betreft en de prijs een belangrijke factor is.
Wanneer kies je voor RT/duroid 6002 in plaats van RO4350B? Dit is wanneer het ontwerp absoluut een verliesfactor van PTFE-kwaliteit vereist (Df 0.0012 versus 0.0037), certificering voor ontgassing in de ruimte, of werking onder extreme thermische cycli. RO4350B heeft de voorkeur wanneer kosten een cruciale factor zijn of wanneer FR4-compatibele verwerking nodig is.
Wanneer kies je voor RT/duroid 6002 in plaats van RT/duroid 6006? RT/duroid 6006 heeft een Dk-waarde van 6.15 — veel hoger dan die van 6002 — wat aanzienlijke miniaturisatie van het circuit mogelijk maakt. Kies voor 6006 wanneer de beschikbare ruimte op de printplaat de beperkende factor is. Kies voor 6002 wanneer verlies belangrijker is dan de afmetingen en wanneer temperatuurstabiliteit cruciaal is.
7. RT/duroid 6002 Impedantiecalculator: 50Ω Microstrip, Stripline, Differentieel
De volgende referentietabel geeft een indicatie van de spoorbreedtes voor veelvoorkomende impedantiedoelen op RT/duroid 6002. De waarden zijn gebaseerd op een Dk-waarde van 2.94, een koperdikte van 35 μm (1 oz), een typisch etsprofiel en de afwezigheid van een soldeermasker. Controleer voor productieontwerpen altijd met een tool voor veldberekeningen (Polar Si9000, HyperLynx, Ansys SIwave) die correctie voor koperruwheid omvat.
| Substraatdikte | 50 Ω microstrip breedte (1 oz Cu) | 50 Ω striplijnbreedte (1 oz Cu) | 75 Ω microstrip breedte | 100 Ω differentieel paar (w/s) |
|---|---|---|---|---|
| 0.127 mm (5 mil) | 0.30 mm | 0.16 mm | 0.15 mm | 0.20 mm / 0.10 mm |
| 0.254 mm (10 mil) | 0.60 mm | 0.32 mm | 0.30 mm | 0.40 mm / 0.20 mm |
| 0.508 mm (20 mil) | 1.25 mm | 0.65 mm | 0.60 mm | 0.80 mm / 0.40 mm |
| 0.762 mm (30 mil) | 1.85 mm | 0.98 mm | 0.90 mm | 1.20 mm / 0.60 mm |
| 1.524 mm (60 mil) | 3.70 mm | 2.05 mm | 1.85 mm | 2.40 mm / 1.20 mm |
Minimale spoorbreedte en tussenruimte. Standaard PTFE-fabricage bereikt een spoorbreedte van 100 μm en een tussenruimte van 100 μm. Premium fabricage via laser direct imaging bereikt een spoorbreedte van 75 μm en een tussenruimte van 75 μm. Voor mmWave-ontwerpen boven 24 GHz is het raadzaam om waar mogelijk spoorbreedtes van meer dan 200 μm te plannen om geleiderverliezen te beperken.
Via-ontwerp. Standaard mechanische boor met een minimale diameter van 0.20 mm. Aspectverhoudingen tot 10:1 zijn haalbaar met ervaren PTFE-fabrikanten. Voor mmWave-ontwerpen boven 20 GHz, gebruik back-drilled vias of laser-drilled microvias om stubresonantie-effecten te elimineren. Raadpleeg de backdrilling-technologiehandleiding voor ontwerpvoorschriften.
Keuze van koperfolie. RT/duroid 6002 wordt doorgaans geleverd met elektrolytisch afgezette (ED) koperfolie met een Rz-waarde van ~5–6 μm. Voor ontwerpen met lage verliezen boven de 20 GHz dient u te kiezen voor omgekeerd behandelde folie (RTF) met een Rz-waarde van ~2 μm of laagprofielfolie (LP) met een Rz-waarde van <1 μm. RTF vermindert het geleiderverlies met 20–30% bij 10 GHz en met 40–50% bij 30 GHz en hoger.
Overwegingen met betrekking tot soldeermaskers. Standaard LPSM voegt ongeveer 0.012 toe aan de effectieve Dk en ongeveer 0.001 aan de effectieve Df op bedekte sporen. Voor verliesgevoelige mmWave-ontwerpen is het raadzaam om het soldeermasker op signaalsporen weg te laten of speciale mmWave-soldeermaskerformuleringen te gebruiken.
Etscompensatie. Een typisch trapeziumvormig etsprofiel produceert een ondersnijding van 25-35 μm per zijde op 35 μm koper. Compenseer dit door de etsrand met ongeveer 20 μm per kritische rand te verbreden voor een impedantienauwkeurigheid van ±5%.
8. Stapelontwerp: Meerlaagse constructies volledig van PTFE en hybride FR4-configuraties
RT/duroid 6002 wordt gebruikt in vier primaire stackup-configuraties, afhankelijk van de complexiteit van de toepassing en het budgetdoel.
Configuratie 1 — Enkelzijdig en dubbelzijdig RT/duroid 6002. Standaardconfiguratie voor individuele RF-circuits — koppelaars, filters, antennes. Verkrijgbaar in alle diktes van 0.127 mm tot 1.524 mm. Dit is de meest voorkomende configuratie en de snelste om te produceren. De gebruikelijke levertijd bedraagt 7-10 dagen vanuit Highleap.
Configuratie 2 — Volledig RT/duroid 6002 meerlaags. Tot 16 lagen mogelijk met Rogers 2929 PTFE-bondply of 3001-bondply tussen de kernen. Biedt homogene diëlektrische eigenschappen over de gehele stapel. Gebruikt voor phased-array zend-/ontvangstmodules, complexe beamforming-netwerken en zeer betrouwbare striplinefilters. Vacuümlaminering bij 380–400 °C vereist. Typische levertijd 14–21 dagen voor 8-laags constructies.
Configuratie 3 — Hybride RT/duroid 6002 / FR4-opbouw. De RT/duroid 6002-lagen bevatten RF-sporen; de FR4-lagen bevatten digitale en voedingssporen. Dit verlaagt de materiaalkosten met 30-60% ten opzichte van volledig PTFE-constructies, terwijl de RF-prestaties op kritieke lagen behouden blijven. De CTE-compatibiliteit is goed dankzij de overeenkomende CTE in het vlak van RT/duroid 6002, maar de keuze van de bondlaag (Rogers 4450F of 4450T) en het lamineerprofiel moeten voor elke configuratie worden gevalideerd. Raadpleeg de FR4 hybride PCB- handleiding voor gedetailleerde ontwerpvoorschriften voor de opbouw.
Configuratie 4 — Hybride RT/duroid 6002 / RO4350B-opbouw. Een optie in het middensegment die de RF-prestaties van RT/duroid 6002 combineert met de FR4-compatibele verwerkingseconomie van RO4350B. Te gebruiken wanneer slechts één of twee RF-lagen een ruimtevaartkwalificatie vereisen.
Voorbeeld van een 6-laags hybride stackup voor een 5G phased-array T/R-module:
- L1 (Boven): 1/2 oz RTF-koper op 0.254 mm RT/duroid 6002 — RF-sporen, antenne-aansluitingen
- Bondply: Rogers 2929 PTFE-folie, 0.038 mm
- L2: 1 ounce koper, geslepen vlak
- Kern: 0.508 mm RT/duroid 6002 — RF-voedingsnetwerk
- L3: 1 ounce koper, signaallaag
- Bondply: Rogers 4450F prepreg, 0.10 mm
- L4: 1 ounce koper, signaallaag
- Kern: 0.508 mm FR4 (Tg 170 °C) — digitale signalen
- L5: 1 ounce koper, geslepen vlak
- Bondply: FR4 prepreg, 0.10 mm
- L6 (onderkant): 1 oz koper, BGA-ontsnapping en DC-geleiding
9. Stapsgewijs productieproces van de RT/duroid 6002 printplaat
RT/duroid 6002 vereist een nauwkeurige fabricage volgens de PTFE-normen in elke fase. Het volledige procesverloop:
Stap 1 — Voorbakken. Bak het materiaal 4 uur lang op 150 °C voordat u gaat lamineren om het geabsorbeerde vocht te verdrijven. Het overslaan van de voorbakstap veroorzaakt blaasvorming tijdens het lamineren. Dit is een cruciale stap voor de eerste prototypes.
Stap 2 — Beeldvorming en etsen van de binnenste laag. Standaard fotolithografie of laser direct imaging. Etstolerantie van ±15 μm haalbaar op kritische structuren met gecontroleerde etsomstandigheden. Gebruik chemicaliën die compatibel zijn met PTFE-gelamineerde koperfolie.
Stap 3 — AOI van de binnenste laag. Geautomatiseerde optische inspectie van alle binnenste lagen vóór het lamineren.
Stap 4 — Lamineren. Piektemperatuur 380–400 °C, aanhoudtijd 15–30 minuten op piektemperatuur, druk 250–300 psi, volledig vacuüm vereist. Koelsnelheid van 2–3 °C/min minimaliseert restspanning. Het temperatuurgradiënt over het paneel moet onder ±5 °C blijven om ongelijkmatige hechting te voorkomen. Keuze van de hechtlaag: Rogers 2929 PTFE-folie voor volledig PTFE-constructies, of Rogers 4450F prepreg voor hybride constructies.
Stap 5 — Boren. Hardmetalen boren met een voedingssnelheid vergelijkbaar met FR4 dankzij glasvezelversterking die PTFE-afzetting vermindert. De levensduur van de boor is ongeveer 500-700 slagen per boor, tegenover meer dan 1,000 voor FR4. Geautomatiseerde bewaking van de boorconditie is essentieel. Gebruik voor mmWave-ontwerpen een achterboorstation voor het verwijderen van boorresten.
Stap 6 — Plasma-ontsmetting. Activering met CF₄/O₂-plasma (200–400 W, 5–15 minuten) is nodig om PTFE-oppervlakken geschikt te maken voor chemisch koperplateren. Chemisch etsen met natriumnaftaleen is een alternatief, maar levert minder consistente resultaten op en genereert gevaarlijke chemische afvalstromen.
Stap 7 — Chemisch en elektrolytisch plateren. Breng binnen 4 uur na plasma-activering een chemisch koperlaagje van 0.5–1.0 μm aan. Breng vervolgens elektrolytisch koper aan tot een minimale dikte van 25 μm (30–35 μm voor zeer betrouwbare of ruimtevaarttoepassingen). Gebruik pulsplating voor een uniforme afzetting bij gaten met een hoge aspectverhouding.
Stap 8 — Beeldvorming van de buitenste laag, etsen, AOI. Dezelfde chemische processen als voor de binnenste lagen. Een etstolerantie van ±10 μm is haalbaar met LDI-beeldvorming.
Stap 9 — Soldeermasker en oppervlakteafwerking. Standaard vloeibaar, foto-afdrukbaar soldeermasker met micro-ets-voorbehandeling voor hechting. ENIG is de standaard oppervlakteafwerking; immersiezilver of ENEPIG heeft de voorkeur voor frequenties boven 30 GHz om nikkelgeïnduceerd verlies te voorkomen.
Stap 10 — Nabakken na het lamineren. 150 °C gedurende 4 uur om resterende spanning te verlichten, vooral belangrijk bij dikke of hybride constructies.
Stap 11 — Elektrische test en microsectieanalyse van het testcoupon. TDR-impedantieverificatie, optionele VNA S-parametertest, microsectie van het testcoupon volgens IPC-6012 Klasse 3 / IPC-6018 Klasse 3. Zie de Rogers PCB-productiehandleiding voor de volledige procesparameters.
Stap 12 — Eindinspectie en verpakking. Visuele, dimensionale en elektrische eindinspectie. Vacuümverpakking voor vochtgevoelige verzending naar assemblagebedrijven.
10. Top 10 industriële toepassingen: satellieten, radar, 5G, ruimtevaart
1. Satellietpayloads. Communicatietransponders, payloadfilters, multiplexers, beamforming-netwerken voor commerciële geostationaire satellieten (Boeing 702, Lockheed A2100, Airbus Eurostar), LEO-constellaties (Starlink, OneWeb, Kuiper, Iridium NEXT) en wetenschappelijke missies. De combinatie van lage verliezen, CTE-aanpassing en ASTM E595-ontgassingscertificering maakt RT/duroid 6002 het ideale substraat voor deze missies.
2. Phased-array radar. Actieve elektronisch gescande array (AESA) zend-/ontvangstmodules van de S-band tot en met de Ka-band. Stabiele Dk over het gehele temperatuurbereik zorgt ervoor dat de precisie van de straalsturing binnen de specificaties blijft. Gebruikt in luchtdoelradar, maritieme bewakingsradar en grondgebonden luchtverdedigingsradarsystemen.
3. Defensie-elektronica. Militaire luchtradar, raketgeleidingssystemen, elektronische oorlogsvoeringssystemen, signaalintelligentieplatforms. Elke eis volgens MIL-PRF-31032, MIL-STD-202 of MIL-STD-883 moet worden bevestigd aan de hand van de actuele materiaaldocumentatie en het projectkwalificatieplan.
4. Luchtvaartavionica. Weerradar, verkeersbotsingspreventiesysteem (TCAS), grondnabijheidswaarschuwing, IFF-transponders (identificatie vriend of vijand) en ADS-B-apparatuur. Een lange levensduur en betrouwbare PTH-prestaties tijdens thermische cycli zijn essentieel. Voor een luchtvaartprogramma voegt de 6002-documentatie voor de fabricage van luchtvaartcomponenten toepassingsspecifieke acceptatie- en traceerbaarheidseisen toe aan het pakket.
5. 5G mmWave-infrastructuur. Voedingsnetwerken voor actieve antenne-eenheden (AAU's), beamforming-circuits en front-endmodules voor de n257-, n258-, n260- en n261-banden. Gebruikt in 5G-communicatie-PCB- toepassingen waar de betrouwbaarheid van de infrastructuur constructies van ruimtevaartkwaliteit vereist.
6. Testen en meten. VNA-kalibratiearmaturen, uitgangstrappen van signaalgeneratoren, ATE-interfacekaarten waar langdurige Dk-stabiliteit van belang is voor het behoud van de kalibratie. Keysight, Rohde & Schwarz en Anritsu schrijven allemaal RT/duroid 6002 voor in hun hoogfrequente kalibratiesets.
7. Medische beeldvorming. MRI RF-spoelen en NMR-sondekoppen met een hoog magnetisch veld, waar stabiele Dk en lage ontgassing vereist zijn. De vacuümomgeving van de MRI-boring en NMR-cryostaten vereist materialen met een lage ontgassing.
8. Autonavigatie. 76–81 GHz voorwaartse en hoekradars voor ADAS-systemen waarbij een gematigde temperatuurstabiliteit en PTH-betrouwbaarheid onder thermische cycli onder de motorkap van belang zijn. Tier 1-leveranciers zoals Bosch, Continental, Aptiv en Veoneer gebruiken RT/duroid 6002 voor hoogwaardige, veiligheidskritische ADAS-radars.
9. Kwantumcomputer-uitleeselektronica. Cryogene microgolf-uitleesketens die werken bij 4 K en lager. De stabiele Dk van RT/duroid 6002 bij grote temperatuurschommelingen ondersteunt supergeleidende qubit-uitleescircuits die worden gebruikt bij IBM, Google, Rigetti en academische kwantumonderzoeksgroepen.
10. Deeltjesversneller- en fusieonderzoek. RF-holtes, bundeldiagnostiek en instrumentatie in CERN, ITER en vergelijkbare grote natuurkundige faciliteiten. Vacuümcompatibiliteit door lage ontgassing is essentieel in bundelbuizen.
11. Kostenanalyse, levertijd, beschikbaarheid en inkooppunten
Materiaalkosten. RT/duroid 6002 kost ongeveer 5 tot 7 keer zoveel als standaard FR4 per vierkante meter, en ongeveer 1.2 tot 1.4 keer zoveel als RT/duroid 5880. De meerprijs is te verklaren door het keramische en glazen gehalte, de strengere productietoleranties en de kwalificatieprogramma's van Rogers voor klanten in de lucht- en ruimtevaart.
Voorraad bij distributeurs. De meeste distributeurs (Mouser, Digi-Key, Newark, Sager) hebben diktes van 0.254 mm en 0.508 mm met 1 oz koper op voorraad. Andere diktes worden doorgaans op bestelling gemaakt met een levertijd van 4-6 weken van Rogers Corporation. Houd hier rekening mee bij de inkoop van materialen voor de eerste productieprojecten.
De belangrijkste kostenfactor voor printplaten. Bij een typische 4-laags printplaat van volledig RT/duroid 6002-materiaal bedragen de materiaalkosten ongeveer 35-45% van de totale printplaatkosten. De rest bestaat uit verwerkingskosten – PTFE-specifieke stappen verhogen de arbeidskosten met een factor 2-3 ten opzichte van vergelijkbare FR4-productie. Engineeringkosten (impedantietesten, microsectie, ontgassingscertificering) bedragen 5-10% voor ruimtevaarttoepassingen.
Volumegebaseerde prijsstelling. Rogers biedt getrapte prijzen aan voor jaarlijkse afnames van 100 m², 1,000 m² en 10,000 m². Voor productieprogramma's met een jaarlijks verbruik van meer dan 1,000 m² wordt direct contact met de regionale verkoopafdeling van Rogers aanbevolen.
Levertijd bij Highleap. Prototypes (1-10 panelen) worden binnen 7-10 werkdagen verzonden. Serieproductie wordt binnen 14-21 dagen verzonden, afhankelijk van het volume en het aantal lagen. Spoedproductie (5-7 dagen) is mogelijk tegen een toeslag voor eerste prototypes en technische verificatieproducties.
Waar kunt u RT/duroid 6002 printplaten kopen? Highleap Electronics produceert RT/duroid 6002 printplaten, van prototype tot serieproductie, met een ruime voorraad aan materialen. Rechtstreekse materiaalaankoop bij Rogers Corporation vereist minimale bestelhoeveelheden; voor ontwerpen met minder dan 50 panelen is het voordeliger om kant-en-klare printplaten bij een fabrikant in te kopen.
12. Handleiding voor veelvoorkomende technische problemen en probleemoplossing
Probleem 1: De PTH-cilinder vertoont scheuren na 200-300 thermische cycli. Oorzaak: meestal onvoldoende dikte van de elektrolytische koperlaag in de cilinder. Oplossing: verhoog de laagdikte tot minimaal 30 μm, gebruik pulsplating voor een gelijkmatige afzetting en controleer de dwarsdoorsnede op het eerste proefstuk.
Probleem 2: Dk-meting hoger dan de waarde in het datasheet. Oorzaak: bijdrage van het soldeermasker, vochtabsorptie of koppelingseffecten van de testopstelling. Oplossing: meet het onbedekte substraat vóór het aanbrengen van het masker; zorg ervoor dat de monsters 4 uur lang op 105 °C worden gedroogd voordat de meting wordt uitgevoerd.
Probleem 3: Invoegverlies hoger dan voorspeld door de simulatie. Oorzaak: de bijdrage van de ruwheid van de koperfolie wordt doorgaans niet meegenomen in de simulatie. Oplossing: gebruik het koperruwheidsmodel (Huray, Hammerstad-Jensen) in de veldsolver; verifieer met Rz-metingen op de productiefolie; specificeer RTF-koper voor ontwerpen boven 20 GHz.
Probleem 4: Falen van de platinghechting in geplateerde doorvoergaten. Oorzaak: onvoldoende plasma-activering, verontreinigd oppervlak of vertraagde chemische koperafzetting. Oplossing: verkort de tijd tussen plasma-activering en chemische koperafzetting tot minder dan 4 uur; controleer de plasmaparameters met behulp van oppervlakte-energiemeting (contacthoek <30°).
Probleem 5: Vervorming in hybride stapelstructuur na reflow. Oorzaak: Mismatch in thermische uitzettingscoëfficiënt (CTE) en asymmetrische koperverdeling. Oplossing: balanceer de koperdichtheid over de gehele stapel tot binnen ±10% per laag; gebruik een symmetrische prepreg-verdeling; bak de assemblages na bij 105 °C gedurende 2 uur om restspanningen te verlichten.
Probleem 6: Filtermiddenfrequentie verschuift tijdens de productie. Oorzaak: Dk-variatie tussen panelen of batches. Oplossing: controleer Df/Dk op een testcoupon voor elke batch; hanteer een ontwerpmarge van ±2% voor de filterdoorlaatband; neem trimfuncties op in de productieontwerpen.
Probleem 7: Afbladderen van het oppervlak tijdens het solderen van connectoren. Oorzaak: thermische schok of zwakke rand van het soldeermasker nabij de contactvlakken. Oplossing: vermijd soldeermasker binnen 0.25 mm van de randen van de contactvlakken; gebruik immersiezilver of ENEPIG in plaats van HASL voor de contactvlakken.
13. Veelgestelde vragen over RT/duroid 6002 (meer dan 20 vragen en antwoorden)
V: Wat is de diëlektrische constante van Rogers RT/duroid 6002?
A: De ontwerp-Dk-waarde van RT/duroid 6002 is 2.94 ±0.04 bij 10 GHz, gemeten volgens de IPC-TM-650 2.5.5.5-methode met geklemde stripline. Deze waarde is stabiel van 1 GHz tot 40 GHz met een variatie van minder dan 1.5%.
V: Wat is de dissipatiefactor van RT/duroid 6002?
A: Df is 0.0012 bij 10 GHz. Bij 24 GHz stijgt Df naar ongeveer 0.0018; bij 77 GHz naar ongeveer 0.0030.
V: Is RT/duroid 6002 compatibel met FR4-processing?
A: Nee. RT/duroid 6002 is een PTFE-laminaat dat lamineren bij 380–400 °C vereist, plasma-activering voor hechting van de geplateerde doorvoergaten en PTFE-specifieke boorparameters. Standaard FR4-productielijnen kunnen het niet verwerken zonder speciale PTFE-apparatuur.
V: Hoe verhoudt RT/duroid 6002 zich tot RT/duroid 5880?
A: RT/duroid 5880 heeft een lagere Df (0.0009 versus 0.0012) maar een veel hogere CTE in de z-as (237 versus 24 ppm/°C). Voor enkellaagse ontwerpen of ontwerpen met een lage aspectverhouding wint 5880 qua verlies. Voor meerlaagse ontwerpen met geplateerde doorvoergaten wint 6002 qua betrouwbaarheid.
V: Voor welke toepassingen wordt de Rogers RT/duroid 6002 gebruikt?
A: Satellietladingen, phased-array radar, defensie-elektronica, ruimtevaartavionica, mmWave 5G-infrastructuur, MRI-spoelen, testapparatuur, ADAS-radar voor auto's en uitleesketens voor kwantumcomputers.
V: Wat is de maximale bedrijfstemperatuur van RT/duroid 6002?
A: Continue werking tot 280 °C wordt ondersteund door de PTFE-matrix. De praktische bovengrens voor de meeste toepassingen wordt bepaald door de beperkingen van het gloeien van de koperfolie en het reflow-soldeerproces, doorgaans een piektemperatuur van 260 °C.
V: Is RT/duroid 6002 geschikt voor ruimtevaarttoepassingen?
A: Ja. Het materiaal voldoet aan de ASTM E595-ontgassingseisen (TML <1.0%, CVCM <0.1%) die door NASA en ESA worden gebruikt voor ruimtevaartapparatuur. Het materiaal heeft zich sinds de jaren negentig bewezen in commerciële en militaire satellietprogramma's.
V: Wat is het gemiddelde prijsverschil tussen RT/duroid 6002 en FR4?
A: De materiaalkosten bedragen 5–7 keer de kosten van standaard FR4 per vierkante meter. De totale kosten van de printplaat (inclusief de toeslag voor PTFE-verwerking) zijn doorgaans 6–10 keer zo hoog als die van een vergelijkbare FR4-printplaat.
V: Kan RT/duroid 6002 gecombineerd worden met FR4 in een hybride opbouw?
A: Ja. Hybride RT/duroid 6002/FR4-stapelstructuren worden vaak gebruikt voor kostengeoptimaliseerde ontwerpen waarbij alleen de RF-lagen PTFE-prestaties vereisen. De keuze van de bondply (Rogers 4450F) en het lamineerprofiel moeten voor elke configuratie worden gevalideerd.
V: Welke oppervlakteafwerkingen worden aanbevolen voor RT/duroid 6002?
A: ENIG is de standaard voor de meeste toepassingen. Immersion silver, ENEPIG of blank koper met OSP hebben de voorkeur voor frequenties boven de 30 GHz om magnetisch verlies door nikkel te voorkomen. HASL wordt over het algemeen niet aanbevolen omdat de thermische schok de koper-diëlektrische interface kan belasten.
V: Wat is de CTE van RT/duroid 6002?
A: De thermische uitzettingscoëfficiënt (CTE) in het vlak (x,y) is 16 ppm/°C, gelijk aan die van koper. De CTE in de z-as is 24 ppm/°C. De overeenkomst in CTE is het belangrijkste betrouwbaarheidsvoordeel ten opzichte van andere PTFE-laminaten.
V: Waar kan ik het specificatieblad van de RT/duroid 6002 downloaden?
A: De actuele productdocumentatie voor de genoemde variant dient te worden opgevraagd bij de fabrikant en te worden vergeleken met de revisie die is gebruikt voor het uitgebrachte ontwerp. Zie Advanced Connectivity Solutions. Raadpleeg altijd de meest recente revisie voor de ontwerprelease.
V: Wat is de standaarddikte van RT/duroid 6002?
A: Standaarddiktes zijn 0.127 mm (5 mil), 0.254 mm (10 mil), 0.508 mm (20 mil), 0.762 mm (30 mil) en 1.524 mm (60 mil). 0.254 mm en 0.508 mm zijn de meest gangbare diktes op voorraad.
V: Is RT/duroid 6002 UL94 V-0 gecertificeerd?
A: Ja. RT/duroid 6002 is UL94 V-0 zelfdovend en bevat geen gehalogeneerde vlamvertragers. Het materiaal is ook halogeenvrij volgens IEC 61249-2-21, voldoet aan RoHS en REACH.
V: Wat is het maximale aantal lagen voor RT/duroid 6002 printplaten?
A: Tot 16 lagen zijn mogelijk in een volledig PTFE-constructie. Hybride stapelingen met FR4 kunnen tot meer dan 20 lagen omvatten. Het exacte aantal lagen wordt vastgesteld na het opbouwen, lamineren, boren en een betrouwbaarheidsbeoordeling.
V: Hoe lang duurt de productie van RT/duroid 6002 printplaten?
A: De levertijden voor prototypes en productie worden pas vastgesteld nadat de materiaal-, stapel-, hoeveelheids- en testvereisten zijn beoordeeld.
V: Wat is de minimale spoorbreedte en -afstand op RT/duroid 6002?
A: Standaard fabricage: 100 μm spoorbreedte en 100 μm tussenruimte. Premium fabricage via laser direct imaging: 75 μm spoorbreedte en 75 μm tussenruimte.
V: Vereist RT/duroid 6002 speciale boorgaten?
A: Ja. Gebruik hardmetalen boren met een voedingssnelheid vergelijkbaar met FR4, maar met een verwachte levensduur van 500-700 slagen per boor. Aluminium insteekplaten worden aanbevolen. Plasmareiniging is vereist na het boren voor een goede hechting van de galvanische laag.
V: Welke bondply wordt gebruikt voor RT/duroid 6002 meerlaagse constructies?
A: Rogers 2929 PTFE-folie (0.038 mm) voor volledig PTFE-constructies. Rogers 4450F prepreg voor hybride constructies met FR4- of RO4350B-lagen. Rogers 3001 bondply voor bepaalde speciale lagenopbouw.
V: Kan RT/duroid 6002 gebruikt worden voor autoradar?
A: Ja. Tier 1-leveranciers in de automobielindustrie gebruiken RT/duroid 6002 voor hoogwaardige 76-81 GHz ADAS-radars, waar temperatuurstabiliteit en betrouwbaarheid bij thermische cycli onder de motorkap cruciaal zijn.
V: Hoe verhoudt RT/duroid 6002 zich tot RO3003 voor autoradar?
A: Beide hebben een vergelijkbare Dk (2.94 versus 3.00) en een uitstekende PTH-betrouwbaarheid. RT/duroid 6002 heeft een hogere Df (0.0012 versus 0.0010), maar glasvezelversterking voor een betere dimensionale stabiliteit. RO3003 wordt vaker gebruikt in kostenbewuste commerciële radarsystemen; RT/duroid 6002 in hoogwaardige, veiligheidskritische systemen.
V: Wat is het verschil tussen RT/duroid 6002 en RT/duroid 6202?
A: RT/duroid 6202 is een nieuwere variant met lagere verliezen, met een Dk-waarde van 2.90 en een Df-waarde van 0.0015. Beide varianten hebben vergelijkbare CTE-aanpassing en ontgassingsprestaties. RT/duroid 6202 heeft de voorkeur voor nieuwe ontwerpen in het mmWave-bereik; RT/duroid 6002 wordt nog steeds veel gebruikt in oudere toepassingen met bewezen kwalificaties.
V: Heeft Highleap RT/duroid 6002-materiaal op voorraad?
A: De voorraadstatus voor 0.254 mm en 0.508 mm RT/duroid 6002, koperen constructies en andere diktes wordt voor elke offerteaanvraag bevestigd; de levertijd is afhankelijk van de goedgekeurde constructie en de huidige voorraad.
14. RT/duroid 6002 PCB-productie bij Highleap Electronics
Highleap Electronics produceert RT/duroid 6002 printplaten op speciale PTFE-proceslijnen met volledige vacuümlamineringsmogelijkheden tot 420 °C. We hebben alle standaard RT/duroid 6002 diktes op voorraad (0.127, 0.254, 0.508, 0.762, 1.524 mm) met opties voor koperfolie van 0.5 oz, 1 oz en 2 oz, inclusief omgekeerd behandelde folie voor ontwerpen met laag verlies.
Procesmogelijkheden: Tot 16-laags RT/duroid 6002 meerlaagse constructie; volledig PTFE en hybride (met FR4, RO4350B, RO4003C) stackups; blinde, ingebedde en microvias; back-drilling voor het verwijderen van stubs; inline plasma-desmear (CF₄/O₂); natriumetsing voor compatibiliteit met oudere systemen; geautomatiseerde bewaking van de boorconditie met Rogers-specifieke parameterbibliotheken.
Impedantiecontrole: Enkelzijdig ±5%, differentieel ±7%, geverifieerd door TDR op testmonsters van elk paneel. Op veldsolver gebaseerde impedantiecontrolemodellering met correctie voor koperruwheid. VNA S-parameter testen kunnen worden aangeboden indien vereist, afhankelijk van het overeengekomen frequentiebereik, testmonsterontwerp, testopstellingen en acceptatiegrenzen.
Kwaliteit en certificering: ISO 9001, IATF 16949 (automotive en luchtvaart), IPC-6012 Klasse 2 en Klasse 3, IPC-6018 Klasse 3, conformiteit met MIL-PRF-31032-proces, optionele rapporten over ontgassing in de ruimte (ASTM E595). Doorsnederapportage beschikbaar voor elke batch voor programma's met hoge betrouwbaarheid.
Oppervlakteafwerkingen: ENIG (meest voorkomend), immersiezilver, ENEPIG (compatibel met draadverbindingen), OSP, elektrolytisch goud voor connectorcontacten. Selectieve afwerkingen beschikbaar voor assemblages met gemengde technologieën.
Levertijd: Prototypes 5-10 werkdagen, productie 14-21 werkdagen, spoedlevering mogelijk.
Vraag een offerte aan voor een RT/duroid 6002 printplaat — upload Gerber-bestanden, de gewenste stackopbouw en impedantiewaarden voor een prijsopgave binnen 24 uur.
aanbevolen berichten
TMM6 filter printplaatproductie
Inhoudsopgave: Waarom ontwerpers van magnetronfilters gebruikmaken van...
Taconic RF 35 versus RO4350B printplaat
Inhoudsopgave RF-35 versus RO4350B Inkoop en...
TMM4 filter printplaatproductie
De productie van de TMM4-filterprintplaat wordt gecontroleerd door...
TMM6 PCB-fabricage
TMM6-fabricage is de pagina voor procescontrole voor een mid-Dk...
Hoe u een offerte voor PCB's kunt krijgen
Wij voeren graag een DFM/DFA-analyse voor u uit en sturen u vervolgens een rapport. U kunt uw bestanden veilig uploaden via onze website. Om u een offerte te kunnen geven, hebben we de volgende informatie nodig:
-
- Gerber, ODB++ of .pcb, spec.
- BOM-lijst als u assemblage nodig heeft
- Aantal
- Draaitijd
Voor PCBA-diensten verzoeken wij u uw BOM (Bill of Materials) en eventuele specifieke assemblage-instructies te verstrekken. Wij bieden ook DFM/DFA-analyses aan om uw ontwerpen te optimaliseren voor maakbaarheid en assemblage, wat een soepel productieproces garandeert.
