SMD Erresistorea: PCB Muntaketa eta SMT Fabrikaziorako Gida Osoa
Sarrera
SMD erresistentzia da gainazaleko muntaketa teknologia modernoan gehien erabiltzen den osagaia , zirkuitu-plaka tipikoetan dauden SMT osagai guztien % 60 baino gehiago hartzen baitu. SMD erresistentzia, edo gainazaleko muntaketa erresistentzia, PCB plaketan zuzenean zuloak zulatu gabe automatikoki jartzeko diseinatutako osagai elektroniko pasiboa da. Berunezko txertaketa eta uhin soldadura behar dituzten zulo tradizionaleko erresistentziek ez bezala, gainazaleko muntaketa erresistentziek dentsitate handiko PCB diseinuak eta muntaketa abiadura azkarragoak ahalbidetzen dituzte.
Fabrikazioan izandako aldaketa funtsezko honek SMT osagaiak industriaren estandar bihurtu ditu, plakaren tamaina % 70eraino murriztuz eta, aldi berean, seinalearen osotasuna hobetuz maiztasun altuetan. Zulo-zulotik SMD erresistentzia-teknologiarako trantsizioak elektronikaren fabrikazioa erabat eraldatu du, teknologia modernoa definitzen duten gailu trinkoak ahalbidetuz.
SMD Erresistentzia Eraikuntza
Zer da SMD erresistentzia bat?
SMD Erresistentziaren Egitura eta Eraikuntza
SMD erresistentzia batek hiru elementu nagusi ditu: erresistentzia mekanikoa eta egonkortasun termikoa ematen duen zeramikazko substratu bat, erresistentzia elektrikoaren balioa zehazten duen erresistentzia-geruza bat, eta bi muturretan dauden metalezko elektrodoen amaierak PCB pad-etan soldatzeko. Elementu erresistentea normalean metal oxidoz edo metalezko filmez egina dago, beira edo epoxi estaldura batez babestuta. Eraikuntza honek gainazaleko muntaketa-erresistentziari 260 °C-ko birfluxu soldadurako tenperaturak jasateko aukera ematen dio, ezaugarri elektriko egonkorrak mantenduz.
Zirkuituaren sinboloen irudikapena
Zirkuitu-diagraman SMD erresistentziaren ikurrak zulo-erresistentziaren konbentzio bera jarraitzen du, Amerikako estandarretan lerro sigi-sagatsu batekin edo nazioarteko IEC estandarretan kaxa angeluzuzen batekin irudikatuta. Osagaien erreferentzia-izendatzaileak "R" letrarekin hasten dira, eta ondoren zenbaki sekuentzial bat. PCB diseinuetan , SMD erresistentziaren oinatzak bi pad angeluzuzen gisa agertzen dira, osagaiaren paketearen dimentsioekin bat datorren tartearekin.
SMD Erresistentziaren Tamaina Kodeak
SMD erresistentziaren neurri kodeek lau digituko neurketa sistema inperiala erabiltzen dute, non lehenengo bi digituek luzera adierazten duten eta azken biek zabalera ehunenetan:
- 0402 pakete – 1.0 mm × 0.5 mm gailu mugikor ultra-trinkoetarako
- 0603 pakete – 1.6 mm × 0.8 mm kontsumo-elektronika orokorrerako
- 0805 pakete – 2.0 mm × 1.2 mm-ko tamaina eta potentzia orekatzeko
- 1206 pakete – 3.2 mm × 1.6 mm potentzia handiko aplikazioetarako
- 2512 pakete – 6.3 mm × 3.2 mm energia kudeatzeko zirkuituetarako
0201 bezalako pakete txikiagoek aplikazio ultra-trinkoetarako balio dute, eta tamaina handiagoek, berriz, potentzia xahutze-eskakizun handiagoak kudeatzen dituzte.
SMD Erresistentzia Motak
SMD erresistentzia motak
Film lodiko SMD erresistentzia
Film lodiko erresistentziak aplikazio orokorretan nagusi dira, kostu-eraginkortasunagatik eta errendimendu fidagarriagatik. Fabrikazioan, pasta erresistente bat serigrafiatzen da zeramikazko substratuan, eta ondoren tenperatura altuan erretzen da. SMD erresistentzia mota hauek normalean ±% 1etik ±% 5era bitarteko tolerantziak eskaintzen dituzte, ±100 eta ±200 ppm/°C inguruko tenperatura-koefizienteekin. Film lodiko teknologiak 1Ω eta 10MΩ arteko erresistentzia-balioak onartzen ditu, zirkuitu-diseinu estandar gehienetarako egokia bihurtuz.
SMD film meheko erresistentzia
Film meheko erresistentziek zehaztasun handiagoa eskaintzen dute metal aleaziozko filmen hutsean metatuz, normalean nikel-kromozkoak, zeramikazko substratuetan. Prozesu honek ± % 0.1eko tolerantzia estuak ahalbidetzen ditu ± 25 ppm/°C-tik beherako tenperatura koefizienteekin. Hobetutako egonkortasunari esker, film meheko SMD erresistentziak ezinbestekoak dira neurketa ekipoetarako, gailu medikoetarako eta doitasun zirkuitu analogikoetarako. Fabrikazio kostuak film lodiko alternatibak baino handiagoak diren arren, errendimendu onurak justifikatzen dute zehaztasun handiko aplikazioetan erabiltzea.
Elementu metalikoen eta xafla-erresistentziak
Metalezko elementu erresistentziak, metalezko zerrendetatik eraikiak, bikainak dira korronte-sentsore aplikazioetan, 1Ω baino gutxiagoko erresistentzia-balioekin eta 3W-rainoko potentzia-balorazioekin SMD pakete estandarretan. Metalezko xafla aldaerek ±5 ppm/°C baino gutxiagoko tenperatura-egonkortasun bikaina lortzen dute substratu zeramikoei lotuta dagoen metalezko xafla mehearen bidez. Gainazaleko muntaketa-erresistentzia mota espezializatu hauek energia-kudeaketan, bateriaren monitorizazioan eta neurketa-sistemetan aplikazio kritikoak dituzte.
Txip erresistentzia matrizeak
Erresistentzia-multzoek hainbat erresistentzia-elementu integratzen dituzte SMD erresistentzia-pakete bakarrean, plakaren espazioa eta muntaketa-kostuak murriztuz. Konfigurazioen artean, erresistentzia isolatuak, bus-sare komunak eta tentsio-zatitzaileen antolamenduak daude. 1206 pakete bateko 4 erresistentziako multzo tipiko batek banakako osagaiek baino espazio gutxiago hartzen du, erresistentzia-balio parekatuak bermatuz. Ikuspegi hau baliotsua dela frogatzen da bihurgailu digital-analogikoetan eta amaiera-sareetan.
| Mota | Zehaztasuna (Tolerantzia) | Potentzia balorazioa | Tenperatura Koefizientea (TCR) | Kostu Maila | tipikoa aplikazioak |
|---|---|---|---|---|---|
| Film lodiko erresistentzia | ±% 1 - ±% 5 | 0.05 - 1 W | ±100 – ±500 ppm/°C | Behe- | Zirkuitu orokorrak, kontsumo elektronika, automobilgintza moduluak |
| Film meheko erresistentzia | ±% 0.1 - ±% 1 | 0.05 - 0.5 W | ±5 – ±50 ppm/°C | Ertaina | Zehaztasun-zirkuitu analogikoak, instrumentazioa, feedback sareak |
| Metalezko film erresistentzia | ±% 0.1 - ±% 2 | 0.125 - 2 W | ±10 – ±100 ppm/°C | Ertaina | Audio anplifikadoreak, zehaztasun-neurketa gailuak |
| Metalezko xafla erresistentzia | ±% 0.01 - ±% 0.1 | 0.05 - 0.25 W | ±0.2 – ±2 ppm/°C | High | Zehaztasun handiko zirkuituak, aeroespaziala, militarra, elektronika medikoa |
| Hari-bobinatutako erresistentzia (SMD) | ±% 0.1 - ±% 5 | 0.25 - 3 W | ±10 – ±20 ppm/°C | High | Potentzia zirkuituak, korronte detekzioa, fidagarritasun handiko aplikazioak |
| Erresistentzia-multzoa / Sarea | ±% 1 - ±% 5 | elementu bakoitzeko 0.05 – 0.25 W | ±50 – ±200 ppm/°C | Ertaina | Zirkuitu multikanal trinkoak, seinale digitalaren prozesamendua, sentsoreak |
SMD Erresistentzia Markatzeko Kodeak eta Identifikazioa
Hiru digituko EIA estandar kodea
SMD erresistentzia kode sistema ohikoenak hiru digitu erabiltzen ditu, non lehenengo biek zifra esanguratsuak adierazten dituzten eta hirugarrenak hamarreko biderkatzaile potentzia adierazten duen. "103" kodeak 10 × 10³ = 10kΩ da, eta "472" kodeak 47 × 10² = 4.7kΩ. Hirugarren digitua "8" denean, 0.01ez biderkatu behar da, eta "9" kodeak 0.1ez biderkatu behar dela esan nahi du. "R" letrak koma hamartarra adierazten du, beraz, "4R7" kodeak 4.7Ω adierazten du.
Lau digituko zehaztasun kodea
SMD erresistentzia zehatzek lau digituko kodeak erabiltzen dituzte tolerantzia estuagoko osagaietarako. Lehenengo hiru digituek zifra esanguratsuak adierazten dituzte, eta laugarrenak biderkatzailea. "1002" kodeak 100 × 10² = 10kΩ esan nahi du, ±% 1eko edo tolerantzia handiagoarekin. Erresistentzia identifikatzeko sistema zabaldu honek fabrikatzaileei balio zehatzak markatzeko aukera ematen die gainazaleko muntaketa-film meheko erresistentzietan.
E96 kode sistema
E96 erresistentzia kodeak bi digituko kode numeriko bat eta letra biderkatzaile bat erabiltzen ditu erresistentzia zehatzetarako, ± % 1eko tolerantzia dutenak. Kode numerikoak 96 balio estandarreko bilaketa-taula bat erabiltzen du erreferentzia gisa, eta letrek 10⁰tik 10⁹ra bitarteko biderkatzaileak adierazten dituzte. Adibidez, “25C”-k 178 × 10² = 17.8 kΩ-ri dagokio. Sistema honek informazio-dentsitatea maximizatzen du SMD erresistentzia-pakete txikietan.
Markarik gabeko miniaturazko paketeak
0402 eta txikiagoko paketeetan dauden SMD erresistentziek ez dute markarik izaten tamaina mugak direla eta. Osagai hauek arretaz maneiatu behar dira osagaien zinta eta bobina etiketatuz, muntaketa osoan zehar identifikazioa mantentzeko. Fabrikatzaile gehienek ontziratze-dokumentazioan eta kokapenean zehar egiaztapen optiko automatizatuan oinarritzen dira balio zuzenak PCB muntaketa-lerrora iristen direla ziurtatzeko.
SMD Erresistentzia Hiru Digituko EIA Kode Estandarra
SMD Erresistentziaren Ezaugarri Elektrikoen
Erresistentzia-tartea eta tolerantzia
SMD erresistentzia estandarrek 0.01 Ω eta 100 MΩ arteko erresistentzia-balioak hartzen dituzte hainbat teknologiatan. Film lodiko osagaiek normalean ± % 1, ± % 2 edo ± % 5eko tolerantziak eskaintzen dituzte, eta film meheko bertsioek, berriz, ± % 0.1, ± % 0.25 edo ± % 0.5eko zehaztasuna lortzen dute. E24, E96 eta E192 serieek erresistentzia-balio estandarrak definitzen dituzte, eta serie-zenbaki handiagoek balio-gradazio finagoa ematen dute.
SMD erresistentziaren potentzia-balorazioa
SMD erresistentziaren potentzia-balioak batez ere paketearen tamainaren eta kudeaketa termikoaren araberakoak dira:
- 0402 pakete – 0.063 W potentzia baxuko seinale zirkuituetarako
- 0603 pakete – 0.1W aplikazio digital eta analogiko orokorretarako
- 0805 pakete – 0.125W-ko tamaina eta ahalmen termikoa orekatzeko
- 1206 pakete – 0.25 W potentzia moderaturako
- 2512 pakete – 1W energia kudeatzeko aplikazioetarako
Benetako potentzia xahutzeko gaitasuna PCBaren kobrezko azaleraren, giro-tenperaturaren eta aire-fluxuaren arabera aldatzen da. Gehienezko potentziaren % 50-70era jaisteak fidagarritasuna bermatzen du.
Tenperatura koefizientea
Erresistentziaren tenperatura-koefizienteak (TCR) erresistentzia tenperaturarekin nola aldatzen den adierazten du, Celsius gradu bakoitzeko milioiko zatitan (ppm/°C) neurtuta. SMD film lodiko erresistentziek normalean ±100 eta ±200 ppm/°C-ko balioa erakusten dute, eta film meheko bertsioek, berriz, ±25 eta ±50 ppm/°C-ko balioa lortzen dute. Tenperatura-tarte zabaletan funtzionatzen duten zehaztasun-zirkuituetarako, TCR balio baxuek desbideratzea saihesten dute. Tentsio-erreferentziak bezalako aplikazioek ±25 ppm/°C-tik beherako tenperatura-koefizienteak behar dituzte.
Tentsio eta Tenperatura Mugak
SMD erresistentzien funtzionamendu-tentsio maximoa potentzia-baloraziotik eta osagaien eraikuntzatik dator. Balio tipikoak 50V-tik 0402 paketeetarako 200V-ra bitartekoak dira 1206 eta tamaina handiagoetarako. Funtzionamendu-tenperatura-tartea, oro har, -55 °C-tik +155 °C-ra bitartekoa da kalitate komertzialeko osagaietarako. Tentsio-balorazio horiek gainditzeak dielektriko-haustura arriskua dakar, eta muturreko tenperaturak erresistentziaren desbideratzea bizkortzen du.
SMD Erresistentziaren Aplikazioak eta Diseinu Kontuan Hartzekoak
Zirkuitu Funtzio Ohikoak
SMD erresistentziek funtzio garrantzitsuak betetzen dituzte diseinu elektroniko guztietan:
- Tentsioko banaketa – Seinale mailak eskalatzen ditu eta erreferentzia tentsioak sortzen ditu zirkuitu analogikoetan
- Korronte mugatzailea – LEDak, transistoreak eta osagai sentikorrak gehiegizko korrontetik babesten ditu
- Alborapen sareak – Transistore eta anplifikadoreentzako funtzionamendu-puntu egokiak ezartzen ditu
- Bukaera – Transmisio-lerroen inpedantziekin bat dator, seinaleen islapenak saihestuz
- Korronteen detekzioa – Balio txikiko eta potentzia handiko erresistentziak erabiliz potentzia-hornidura kontrolatzen du
Goranzko eta beheranzko erresistentziek maila logikoak ezartzen dituzte sistema digitaletan, eta feedback bideek, berriz, anplifikadore operazionalen zirkuituak egonkortzen dituzte.
Maiztasun handiko zirkuituen eskakizunak
RF eta abiadura handiko aplikazio digitaletan, SMD erresistentziaren aukeraketak kontuan hartu behar ditu 100MHz-tik gorako seinalearen osotasunean eragina duten induktantzia eta kapazitantzia parasitoak. 0402 bezalako pakete-tamaina txikiagoek 1206 osagaiek baino parasito txikiagoa erakusten dute erresistentzia-balio berean. Amaierako eraikuntzak efektu induktiboak minimizatzen ditu. Gailu aktiboen ondoan kokapen egokiak eta arrasto-luzera minimoak seinalearen kalitatea mantentzen dute.
PCB Diseinu-gidalerroak
SMD erresistentziaren aztarna-diseinu egokiak soldadura-juntura fidagarriak eta fabrikazio-gaitasuna bermatzen ditu. Pad-aren neurriak 0.1-0.2 mm-ra luzatu behar dira alde guztietako osagaien muturrak gaindituz. Aldameneko osagaien artean 0.4-0.6 mm-ko tartea mantentzeak berregite-lanetarako sarbidea eta ikuskapen optiko automatizatua ahalbidetzen ditu. Osagaien azpiko lur-planoaren tarteak doitasun-zirkuituetako kapazitantzia parasitoa murrizten du.
Birfluxu bidezko soldaduraren fidagarritasuna
SMD erresistentziek birfluxu ziklo ugari jasan behar dituzte PCB muntaketan, batez ere alde bikoitzeko muntaketetan. Osagai estandarrek 245-260 °C-ko tenperatura maximoak hiru aldiz jasaten dituzte degradaziorik gabe. Soldadura-pasta bolumen egokiak, berotze-tasa kontrolatuak eta pakete-tamaina egokia hautatzeak pitzadurak minimizatzen dituzte. Horrek gainazaleko muntaketa-erresistentziaren epe luzerako fidagarritasuna bermatzen du ziklo termikoen baldintzetan.
SMD erresistentzia eta zulo-erresistentzia
SMD erresistentzia vs. zulo-erresistentzia
Tamaina eta Muntaketa Eraginkortasuna
SMD erresistentziak espazio aurrezpen nabarmena eskaintzen du zulo-bide alternatibekin alderatuta, 0603 pakete batek erresistentzia axial tradizional batek behar duen plakaren azaleraren % 10 baino gutxiago hartzen baitu. Dentsitate abantaila honek zirkuitu konplexuak ahalbidetzen ditu formatu trinkoetan. Hartu eta jarri ekipamendu automatizatuek SMT osagaiak orduko 30,000 osagai baino gehiagoko abiaduran jartzen dituzte, zulo-bide txertatzeak prozesu motelagoak behar dituen bitartean. Zulatzeko eragiketak ezabatzeak fabrikazio denbora gehiago murrizten du.
Kostu eta birmoldaketa kontuan hartu beharrekoak
SMD erresistentzien osagaien kostuak normalean % 30-50 merkeagoak dira zulo-bidezko baliokideenak baino, fabrikazio-automatizazioari eta materialen eraginkortasunari esker. Hala ere, SMT muntaketak hasierako ekipamendu-inbertsio handiagoa eskatzen du. Gainazaleko muntaketa-erresistentziaren berregiteak aire beroko tresna espezializatuak eta mikroskopio-lana eskatzen ditu, eta horrek konponketa zaildu egiten du. Bolumen txikiko prototipoetarako, zulo-bidezko osagaiek abantailak mantentzen dituzte eskuzko muntaketa errazteko orduan.
Errendimendu elektrikoaren desberdintasunak
SMD erresistentziek maiztasun handiko errendimendu hobea erakusten dute, kableen luzera laburragoei esker, eta horrek induktantzia parasitoa murrizten du. Ohiko 0805 gainazaleko muntaketa-erresistentzia batek 1nH baino gutxiagoko induktantzia erakusten du, eta zulo-bideko erresistentzia axial batek, berriz, 10-20nH erakuts dezake. Horrek SMD osagaiak ezinbestekoak bihurtzen ditu 100MHz-tik gora. Alderantziz, zulo-bideko erresistentziek potentzia-maila handiagoak kudeatzen dituzte antzeko azalera-eremuetan, kableen bidezko beroa hobeto xahutzen delako.
SMD Erresistentzia Ohikoen Matxura Moduak eta Ikuskapena
Estres termikoa eta akats mekanikoak
Funtzionamenduan eta muntaketan zehar gertatzen diren ziklo termikoek sortzen dute SMD erresistentzien akats-mekanismo nagusia, zeramikazko osagaien eta FR-4 PCB materialaren arteko hedapen termikoaren koefizientearen desadostasunaren bidez. Tentsio errepikatuak soldadura-junturetan kontzentratzen da, eta horrek erresistentzia handitzen edo konexio etengabeak sortzen dituzten pitzadurak sor ditzake. Gehiegizko potentzia-xahutzeak barneko puntu beroak sortzen ditu, erresistentziaren desbideratzea bizkortzen dutenak. Potentzia-murrizketa egokiek eta birfluxu-profil kontrolatuek arrisku horiek minimizatzen dituzte.
Erresistentzia-desbideratzea eta degradazioa
Tenperatura altuen, hezetasunaren eta tentsio elektrikoaren eraginpean denbora luzez egoteak SMD erresistentziaren balio-aldaketa mailakatuak eragiten ditu. Film lodiko erresistentziek ± % 1-2ko desplazamendua izan dezakete hainbat urtez baldintza normaletan, film meheko osagaiek egonkortasun handiagoa mantentzen duten bitartean. Korronte handiko aplikazioetan elektromigrazioak erresistentzia alda dezake metal atomoak filmaren egituran mugituz. Epe luzeko egonkortasuna behar duten zirkuitu kritikoek zahartze-ezaugarri frogatuak dituzten osagaiak zehaztu beharko lituzkete.
Kalitate Ikuskapen Metodoak
Ikuskapen optiko automatizatuak (AOI) SMD erresistentziaren presentzia, orientazioa eta soldadura-junturaren kalitatea egiaztatzen ditu birfluxuaren ondoren. X izpien ikuskapenak soldadura-konexioetan dauden hutsuneak bezalako akatsak agerian uzten ditu. Zirkuitu barruko probek erresistentzia-balio errealak neurtzen dituzte osagaien kokapen zuzena berresteko. IPC-A-610 arauek soldadura-junturaren eraketarako onarpen-irizpideak definitzen dituzte, besteak beste, filete-forma eta gainazaleko muntaketa-erresistentziaren muturretan soldadura-estaldura minimoa.
Industria Arauak betetzea
Fabrikazio-prozesuek J-STD-001 eskakizunak bete behar dituzte muntaketa elektriko eta elektronikoak soldatzeko, soldadura-juntura egokiak eta fabrikazio-estandarrak zehaztuz. IPC-7351 araudiak lur-ereduaren estandarrak definitzen ditu SMD erresistentzia-aztarna koherenteak bermatuz. Osagaien kalifikazioak AEC-Q200 estandarrak jarraitzen ditu automobilgintzako aplikazioetarako, tenperatura-ziklo luzeak eta talka mekanikoen probak eskatuz. Estandar hauek errendimendu fidagarria bermatzen dute hainbat funtzionamendu-ingurunetan.
Ondorioa
SMD erresistentzia ezinbestekoa bihurtu da elektronika modernoaren fabrikazioan, gaur egungo teknologia definitzen duten miniaturizazioa eta errendimenduaren hobekuntzak ahalbidetuz. Kontsumo-elektronikako oinarrizko film lodiko erresistentzietatik hasi eta ekipamendu medikoetako film meheko osagai zehatzetaraino, gainazaleko muntaketa-erresistentzia hauek ia produktu elektroniko guztien oinarria osatzen dute. Mota, zehaztapen eta aplikazio-kontu desberdinak ulertzeak ingeniariei osagai optimoak hautatzea ahalbidetzen die, fabrikazioaren fidagarritasuna bermatuz.
Highleap Electronics-ek SMT muntaketa zerbitzu integralak eskaintzen ditu, SMD erresistentzia fabrikazio prozesu osoan zehar adituak izanik:
- Kokapen aurreratuko sistemak – 0201etik 2512ra bitarteko paketeetarako SMD erresistentziaren kokapen zehatza bermatzen duen zehaztasun handiko ekipamendua
- Kalitate ikuskapena – AOI eta X izpien egiaztapen anitzeko fasea, soldadura-juntura egokia eta osagaien balioak berresten dituena
- Kudeaketa termikoa – Birfluxu-profil optimizatuak, tentsio termikoa gutxituz, soldadura-konexio fidagarriak bermatuz
- Arauak betetzea – IPC-A-610 eta J-STD-001 araudiekin bat datorren betetze osoa, muntaketa-kalitate koherentea lortzeko
- Ekoizpen malgua – Prototipoen garapena sustatzea bolumen handiko fabrikazioaren bidez, fidagarritasun koherentearekin
Jarri harremanetan gure ingeniaritza taldearekin gure PCB muntaketa gaitasunek zure hurrengo elektronika proiekturako zehaztasuna eta eraginkortasuna nola eman ditzaketen eztabaidatzeko.
Gomendatzen Mezuak
Maiztasun Handiko PCB Muntaketa Zerbitzuak
Highleap Electronics-ek maiztasun handiko PCB muntaketa eskaintzen du...
Giltza eskurako PCB muntaketa fabrikatzailea
Highleap Electronics PCB muntaketa giltza eskura egiten duen enpresa bat da...
Txinako PCB muntaketa fabrikatzailea
Highleap Electronics PCB muntaketa fabrikatzailea da...
Sareko etengailuaren PCB muntaketa: Ethernet, PoE eta ataka probak
Highleap Electronics-eko sareko etengailuen PCB muntaketak ekartzen du...
Nola lortu aurrekontua PCBetarako
Egin dezagun DFM/DFA analisi bat zuretzat eta txosten batekin erantzungo dizugu. Zure fitxategiak modu seguruan igo ditzakezu gure webgunearen bidez. Aurrekontua emateko, honako informazio hau behar dugu:
-
- Gerber, ODB++ edo .pcb, zehaztapenak.
- BOM zerrenda muntaia behar baduzu
- Kopurua
- Piztu ordua
PCB fabrikazioaz gain, zerbitzu elektroniko sorta zabala eskaintzen dugu, besteak beste, PCB diseinua, PCBA eta giltza eskurako irtenbideak. Prototipoak egiteko, diseinuaren egiaztapenerako, osagaien hornikuntzarako edo ekoizpen masiborako laguntza behar baduzu, zure proiektuaren arrakasta bermatzeko laguntza osoa eskaintzen dugu.
PCBA zerbitzuetarako, eman zure BOM (Materialen Zerrenda) eta muntaketa-argibide espezifikoak. DFM/DFA analisia ere eskaintzen dugu zure diseinuak fabrikazio eta muntaketa optimizatzeko, ekoizpen-prozesu leuna bermatuz.
