SMD kondentsadoreen neurriak: MLCC, tantalio eta pakete elektrolitikoen gida osoa
SMD kondentsadoreen tamainen sarrera
SMD kondentsadoreen tamainak ulertzea funtsezkoa da PCB diseinu arrakastatsua lortzeko. Gainazaleko muntaketa-kondentsadoreen neurri fisikoek zuzenean eragiten diete plakaren dentsitateari, muntaketa-errendimenduari eta abiadura handiko zirkuituetako errendimendu elektrikoari. Kondentsadoreen tamaina okerrak hautatzeak fidagarritasun arazoak, kostuak handitzea eta fabrikazio-konplikazioak sor ditzake.
Gida honek SMD kondentsadoreen neurri kodeak, dimentsio estandarrak, ezaugarri elektrikoak eta hautaketa irizpideak biltzen ditu. Tamaina egokiak diseinuek errendimendu eta fabrikazio eskakizunak betetzen dituztela ziurtatzen du kontsumo elektronikan, industria sistemetan eta automobilgintza aplikazioetan.
Zer dira SMD kondentsadoreak?
SMD kondentsadoreak PCB muntaketa automatizaturako diseinatutako gainazaleko muntaketa osagaiak dira, besteak beste, geruza anitzeko zeramikazko kondentsadoreak ( MLCC ), tantalozkoak eta mota elektrolitikoak. Elektronika modernoak SMD diseinuak nahiago ditu osagaien dentsitate handiagoa, muntaketa azkarragoa eta maiztasun handiko errendimendu hobea ahalbidetzen dutelako. Tamaina estandarrak teknologiaren arabera aldatzen dira: zeramikazko kondentsadoreek dimentsio-kodeak erabiltzen dituzte, eta tantalozko eta mota elektrolitikoek, berriz, kasu-kodeen izendapenak.
SMD kondentsadore motak
SMD kondentsadoreen tamaina kodeak ulertzea
Kode inperialak vs. kode metrikoak
SMD kondentsadoreen tamainek bi kodeketa sistema paralelo erabiltzen dituzte. Kode inperiala (hazbeteetan oinarritutakoa) ohikoa da Ipar Amerikan, eta kode metrikoak milimetroak erabiltzen ditu. Bietako batek dimentsio fisiko berdinak adierazten ditu, modu ezberdinean adierazita.
| Kode Inperiala | Kode metrikoa | Benetako neurriak |
|---|---|---|
| 0201 | 0603 | 0.6 × 0.3 mm |
| 0402 | 1005 | 1.0 × 0.5 mm |
| 0603 | 1608 | 1.6 × 0.8 mm |
| 0805 | 2012 | 2.0 × 1.25 mm |
| 1206 | 3216 | 3.2 × 1.6 mm |
Kode inperialak hazbeteko ehunenetan adierazten ditu neurriak: "0603"-k 0.06" × 0.03" adierazten du. Kode metrikoak milimetroko neurriak adierazten ditu zuzenean: "1608"-k 1.6 mm × 0.8 mm esan nahi du. Ingeniariek bi sistemak ezagutu behar dituzte erosketa eta diseinu akatsak saihesteko.
Zergatik den garrantzitsua SMD kondentsadorearen tamaina elektrikoki
Dimentsio fisikoek eragin handia dute errendimendu elektrikoan hainbat parametrotan:
- Tentsio gaitasuna – Pakete handiagoek dielektriko lodiagoak onartzen dituzte, tentsio-balio handiagoak ahalbidetuz
- Maiztasun handiko erantzuna – Tamaina txikiagoek ESL eta ESR txikiagoak eskaintzen dituzte, 10 MHz-tik gorako desakoplamendu-eraginkortasuna hobetuz.
- DC alborapen-sentsibilitatea – 0402 kondentsadoreek % 60-80ko kapazitantzia galtzen dute tentsio nominalaren azpitik; 0805 paketeek % 30-40 baino ez dute galtzen.
- Uneko kudeaketa – Pakete handiagoek beroa hobeto xahutzen dute, korronte-uhinen zehaztapen handiagoak onartuz
SMD kondentsadoreen neurrien taula
SMD MLCC estandarren neurrien taula
SMD kondentsadoreen tamainen, kapazitantzia-balioen eta tentsio-balorazioen arteko erlazioa ulertzeak osagaien hautaketa informatua ahalbidetzen du. Zeramikazko kondentsadoreen pakete estandarrek fabrikatzaile guztien artean eredu koherenteak jarraitzen dituzte.
Tamaina txikiagoetan kapazitantzia maximoa lortzeko, K handiko dielektrikoak behar dira (X5R, X7R), eta hauek DC polarizazio efektu handiagoak erakusten dituzte. Kapazitantzia handia eta tentsio-egonkortasun handia behar duten aplikazioek pakete-tamaina handiagoak behar dituzte, plakaren espazio-mugak gorabehera.
| Kode Inperiala | Kode metrikoa (mm) | Neurriak (L × Z × A mm) | Ohiko kapazitantzia-tartea | Tentsio-balorazio tipikoa |
|---|---|---|---|---|
| 01005 | 0402 | 0.4 × 0.2 × 0.2 | 0.1 pF – 100 nF | 4-10 V |
| 0201 | 0603 | 0.6 × 0.3 × 0.3 | 0.1 pF – 0.22 µF | 6.3-16 V |
| 0402 | 1005 | 1.0 × 0.5 × 0.5 | 0.1 pF – 1 µF | 10-25 V |
| 0603 | 1608 | 1.6 × 0.8 × 0.8 | 10 pF – 10 µF | 16-50 V |
| 0805 | 2012 | 2.0 × 1.25 × 1.25 | 100 pF – 22 µF | 25-100 V |
| 1206 | 3216 | 3.2 × 1.6 × 1.6 | 1 nF – 47 µF | 50-200 V |
| 1210 | 3225 | 3.2 × 2.5 × 2.5 | 1 nF – 100 µF | 50-250 V |
| 1812 | 4532 | 4.5 × 3.2 × 2.5 | 10 nF – 100 µF | 100-500 V |
| 2220 | 5650 | 5.7 × 5.0 × 2.5 | 100 nF – 220 µF | 1 kV arte |
1. MLCC tamaina handiagoek tentsio-balio handiagoak eta kapazitantzia handiagoa eskaintzen dituzte normalean.
2. MLCC txikiagoek (0201/0402) DC polarizazio efektua gehiago jasaten dute.
SMD Tantalo Kondentsadoreen Tamainen Taula
| Kasuaren kodea | Neurriak (L × Z × A mm) | Ohiko kapazitantzia-tartea | Tentsio-balorazio tipikoa | Pakete Ohikoen Adibideak |
|---|---|---|---|---|
| A (3216-18) | 3.2 × 1.6 × 1.8 | 0.1 µF – 220 µF | 2.5-35 V | TAJA, TPS-A |
| B (3528-21) | 3.5 × 2.8 × 2.1 | 1 µF – 470 µF | 4-50 V | TAJB, TPS-B |
| C (6032-28) | 6.0 × 3.2 × 2.8 | 2.2 µF – 680 µF | 4-50 V | TAJC, TPS-C |
| D (7343-31) | 7.3 × 4.3 × 3.1 | 10 µF – 1000 µF | 6.3-50 V | TAJD, TPS-D |
| E (7343-43) | 7.3 × 4.3 × 4.3 | 10 µF – 1500 µF | 6.3-63 V | TAJE |
| V (7343-20 Profil Baxua) | 7.3 × 4.3 × 2.0 | 4.7 µF – 680 µF | 6.3-35 V | Profil baxuko bertsioak |
1. Tantalozko kondentsadoreek letra larriz idatzitako letrak erabiltzen dituzte, ez kode inperialak.
2. Kapazitantzia-dentsitate handia eskaintzen dute, baina MLCC-k baino korronte-igoera txikiagoa.
SMD kondentsadore elektrolitikoen tamainen taula (aluminiozko SMD)
| Kaxaren diametroa × altuera (mm) | Ohiko kapazitantzia-tartea | Tentsio-balorazio tipikoa | Aplikazio arruntak |
|---|---|---|---|
| 4 × 5.4 | 1 µF – 47 µF | 4-16 V | Potentzia baxuko korronte zuzeneko zirkuituak |
| 5 × 5.4 | 4.7 µF – 100 µF | 6.3-25 V | Kontsumorako elektronika |
| 6.3 × 5.4 | 10 µF – 220 µF | 6.3-35 V | Helburu orokorreko iragazketa |
| 6.3 × 7.7 | 22 µF – 330 µF | 10-50 V | Energia-errailak |
| 8 × 10 | 47 µF – 1000 µF | 16-63 V | DC-DC bihurgailuak |
| 10 × 10 | 100 µF – 1500 µF | 16-100 V | Energia-sistema industrialak |
| 10 × 12.5 | 220 µF – 2200 µF | 16-100 V | Automobilgintza, LED kontrolatzaileak |
| 12.5 × 13.5 | 330 µF – 3300 µF | 25-100 V | Uhin handiko elikatze-iturriak |
1. Aluminiozko SMD kondentsadoreek diametro × altuera izendatzen dute, ez kode inperiala.
2. Lata handiagoak = uhin-korronte handiagoa eta tentsio-gaitasun handiagoa.
Nola identifikatu SMD kondentsadoreen tamainak
Neurketa Bisualen Metodoak
Zehaztasun-kalibra erabiliz egindako neurketa fisikoak tamainaren identifikazio zuzena ahalbidetzen du. Neurtu luzera eta zabalera, eta gero lotu neurriak tamaina-kode estandarrekin. CAD softwarean PCB aztarnaren neurriek osagaien tamaina zehatza ere erakusten dute, pad-etik pad-era bitarteko tartearen eta kobrezko ereduen bidez.
Fabrikatzaileen kodeak irakurtzea
SMD kondentsadore gehienek ez dute marka fisikorik, tamaina txikia dutelako. Identifikazioa honako hauetan oinarritzen da:
- Jatorrizko ontziak – Pieza-zenbaki eta zehaztapen osoak erakusten ditu zinta-bobinetan
- BOM dokumentazioa – Muntaketa-fitxategiak fabrikatzailearen datu-orriekin gurutzatuta erreferentziatzea
- IPC-7351 oinatzak – Zapien neurriak eta tarteak osagaien tamaina zehatzak adierazten dituzte
- Kokapen fitxategiak – Pick-and-place datuek tamaina-kodeak berresten dituzte muntaketa egin aurretik
SMD kondentsadoreen tamainak hautatzea: faktore elektrikoak eta mekanikoak
Errendimendu elektrikoaren ezaugarriak
Paketearen tamainak zuzenean eragiten du maiztasun-erantzuna eta korrontearen kudeaketa. 0402 bezalako SMD kondentsadore txikiagoek % 30-50 ESL txikiagoa erakusten dute 0805 paketeek baino, eta horrek hobeak bihurtzen ditu 10 MHz-tik gorako maiztasun handiko desakoplamendurako. Uhin-korrontearen gaitasuna tamaina fisikoarekin batera handitzen da: pakete handiagoek beroa eraginkorrago xahutzen dute terminalen eta gorputz-masaren bidez.
Tentsioaren balorazioari buruzko gogoetak
Tentsio-balioak SMD kondentsadoreen tamainekin handitzen dira, pakete handiagoek geruza dielektriko lodiagoak onartzen baitituzte. Industriako jardunbide egokienek gomendatzen dute tentsio nominalaren % 50ean funtzionatzea kontsumitzaileen aplikazioetarako eta % 30ean automobilgintza edo industria-erabilerarako. Murrizte-baldintza honek askotan zehaztapen elektrikoek bakarrik iradokitzen luketen baino tamaina handiagoak eskatzen ditu.
Fidagarritasun-faktore mekanikoak
Taularen flexioak eragindako tentsio mekanikoak hutsegite modu desberdinak sortzen ditu kondentsadoreen tamainetan zehar:
- Flexio-haustura arriskua – 0805 eta handiagoko MLCCek tentsio handiagoa jasaten dute PCBa tolestean, palanka-besoaren luzera handitu delako.
- Bibrazioarekiko erresistentzia – Tamaina txikiagoek hobeto jasaten dituzte kolpeak, masa txikiagoa eta tentsio mekanikoaren kontzentrazioa txikiagoa direlako
- Txirrindularitza termikoa – Pakete handiagoek terminal-konexio lodiagoak eskaintzen dituzte, hedapen termikoaren desadostasunak hobeto egokitzen dituztenak.
- Sentikortasuna maneiatzea – 0201 eta 0402 osagaiek prozesu zainduak behar dituzte muntaketan kalteak saihesteko.
SMD Tantalo Kondentsadoreak
SMD kondentsadoreen tamainetarako PCB diseinu jarraibideak
Pad Diseinu Arauak
IPC-7351 arauak lur-eredu estandarizatuak eskaintzen ditu, osagaien tolerantzia eta dentsitate-mailaren arabera pad-en neurriak definitzen dituztenak. Pad-ak normalean 0.1-0.3 mm-ra luzatzen dira osagaien muturretan haratago. 0201 eta 0402 bezalako SMD kondentsadore txikiagoek tolerantzia estuagoak eta txantiloiaren lerrokatze zehatzagoa behar dute muntaketa bitartean.
Kokapen Estrategikoa
Desakoplatzeko kondentsadoreak ahalik eta hurbilen jarri behar dira IC potentzia-pinetatik, 0201 eta 0402 tamainek ematen baitute maiztasun handiko zarata-kentze eraginkorrena. Minimizatu kondentsadoreen eta potentzia-pinen arteko kokapena eta trazadura-bideratzea erabiliz induktantzia parasitoa murrizteko. Saihestu zeramikazko kondentsadore handiak plakaren ertzetatik edo muntaketa-zuloetatik gertu jartzea, tentsio mekanikoa kontzentratzen den lekuetan.
Muntaketa Prozesuaren Kontuan Hartzekoak
Osagaien tamaina txikiagoek birfluxu prozesuaren kontrol zorrotzagoa eskatzen dute. Berotze irregularrak edo soldadura-pasta gehiegi izateak hondamendia eragiten du, batez ere 0201 eta 0402 tamainekin, masa txikia dela eta. Birfluxuan zehar PCBaren deformazioak arazoak sor ditzake kondentsadoreen tamaina handiagoekin —kontrol-plakaren lodiera, kobrearen banaketa eta birfluxu-profilaren forma akatsak saihesteko—.
Aplikazio arruntak SMD kondentsadorearen tamainaren arabera
SMD kondentsadoreen tamaina desberdinek aplikazio espezifikoen beharrei erantzuten diete ezaugarri elektriko eta fisikoetan oinarrituta. Kontsumo-elektronikako espazio mugatuek tamaina txikienak nahiago dituzte tentsio eta kapazitantzia eskakizunak betetzen dituzten bitartean, automobilgintzako eta industriako aplikazioek fidagarritasuna eta errendimendu termikoa lehenesten dituzte.
| Pakete Tamaina | Aplikazio nagusiak |
|---|---|
| 0201 | RF moduluak, 5G komunikazioak, telefono adimendunen prozesadoreak, abiadura handiko seinaleztapen diferentziala |
| 0402 | Deskonektatze orokorra, gauzen interneteko gailuak, elektronika eramangarria, kontsumo-produktu trinkoak |
| 0603 | Mikrokontrolagailuen potentzia-errailak, LED kontrolatzaileak, USB potentzia-hornidura, industria-elektronika orokorra |
| 0805 | Denbora-zirkuituak, tentsio ertaineko aplikazioak, automobilgintzako infotainment, energia-iturriaren iragazketa |
| 1206 | Industria-motorren unitateak, automobilgintzako potentzia-trenak, goi-tentsioko kommutazio-hornidurak, kanpoko ekipamendua |
Nola aukeratu SMD kondentsadorearen tamaina egokia
Definitu lehenik eskakizun elektrikoak
Hasi oinarrizko parametroak ezartzen: beharrezko kapazitantzia, funtzionamendu-tentsio maximoa, maiztasun-erantzuna eta uhin-korrontea. Kontuan hartu zeramikazko kondentsadoreen DC polarizazio-efektuak: kapazitantzia eraginkorra nabarmen gutxitzen da tentsio nominalaren pean pakete txikiagoetan. Tenperatura-koefizienteak eta dielektriko motak ere eragina dute tamainaren aukeraketan.
Egiaztatu erabilgarritasun komertziala
Ez dira existitzen kapazitantzia, tentsio-balorazio eta pakete-tamainaren konbinazio guztiak. 22 µF bezalako kapazitantzia-balio altuak gutxitan agertzen dira 6.3 V-ko baloraziotik gorako 0402 paketeetan. Kontsultatu fabrikatzailearen tresna parametrikoak diseinu batekin konprometitu aurretik, nahi den tamainan zehaztapenak bete daitezkeela egiaztatzeko. Tamaina estandarrek (0402, 0603, 0805) hornitzaileentzako aukera zabalagoak eta eskuragarritasun hobea eskaintzen dituzte.
Oreka Diseinu Murrizketak
Hainbat faktorek eragiten dute SMD kondentsadorearen tamaina optimoaren hautaketan:
- Taula-espazioaren esleipena – Jantzi trinkoek 0201/0402 aldera bultzatzen dute; kontrolatzaile industrialak pakete handiago eta sendoagoetara egokitzen dira
- Muntaketa gaitasuna – Ekoizpen-ekipoak eta prozesuaren heldutasunak osagaien gutxieneko tamainak mugatu ditzakete
- Kostuen optimizazioa – 0402 osagaiek askotan 0603 tamaina baliokideek baino 2-3 aldiz gehiago balio dute; muntaketa kostuak ere handitzen dira miniaturizazioarekin.
- Fidagarritasun-baldintzak – Automobilgintzako eta industriako aplikazioek normalean 0603-1206 tamainak nahiago dituzte epe luzerako errendimendu frogatua lortzeko.
SMD kondentsadoreen tamainen taula
Konparaketa: SMD kondentsadoreen tamaina txikiak eta handiak
SMD kondentsadoreen tamaina desberdinen arteko orekak ulertzeak ingeniariei diseinu-erabaki informatuak hartzen laguntzen die. Ez bata ez bestea ez dira unibertsalki hobeak: aplikazioen eskakizunek, fabrikazio-gaitasunek eta kostu-helburuek zehazten dute diseinu bakoitzerako tamaina optimoa.
| Ezaugarria | Tamaina Txikiak (0201–0402) | Tamaina Handiak (0805–1206) |
|---|---|---|
| Kapazitate-sorta | Mugatua, normalean <1 µF | Zabala, 100+ µF-raino |
| ESR/ESL | Beherago, HF desakoplamendurako hobea | Altuagoa, baina aplikazio gehienetarako egokia |
| Tentsioaren balorazioa | Mugatua, normalean <25V | Altua, normalean 50-200V |
| DC alborapen efektua | Kapazitantzia galera larria | Kapazitantzia-galera moderatua |
| Fidagarritasun Mekanikoa | Hauskorra maneiatzen ari den bitartean, bibrazioarekiko erresistentzia hobea | Flexio-hausturaren arriskua, ziklo termiko hobea |
| Muntaketa-kostua | Altuagoa, zehaztasun-ekipoak behar ditu | Prozesu-gaitasun estandar txikiagoa |
| Osagaien kostua | Premium prezioak | Balio estandarretarako ekonomikoa |
Ondorioa
SMD kondentsadoreen tamaina hautatzeari buruzko behaketak
Highleap Electronics-en milaka PCB diseinu berrikusi ondoren, ikusi dugu SMD kondentsadoreen tamainaren aukeraketa bigarren mailakotzat hartzen dela askotan, baina zirkuituaren egonkortasunari eta epe luzerako fidagarritasunari zuzenean eragiten diola. 0402 MLCC-ek korronte zuzeneko polarizaziopean beren kapazitantziaren % 70 baino gehiago galtzen duten kasuak ohikoak dira, batez ere potentzia-errailetan, non diseinatzaileek plakaren espazioa lehenesten duten errendimendu elektrikoaren gainetik.
Tamaina txikiko edo gehiegizko kondentsadoreekin lotutako arazo ohikoenak
Tamaina txikiko kondentsadoreek sarritan kapazitantzia eraginkor txikiagoa, ESR/ESL handiagoa eta tentsio termikoarekiko sentikortasun handiagoa erakusten dute. Bestalde, 1206 bezalako pakete handiagoek flexio-pitzadurak izan ditzakete tentsio mekanikoa jasaten duten inguruneetan, batez ere automobilgintzako eta industriako produktuetan. Arazo hauek askotan tamainaren hautaketarekin lotuta daude, osagaien kalitatearekin baino.
Ingeniaritza kontuan hartu beharrekoak tamaina egokia lortzeko
Kondentsadorearen tamaina diseinu-murrizketak baino gehiagok zehaztu behar dute. DC polarizazio-portaera, tentsioaren murrizketa, ezaugarri termikoak, fidagarritasun mekanikoa eta muntaketa-gaitasuna bezalako faktoreek eragina dute azken hautaketan. Praktikan, 0201 edo 0402 bezalako tamaina txikiagoek funtzionatzen dute hobekien maiztasun handiko nodoetan, 0603 edo 0805 ondo funtzionatzen dute desakoplamendu orokorrerako, eta 1206 edo handiagoak tentsio handiko edo kapazitantzia handiko eskakizunetarako egokitzen dira.
Galdera arruntak
0402 eta 1005 tamaina berekoak al dira?
Bai, 0402 (inperiala) eta 1005 (metrikoa) 1.0 × 0.5 mm-ko neurri berdinak adierazten dituzte. Kode desberdinek hazbeteetan oinarritutako eta milimetroetan oinarritutako neurketa-konbentzioak islatzen dituzte.
Zein tamainako MLCC da onena desakoplatzeko?
Desakoplamendu orokorrerako, 0402 eta 0603 tamainek errendimenduaren, kostuaren eta muntaiaren fidagarritasunaren arteko oreka optimoa eskaintzen dute. 100 MHz-tik gorako maiztasun handiko aplikazioek 0201 paketeen onura dute induktantzia parasito txikiagoa dutelako. Desakoplamendu masiboak 0805 edo 1206 tamainek erabiltzen dituzte kapazitantzia-balio handiagoetarako.
Zergatik galtzen dute MLCC txikiek kapazitantzia DC polarizaziopean?
Zeramikazko kondentsadore txikiek K altuko materialak erabiltzen dituzte (X5R, X7R), geruza finetan konprimituta. Aplikatutako tentsioak eremu elektrikoaren indar handia sortzen du, material ferroelektrikoa saturatzen duena, permitibitate eraginkorra murriztuz. Pakete txikiagoek dielektriko meheagoak dituzte eta, beraz, eremu-indarra handiagoa tentsio baliokidean, eta horrek % 60-80ko kapazitantzia-galera eragiten du 0402 tamainetan, 0805 paketeetan % 30-40koa den bitartean.
0201 MLCCak eskuz soldatu al daitezke?
Teknikoki tresna eta handitze espezializatuekin posible den arren, 0201 osagaiak eskuz soldatzea ez da praktikoa ekoizpenerako. Tamaina txiki hauek muntaketa fidagarria lortzeko, hartu eta jartzeko ekipamendu automatizatua eta birsortze labeak behar dituzte.
Zein SMD kondentsadore tamaina erabiltzen dira automobilgintzako elektronikan?
Automobilgintzako aplikazioek batez ere 0603, 0805 eta 1206 tamainak erabiltzen dituzte. Pakete hauek tentsio-balorazio egokiak (50-200V), bibrazio eta ziklo termikoetarako sendotasun mekanikoa eta ingurumen-baldintza gogorretan fidagarritasun frogatua eskaintzen dituzte.
Gomendatzen Mezuak
AlN zeramikazko PCB fabrikatzailea errendimendu termiko handiko elektronikarako
HIGHLEAP ELECTRONICS · Aluminio Nitrurozko Zeramikazko PCB...
OEM prototipoetarako eta ekoizpenerako alumina PCB fabrikazioa
HIGHLEAP ELECTRONICS · Alumina Zeramikazko PCB Fabrikazioa...
OEM eta ODM elektronika fabrikaziorako PCB muntaketa hornitzailea
HIGHLEAP ELECTRONICS · OEM / ODM PCB Muntaketa HornitzaileaZure...
Al2O3 zeramikazko PCB fabrikatzailea zehaztasun zeramikozko zirkuituetarako
HIGHLEAP ELECTRONICS · Aluminio Oxidozko Zirkuitu Zeramiko...
Nola lortu aurrekontua PCBetarako
Egin dezagun DFM/DFA analisi bat zuretzat eta txosten batekin erantzungo dizugu. Zure fitxategiak modu seguruan igo ditzakezu gure webgunearen bidez. Aurrekontua emateko, honako informazio hau behar dugu:
-
- Gerber, ODB++ edo .pcb, zehaztapenak.
- BOM zerrenda muntaia behar baduzu
- Kopurua
- Piztu ordua
PCB fabrikazioaz gain, zerbitzu elektroniko sorta zabala eskaintzen dugu, besteak beste, PCB diseinua, PCBA eta giltza eskurako irtenbideak. Prototipoak egiteko, diseinuaren egiaztapenerako, osagaien hornikuntzarako edo ekoizpen masiborako laguntza behar baduzu, zure proiektuaren arrakasta bermatzeko laguntza osoa eskaintzen dugu.
PCBA zerbitzuetarako, eman zure BOM (Materialen Zerrenda) eta muntaketa-argibide espezifikoak. DFM/DFA analisia ere eskaintzen dugu zure diseinuak fabrikazio eta muntaketa optimizatzeko, ekoizpen-prozesu leuna bermatuz.
