Çin'de GPU Sunucu PCB Üretim Hizmetleri
Şekil 1. GPU Sunucu PCB Üretimi
Highleap Electronics, GPU sunucu PCB üretiminde kanıtlanmış yeteneğe sahip bir PCB üretim ve montaj fabrikasıdır. 8 GPU ve 4 GPU ana kartları, NVLink anahtar kartları, NVSwitch taşıyıcıları, optik ana kartlar, PCIe Gen5 yükselticiler ve yapay zeka donanım platformlarında kullanılan destekleyici güç ve yönetim PCB'lerini - daha geniş PCB ve EMS portföyümüzle birlikte - üretiyoruz.
İçindekiler
- OEM'lerin GPU Sunucu PCB Üretiminde Aradıkları Özellikler
- GPU Sunucu PCB Üretim Yetenek Matrisi
- GPU Sunucu PCB Üretim Hattımız Kapsamındaki Kart Tipleri
- GPU Sunucu PCB Üretimi için Malzeme ve Katmanlama Stratejisi
- GPU Sunucu PCB Üretimi için Kalite Akışı, S-Parametre Testi ve AVL
- GPU Sunucu PCB Üretim Programınız İçin Highleap ile Çalışmak
1. OEM'lerin GPU Sunucu PCB Üretiminde Aradıkları Özellikler
GPU sunucu programları, üç zorlu alanın kesişim noktasında yer alır: çok yüksek yoğunluklu devre kartı düzeni, ultra yüksek frekanslı sinyalizasyon ve hızlı ürün döngüsü baskısı. Yetenekli bir GPU sunucu PCB üretim ortağı, teknolojinin yeni olması nedeniyle gevşemeyen tedarik maliyetlerini düşürme beklentilerine karşı, bu üçünü de aynı anda karşılamalıdır.
GPU sunucu PCB üretimi için mühendislik gereksinimleri
- Stackup mühendislik ortaklığı: Yüksek katman sayısına sahip süpürgelikler (24-32 katman), bükülmeyi kontrol etmek için dikkatli dielektrik kalınlık seçimi, malzeme geçişlerinde prepreg uyumu ve reçine içeriği dengesi gerektirir; bu özellikler bizim yeteneklerimizdir. çok katmanlı PCB üretimi Bu çizgi şu unsurlar etrafında yapılandırılmıştır.
- Empedans modellemesi ve doğrulaması: PCIe Gen5 ve NVLink yönlendirmesinde ±%5'e kadar 85Ω diferansiyel direnç; tasarım aşamasında modellenmiş ve her üretim aşamasında TDR numuneleri üzerinde doğrulanmıştır.
- Geriye doğru delme yeteneği: 28 GHz Nyquist frekansında, bağlantı noktaları üzerinden geçen sinyallerin maliyeti, sinyal başına 1-4 dB arasındadır; geri delme 112G PAM4 GPU sunucu PCB üretiminde ±5 mil toleransla ≤8 mil artık boşluk bırakılması şarttır.
- Cam elyaf dokuma eğim giderme: Sinyal katmanlarında ince cam stilleri (1080, 2113); diferansiyel çift döndürme; mevcut olduğunda yayılmış cam seçenekleri — GPU sunucu PCB üretim hattımızda standart disiplin.
- Malzeme birlikte katmanlama: Sinyal katmanlarında ultra düşük kayıplı malzeme ve güç katmanlarında standart yüksek Tg FR4 kullanılan hibrit katmanlar — sinyal bütünlüğünü korurken maliyeti yönetmek için tek baskı döngüsü.
- Kupon düzeyinde S-parametresi karakterizasyonu: Her panel ile birlikte teslim edilen test numunelerinde 40 GHz'e kadar ekleme kaybı, geri dönüş kaybı ve çapraz karışma değerleri.
GPU sunucu PCB üretimi için tedarik gereksinimleri
- Yapay zeka hacminin artmasına yönelik kapasite: GPU platformunun üretim hacmi, prototip aşamasından 6 ay içinde çeyrekte 10,000'den fazla birime ulaşabilir; sürekli güncellenen tahminlere göre kapasite rezervasyonu şarttır.
- Büyük ölçekli bulut sağlayıcılarına yönelik kalite sistemleri: Hiper ölçekli ODM'lerde ve Tier-1 GPU sunucu OEM'lerinde AVL yeterlilik belgesi, GPU sunucu PCB üretim yaşam döngüsü boyunca belgelenmiş süreç kontrolü, değişiklik yönetimi ve denetim desteği gerektirir.
- Ders tekrarı disiplininde değişiklik: Yapay zeka donanım platformları hızla geliştiriliyor; ECN'nin yanıt süresi haftalar değil, günler içinde.
- Maliyet şeffaflığı: GPU sunucu PCB üretim tekliflerinde malzeme maliyeti (ultra düşük kayıplı laminatlar FR4'ün 5-10 katı), kalıp maliyeti, Ar-Ge ve birim fiyatı açıkça ortaya çıkmaktadır.
- Teslim süresinin öngörülebilirliği: Hacim artışına rağmen geçerliliğini koruyan taahhütlü teslim süreleri; talep artışlarına karşı tedarikçi tarafında kapasite tamponları.
- Coğrafi ve siyasi riskten korunma: Çift kaynaklı yeterlilik, alternatif lokasyon kapasitesi, şeffaf tedarik zinciri haritalaması.
2. GPU Sunucu PCB Üretim Yeteneği Matrisi
GPU sunucu PCB üretim hattımızın üretim hattı numaraları, AVL yeterlilik sürecinde yazılı olarak teyit edilmiştir ve birden fazla GPU sunucu platformu neslinde kanıtlanmıştır.
| Parametre | GPU Sunucu PCB Üretim Spesifikasyonu |
|---|---|
| Katman sayısı | 8 ila 32 katmanlı üretim; seçili programlarda 36 katman. |
| Minimum iz / alan | 0.060 / 0.060 mm üretim; 0.050 / 0.050 mm prototip |
| Minimum mekanik matkap | 0.15 mm üretim; 0.10 mm prototip |
| Lazer mikrovia | Minimum 0.075 mm; standart olarak 0.20 mm yakalama pedi ile 0.10 mm. |
| kontrollü empedans | ±%10 standart; kritik Gen5/NVLink çiftlerinde ±%5 — bakınız empedans kontrol PCB'si |
| Geri delme artık parçası | Gen5 ve 112G PAM4'te ±5 mil toleransla ≤8 mil |
| Maksimum tahta boyutu | 600 × 500 mm — HGX 8-GPU ana kart ayak izini kapsar |
| Bakır ağırlığı | İç hacim 0.5 oz ile 4 oz arası; dış hacim 0.5 oz ile 3 oz arası. |
| Görüntüleme | LDI, hat boyunca 25 µm çözünürlükte. |
| Elektrik testi | %100 uçan prob veya fikstür; panel başına TDR kuponu; istek üzerine 40 GHz'e kadar S-parametresi |
| Kalite sertifikaları | ISO 9001:2015, IATF 16949, UL onaylı; AS9100D uyumlu akış şeması mevcuttur. |
| IPC kabul sınıfı | IPC-A-600 Sınıf 2 standardı; Sınıf 3 talep üzerine. |
| Prototip geliştirme süreci | 24-28 katmanlı süpürgelikler için 10-14 iş günü; 32 katmanlı süpürgelikler için 14-18 iş günü. |
3. GPU Sunucu PCB Üretim Hattımızın Kapsadığı Kart Tipleri
Bir GPU sunucu platformu nadiren tek bir PCB'den oluşur. GPU sunucu PCB üretim hattımız, modern bir yapay zeka sunucusunun içindeki tüm kart portföyünü kapsar ve birleşik değişiklik kontrolü ve kalite raporlamasıyla tek bir üretim sözleşmesi altında koordine edilir.
8 GPU'lu ana kartlar — GPU sunucu PCB üretiminin merkez parçası
- HGX sınıfı 8 GPU'lu anakartlar: Yaklaşık 460 × 350 mm devre alanı; 24-32 katmanlı yapı; devre kartı başına 1,000'den fazla yüksek hızlı diferansiyel çifti. Ürettiğimiz en zorlu kategori.
- OAM sınıfı 8 GPU'lu anakartlar: OCP Evrensel Anakart (UBB) referans tasarımı, 8 modüllü yapılandırmada AMD Instinct, Intel Gaudi ve özel hiperskal hızlandırıcıları desteklemektedir.
- MGX modüler sunucu anakartları: NVIDIA MGX sınıfı modüler yapı taşı sunucu anakartları; 18-24 katmanlı yapı.
- 4 GPU'lu anakartlar: Daha küçük boyutlu yapay zeka sunucu anakartları — tipik olarak 380 × 280 mm, 20-24 katmanlı yapı; sıvı soğutmalı yerine hava soğutmalı.
NVLink anahtar ve köprü kartları
- NVSwitch taşıyıcı kartları: NVSwitch ASIC'lerini barındıran 24-30 katmanlı taşıyıcılar; GPU sunucu PCB üretiminde en yoğun yüksek hızlı yönlendirmelerden bazılarını içerir.
- NVLink köprü kartları: Tachyon 100G üzerine tamamen inşa edilmiş küçük yüksek frekanslı devre kartları (tipik olarak 60 × 30 mm) — küçük kart alanı, baştan sona üstün malzeme kullanımını haklı çıkarıyor.
- NVLink Anahtarlama Sistemi kartları: Çoklu raf ölçeklendirme alanları için 28-32 katmanlı hat kartları.
Ağ ve ana bilgisayar arayüz kartları
- 800G optik modül ana kartları: 8×112G PAM4 ana bilgisayar tarafı arayüzüne sahip OSFP ve QSFP-DD.
- 1.6T optik ana kartlar (gelişmekte olan): 16×112G veya 8×224G PAM4 özellikli yeni nesil OSFP-XD.
- NIC ve DPU taşıyıcıları: ConnectX-7/8 NIC taşıyıcıları, 400G/800G arayüzlü BlueField-3 DPU anakartları — bizim kapsamımızdadır. yüksek hızlı PCB üretimi hattı.
Ana işlemci anakartları ve yükselticileri
- Çift soketli ana işlemci anakartları: PCIe Gen5 üzerinden 8 GPU'lu ana karta bağlanan Xeon Scalable veya EPYC anakartlar; 18-22 katmanlı yapı.
- PCIe Gen5 yükselticiler: Kısa, sinyal bütünlüğü açısından kritik öneme sahip yükseltici panolar; arka delme ve Tachyon 100G malzeme standardı.
- Kablolu yükseltici çözümleri: Dağıtılmış PCIe topolojisi için konektörden kabloya bağlantı kartları.
Enerji, BMC ve altyapı kurulları
- 48V güç rafı PCB'leri: Raf tipi DC dağıtımı için ağır bakır arka paneller.
- VRM alt kartları: GPU soketlerinin yakınında, yük noktasında güç dağıtımı.
- BMC yönetim kurulları: ASPEED AST2600 tabanlı servis işlemcisi anakartları.
- Soğuk plaka taşıyıcı levhalar: Sıvı soğutmalı GPU sunucu PCB üretimi için mekanik hassasiyetli PCB'ler.
Şekil 2. GPU Sunucu PCBA'sı
4. GPU Sunucu PCB Üretimi için Malzeme ve Katmanlama Stratejisi
Malzeme seçimi, herhangi bir GPU sunucu PCB üretiminin hem maliyetini hem de performans sınırını belirler. Ürün yelpazemizde, aşağıda listelenen tüm malzemeler yalnızca prototip panellerde değil, aktif üretim yeterlilik testlerinden geçmiştir.
| Uygulama | Sinyal hızı | Önerilen Malzeme | Maliyet ve FR4 karşılaştırması |
|---|---|---|---|
| GPU ana kart sinyal katmanları — mevcut nesil | 112G PAM4 NVLink | Tachyon 100G / Megtron 7 | 5–8× |
| GPU ana kart sinyal katmanları — yeni nesil | 224G PAM4 | Tachyon-100GX / Megtron 8 | 8–12× |
| GPU ana kart güç katmanları | DC + 100 kHz anahtarlama | Isola 370HR veya eşdeğeri | 1.2 × |
| NVLink köprü kartları | 100G PAM4 | Tachyon 100G her yerinde | 5 × |
| NVSwitch taşıyıcı kartları | 112G PAM4 | Tachyon 100G / Megtron 7 | 5–8× |
| PCIe Gen5 yönlendirmesi (kısa) | 32 GT/s NRZ | I-Tera MT40 / 370HR | 1.2–2× |
| PCIe Gen5 yönlendirmesi (uzun) | 32 GT/s NRZ | I-Tera MT40 / Tachyon 100G | 2–5× |
| 800G optik ana kart | 8×112G PAM4 | Takyon 100G | 5 × |
| Güç yönetimi alt kuruluşu | DC + 100 kHz | 370HR veya IS410 — daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin. FR4 PCB üretimi | 1.0–1.2× |
| BMC / yönetim kurulu | 1 Gbps'nin altında | IS410 veya 370HR | 1.0–1.2× |
GPU sunucu PCB üretiminde hibrit katmanlama felsefesi
GPU sunucu PCB üretiminin ekonomik yönleri, hibrit katmanlamaları güçlü bir şekilde desteklemektedir: en yüksek hızlı sinyalleri taşıyan katmanlarda yalnızca ultra düşük kayıplı malzeme, güç, toprak ve daha yavaş sinyal katmanlarında ise yüksek Tg FR4 kullanılır. 32 katmanlı bir GPU ana kartı, 8 sinyal katmanında Tachyon 100G ve kalan 24 katmanda 370HR kullanabilir; bu da genellikle tamamen Tachyon yapısına kıyasla malzeme maliyetini %50-60 oranında azaltırken, önemli olan yerlerde yüksek hızlı performansı korur.
Birlikte laminasyon uyumluluğu
Tachyon 100G ve 370HR, standart FR4 koşullarında tek bir presleme döngüsünde birlikte lamine edilir. Aynı durum Megtron 7 + Megtron 4 ve I-Tera MT40 + 370HR kombinasyonları için de geçerlidir. Malzeme geçişlerinde prepreg eşleşmesi dikkat gerektirir; kritik GPU sunucu PCB üretimlerinde, kalıp piyasaya sürülmeden önce prepreg uyumluluğunu doğrulamak için Isola ve Panasonic teknik desteğiyle koordinasyon sağlıyoruz.
5. GPU Sunucu PCB Üretimi için Kalite Akışı, S-Parametre Testi ve AVL
GPU sunucu platformları, tek bir PCB hatasının binlerce GPU saatlik bir yapay zeka eğitim sürecini durdurabileceği hiper ölçekli ortamlara gönderilir. Sahada ortaya çıkan herhangi bir sorunun kalite maliyeti, GPU sunucu PCB üretiminde yakalanmasının maliyetinden kat kat daha yüksektir. Kalite akışımız buna göre yapılandırılmıştır.
Kritik parametreler üzerinde proses kontrolü
- Dielektrik kalınlık: Sinyal taşıyan katmanlarda ±%5 tolerans; her panelde laminasyon sonrası kesit örneklemesiyle doğrulanmıştır.
- İz genişliği: ±10 µm üzerinden lazer doğrudan görüntüleme; aşındırma telafisi, malzemeye göre ayarlanmıştır.
- Empedans: Kritik diferansiyel çiftlerde ±%5; panel başına TDR kuponu doğrulaması.
- Arka delme derinliği: Hedef değerden ±5 mil sapma; ilk numunenin kesitinde ve kararlaştırılan örnekleme sıklığında doğrulanmıştır.
- Kaplamalı delik kalınlığı: Via namlusunda minimum 25 µm; dış bakır üzerinde XRF ve numune mikro kesiti.
- Katmanlar arası kayıt: Yüksek katman sayısına sahip GPU sunucu PCB üretimlerinde ±3 mil hedef toleransıyla X-ışını doğrulama.
Teslimat başına S-parametresi testi
- Ekleme kaybı: 40 GHz'e kadar test numuneleri üzerinde ölçüldü; modellenen hedeflerle karşılaştırıldı.
- Kaybı dön: Bağlayıcı başlatma ve geçiş kalitesini doğrular.
- Diferansiyel çapraz etkileşim: NEXT ve FEXT, temsili kupon yapılarında.
- Faz gecikmesi: Uzunlukları eşleştirilmiş çiftler üzerinde zaman alanı veya frekans alanı sapma doğrulaması.
- Göz diyagramı simülasyonu: Müşteri tarafından sağlanan IBIS-AMI modelleri, talep üzerine ölçülen kanal S-parametrelerine karşı çalıştırılabilir.
GPU sunucu PCB üretim teslimatına ilişkin dokümantasyon
- Malzeme parti numarası ve işlem izleme bilgilerini içeren, panel başına uygunluk belgesi.
- Malzeme sertifikaları (laminat, prepreg, bakır folyo)
- Elektrik test raporu — %100 uçan prob veya fikstür
- Panel başına TDR grafikleri içeren empedans test raporu
- Kuponlara ilişkin S-parametresi test raporu (talep üzerine)
- İlk örnek üzerinde ve kararlaştırılan örnekleme sıklığına göre mikrokesit raporu.
- AOI denetim kayıtları
- IPC-A-600 Sınıf 2 veya 3'e göre görsel inceleme
- Geri sondaj derinliğinin kesitsel doğrulaması (panel başına örnekleme)
- RoHS, REACH, çatışma mineralleri beyanları
- Üretim sürecinin izlenebilirlik kaydı; tamamlanmış seri numarasını dahili iş emri, malzeme lotu ve operatörle ilişkilendirir.
Şekil 3. GPU Sunucu Devre Kartı
6. GPU Sunucu PCB Üretim Programınız İçin Highleap'i Kullanmak
- Platformun ilk tasarım aşamaları: Katman yapısı danışmanlığı, malzeme önerisi, empedans modellemesi — genellikle ilk prototipin üretilmesinden 6-9 ay önce devreye alınır.
- Prototip oluşturma: 24-28 katmanlı süpürgelikler için 5-25 adetlik siparişlerde teslim süresi 10-14 iş günüdür; 32 katmanlı ve HDI yapılar için bu süre daha uzundur.
- Niteliklendirme örnekleri: Çevresel yeterlilik, sistem düzeyinde testler ve müşteri AVL onayı için 50-500 adetlik miktar; eksiksiz PPAP tarzı dokümantasyon mevcuttur.
- Pilot üretim: İlk üretim hacmi, müşteri tarafından yönetilen kapasite tahsisiyle gerçekleştirilir; genellikle 1,000-5,000 adet; kalite verileri AVL onayına katkıda bulunur.
- Seri üretim: Planlanan aylık veya haftalık teslimatlar, sürekli tahminlere göre yapılır; kapasite, müşteri taahhüdüne göre ayrılır.
Highleap Electronics, tam kapsamlı bir PCB üretim ve montaj fabrikasıdır; burada açıklanan GPU sunucu PCB üretim yeteneği, yürüttüğümüz çeşitli özel programlardan biridir. ISO 9001 ve IATF 16949 sertifikalarına sahibiz ve yüksek kalite sistem desteği gerektiren programlar için AS9100D uyumlu proses akışı sunuyoruz. GPU sunucu PCB üretim hattımız, 25 µm çözünürlükte lazer doğrudan görüntüleme, ±5 mil toleransta kontrollü derinlikte arka delme, %100 empedans test kapsamı, 40 GHz'e kadar S-parametre testi, X-ışını kayıt doğrulaması ve ilk ürün ve süreç içi doğrulama için mikro kesit yeteneği ile donatılmıştır.
Gerber dosyalarınızı, delme verilerinizi, katman yapısı spesifikasyonlarınızı, kanal performans hedeflerinizi ve hedef miktarlarınızı çevrimiçi fiyat teklifi portalımız üzerinden gönderin; 24 saat içinde yanıt alacaksınız. Karmaşık GPU sunucu PCB üretim programları (yeni GPU platformu lansmanları, ölçeklenebilir fabric ana kartları, hiperskalleyiciye özgü yeterlilik akışları) için program ekibimiz doğrudan sizinle iletişime geçebilir. İlgili yetenek detayları için GPU sunucu PCB üretimi ve yapay zeka sunucu PCB çözümleri sayfalarımıza bakın.
Önerilen Mesajlar
TMM PCB Üretimi
İçindekiler Tablosu TMM PCB Üretimi RF ve... için Kapsam
RT duroid 6002 PCB Alıntı ve Yığınlama
Bu sayfa, alıntı ve sıralama tanımlama görevinden sorumludur...
TMM6 Filtre PCB Üretimi
İçindekiler: Mikrodalga Filtre Tasarımcıları Neden... Kullanıyor?
Taconic RF 35 ve RO4350B PCB karşılaştırması
İçindekiler RF-35 ve RO4350B Karşılaştırması Tedarik ve...
PCB'ler için fiyat teklifi nasıl alınır
Sizin için DFM/DFA analizini çalıştıralım ve size bir raporla geri dönelim. Dosyalarınızı web sitemiz üzerinden güvenli bir şekilde yükleyebilirsiniz. Size bir teklif verebilmek için aşağıdaki bilgilere ihtiyacımız var:
-
- Gerber, ODB++ veya .pcb, spec.
- Montaj gerekiyorsa BOM listesi
- Adet
- Dönüş zamanı
PCBA hizmetleri için lütfen BOM'unuzu (Malzeme Listesi) ve herhangi bir özel montaj talimatını sağlayın. Ayrıca, tasarımlarınızı üretilebilirlik ve montaj için optimize etmek ve sorunsuz bir üretim süreci sağlamak için DFM/DFA analizi de sunuyoruz.
