Prijsanalyse van blind via-printplaten en HDI-kostenanalyse

mobiele PCBA

Printplaten met blinde via's hebben een andere prijs dan standaard printplaten met doorsteekgaten, omdat de complexiteit van het productieproces – en niet het materiaal – de belangrijkste kostenfactor is. Drie variabelen zijn verantwoordelijk voor 50-65% van de totale eenheidskosten: de boormethode (laser versus mechanisch), het aantal lamineercycli (dat het HDI-type bepaalt) en de specificatie van de via-vulling (ongevuld versus harsplug versus kopergevuld). Een Type III HDI-printplaat met kopergevulde gestapelde microvia's op een footprint van 100×100 mm kost doorgaans 5-6 keer meer dan een standaard 6-laags printplaat van dezelfde grootte. Dit komt niet doordat het materiaal 5 keer duurder is, maar doordat er vier tot zes opeenvolgende lamineercycli, speciale laserboorprogramma's en röntgeninspectie in elke fase nodig zijn. Omgekeerd voegt een Type I HDI-ontwerp met mechanisch geboorde, ongevulde blinde via's van 0.20 mm op de buitenste lagen slechts 30-40% toe aan de kosten van een standaard equivalent. Het kostenverschil tussen deze twee uitkomsten is geen variabele die de leveranciersprijzen bepaalt, maar een technische variabele die volledig beheersbaar is in de ontwerpfase.

Krijg transparante jaloezieën via PCB-prijzen


1. Wat bepaalt de prijs van een printplaat met blinde via's: de kostenstructuuranalyse

Bij een standaard printplaat met doorsteekgaten worden de kosten voornamelijk bepaald door het printplaatoppervlak, het aantal lagen en het materiaal. Bij een HDI-printplaat met blinde via's is de complexiteit van het productieproces de belangrijkste kostenfactor, belangrijker dan het materiaal. De kostenstructuur ziet er als volgt uit.

Boren (25-40% van de totale kosten). De kosten voor laserboren bedragen $80-$250 per paneel, ongeacht het aantal via's, plus $0.008-$0.025 per via. De kosten voor mechanisch boren bedragen $15-$50 per paneel, met kosten van $0.002-$0.008 per gat. Bij printplaten met een hoge dichtheid aan microvia's kunnen de boorkosten alleen al 35% of meer van de totale kosten uitmaken.

Lamineringscycli (15-25% van de totale kosten). Elke extra lamineercyclus verhoogt de perstijd, de registratiestappen, de materiaalkosten en het risico op productieverlies. Type I HDI vereist twee lamineercycli. Type III HDI met verborgen via's vereist er vier tot zes. Elke extra cyclus vergroot de kans op registratiefouten en delaminatie – vandaar dat Type III-printplaten 5-6 keer zo duur zijn als een standaard printplaat van dezelfde grootte.

Röntgeninspectie en elektrische testen (8-15% van de totale kosten). De integriteit van blinde via's kan niet visueel of met standaard AOI worden geverifieerd. Röntgeninspectie kost $3-$12 extra per paneel bij steekproefsgewijze inspectie, of $8-$15 extra per paneel voor 100% inspectie. Elektrische testen met een vliegende probe kosten $3-$8 extra per paneel. Voor kleine series of klasse 3-productie zijn de testkosten per printplaat aanzienlijk.

Materialen, beeldvorming, galvanisatie en externe verwerking (resterende 35-45%). Deze kostencomponenten gedragen zich vergelijkbaar met de standaard PCB-prijsstelling. Basismateriaal vertegenwoordigt doorgaans 15-25% van de totale kosten – een kleiner aandeel dan bij standaard printplaten – wat bevestigt dat de complexiteit van het proces, en niet het materiaal, de bepalende factor is voor de prijsbepaling van blinde via's.

1.1 HDI-typeclassificatie en prijsmultiplicatoren

De volgende vergelijking maakt gebruik van een gecontroleerd voorbeeld: een plaat van 100 × 100 mm, 6 lagen, 1.6 mm dikte, ENIG-oppervlakteafwerking, 100 stuks, standaard FR4. De prijsverschillen worden vrijwel volledig bepaald door de lamineercycli en de boorkosten. Voor een gedetailleerde beschrijving van elk HDI-stapeltype en de bijbehorende productie-implicaties, raadpleegt u de HDI-stapelhandleiding.

HDI-configuratie Via structuur Laminatiecycli Prijs per plaat (100 stuks) Prijs Meervoud
Standaard 6-laags doorvoergat Alle via's doorboren de volledige stackup. 1 $ 12- $ 18 1.0 ×
Type I HDI (1+4+1) Blinde gaten L1–L2, L6–L5; doorlopende gaten L1–L6 2 $ 28- $ 42 2.3–2.8×
Type II HDI (1+2+2+1) Blinde L1–L2, L1–L3, L6–L5, L6–L4; geen doorgaande gaten 3 $ 48- $ 72 4.0–5.0×
Type III HDI met ingebedde via's Begraven L3–L4, blinde L1–L2, L6–L5, doorlopende gaten 4-6 $ 65- $ 95 5.4–6.5×

1.2 Referentiekosten per via

De specificatie van de via-vulling heeft een grotere impact op de kosten dan de via-diameter of de boormethode. Een met koper gevulde en geplanariseerde via kost 10 tot 30 keer meer per via dan dezelfde via die niet gevuld is. Vulling moet alleen worden gespecificeerd waar dit structureel noodzakelijk is — via-in-pad-locaties onder BGA- en QFN-pads, en gestapelde microvia-structuren waarbij de volgende opbouwlaag er direct bovenop wordt geboord.

Via Soort Diameter Vul specificatie in Kosten per Via
Lasergeboorde microvia's 0.10 mm Ongevuld $ 0.015- $ 0.035
Lasergeboorde microvia's 0.15 mm Ongevuld $ 0.012- $ 0.025
Mechanisch rolgordijn via 0.20 mm Ongevuld $ 0.008- $ 0.018
Mechanisch rolgordijn via 0.30 mm Ongevuld $ 0.005- $ 0.012
Elke blinde via Elke Harsplugvulling Voeg $ 0.05–$ 0.15 toe
Elke blinde via Elke Kopervulling + planarizatie Voeg $ 0.20–$ 0.60 toe

Een typische HDI-printplaat voor smartphones met 800 lasergeboorde microvias van 0.10 mm, die niet gevuld zijn, kost $12–$28 aan boorkosten, nog vóór laminering, materiaalkosten of andere bewerkingen. Het toevoegen van koperen vulling en planarizatie aan diezelfde 800 vias kost $160–$480 per printplaat, wat vaak de basisproductiekosten overstijgt.


2. Laserboren versus mechanisch boren: kostenstructuur en selectielogica

De keuze tussen laserboren en mechanisch boren wordt in de eerste plaats bepaald door de diameter van de doorvoeropening. Voor afgewerkte diameters kleiner dan 0.20 mm is mechanisch boren niet betrouwbaar mogelijk en is laserboren de enige haalbare methode. Voor diameters van 0.20 mm of groter met een aspectverhouding van 5:1 of kleiner is mechanisch boren mogelijk en aanzienlijk goedkoper. Inzicht in de toepassingsmogelijkheden van elke methode is essentieel om te beoordelen of een offerte correct is opgesteld.

2.1 Kostenstructuur van laserboren

CO₂- en UV- laserboren is de standaardmethode voor microvias met een diameter van ≤0.15 mm. De kosten bestaan ​​uit twee componenten die zich bij verschillende volumes anders gedragen.

Instelkosten: $80–$250 per paneel , ongeacht het aantal via's. Bij een laag aantal via's zijn de instelkosten het grootst: een paneel met 50 via's kost $1.60–$5.00 aan instelkosten per via. Een paneel met 2,000 via's kost daarentegen slechts $0.04–$0.13 per via aan instelkosten.

Verwerkingskosten per via: $0.008–$0.025 per via , afhankelijk van het laminaattype, het gewicht van de koperfolie, de via-diameter en het aantal laserpulsen dat nodig is om elke laag te penetreren. Hardere laminaten, zoals materialen met een hoge Tg en met keramiek gevulde materialen, vereisen meer pulsen en zijn duurder per via.

Capaciteitsbeperkingen brengen kosten met zich mee. Laserboren is tijdsgebonden, niet beperkt door het aantal gaten. Een paneel met 2,000 via's kan 30 tot 60 minuten aan lasertijd vereisen. Tijdens piekproductieperioden leiden capaciteitsknelpunten tot toeslagen van 15 tot 30% wanneer de levertijd korter wordt.

2.2 Kostenstructuur van mechanisch boren

Mechanisch boren met gecontroleerde diepte is van toepassing op blinde via's met een afgewerkte diameter van ≥0.20 mm en een aspectverhouding van ≤5:1. Op een standaard printplaat van 1.6 mm beperkt dit mechanische blinde via's tot een diepte van ongeveer 0.8 mm — van laag 1 tot in laag 4 of 5 in een zeslaagse opbouw, maar niet dieper.

Instelkosten: $15–$50 per paneel , aanzienlijk lager dan bij laser, omdat er gebruik wordt gemaakt van standaard CNC-programmering zonder optische kalibratie.

Kosten per via: $0.002–$0.008 per via. Mechanisch boren is 2–4 keer goedkoper per via dan laserboren voor equivalente diameters binnen het toepasbare bereik.

Gereedschapslijtage. Boorpunten moeten na 2,000 tot 8,000 slagen worden vervangen, afhankelijk van de hardheid van het laminaat. Bij harde materialen met een groot aantal via's brengt de afschrijving van het gereedschap meetbare kosten per via met zich mee, waarmee fabrikanten rekening houden in de prijsstelling.

2.3 Hybride boren: beide methoden toepassen op één ontwerp

De meeste HDI-ontwerpen bevatten signaalvias met een fijne pitch die laserboren vereisen, naast grotere stroom- en thermische vias die dat niet nodig hebben. Door mechanisch boren te specificeren voor elke geschikte via (diameter ≥0.20 mm, aspectverhouding ≤5:1) en laserboren alleen waar nodig, worden de kosten verlaagd zonder dat het ontwerp hoeft te worden aangepast.

Uitgewerkt voorbeeld: Een 8-laags Type II HDI-printplaat heeft 400 signaalvias met een diameter van 0.15 mm (vereist voor laserbewerking) en 150 voedingsvias met een diameter van 0.30 mm (geschikt voor mechanische toepassingen).

Pure laserkosten: 550 × $0.020 = $11.00/bord.
Hybride kosten: (400 × $0.020) + (150 × $0.006) = $8.90/bord.
Besparing: $2.10 per bord (19%). Bij 500 borden: $1,050 bespaard.

2.4 Wanneer laserboren niet onderhandelbaar is

De meerprijs voor laserboren is in vier gevallen onvermijdelijk:

  • Via diameter kleiner dan 0.20 mm. Mechanische boren kunnen onder deze drempelwaarde geen consistente gatgeometrie of koperlaag produceren.
  • Via-in-pad op BGA's met fijne pitch. BGA's met een pitch van 0.40 mm vereisen via's van 0.15 mm die binnen een pad van 0.25 mm uitkomen. De vereiste positionele nauwkeurigheid (±0.025 mm of beter) is alleen haalbaar met laserboren op panelen met referentiepunten.
  • Gestapelde microvia-structuren. Lasergeboorde microvias hebben een aspectverhouding van 1:1 (diepte is gelijk aan diameter), waardoor ondiepe overgangen tussen lagen mogelijk zijn die over meerdere opbouwlagen heen gestapeld kunnen worden. Mechanisch boren kan de vereiste geometrie voor betrouwbare gestapelde configuraties niet realiseren.
  • Via dichtheden van meer dan 500 per vierkante inch. Bij deze dichtheden veroorzaakt mechanisch boren paneelvervorming en een cumulatieve afwijking in de uitlijning, waardoor de positioneringsnauwkeurigheid onaanvaardbaar wordt.

Dwarsdoorsnede van een HDI-printplaat met blinde en verborgen via-structuren.


3. Hoe Via-telling, geometrie en vulspecificatie de prijs beïnvloeden

3.1 Via dichtheid en prijsniveaus van fabrikanten

Via-dichtheid beïnvloedt de prijs op twee manieren: direct via de boortijd en indirect via de inspectie- en registratievereisten die het met zich meebrengt. De meeste fabrikanten passen prijsaanpassingen toe op basis van dichtheid boven bepaalde drempelwaarden.

Via dichtheid Verkrijgbaarheid: Typische prijsaanpassing Procestrigger
Laag <50 via's per 100 cm² Baseline Standaard boor- en inspectieprocedures
Medium 50–200 per 100 cm² +5% tot +15% Registratie bij een panel op basis van fiduciaire plicht vereist
Hoge 200–500 per 100 cm² +15% tot +35% Röntgenboringregistratie; nauwere lamineertoleranties
Ultra hoog >500 per 100 cm² +35% tot +60% Geavanceerde lasersystemen; 100% röntgeninspectie vereist.

3.2 Gestapelde versus verspringende microvias: de beslissing over de vulkosten

De keuze tussen gestapelde en verspringende microvias is een van de meest bepalende kostenbeslissingen bij het ontwerpen van HDI-vias . Gestapelde microvias worden door meerdere opeenvolgende opbouwlagen op dezelfde XY-positie geboord. Ze maken de hoogste routingdichtheid mogelijk, maar vereisen dat elke via wordt gevuld en geëgaliseerd voordat de volgende opbouwlaag kan worden gelamineerd en geboord. De kostenimpact is aanzienlijk: harsvulling tussen de lamineerfasen kost $0.05–$0.15 extra per via; egalisatie kost $1.50–$5.00 extra per paneel; en het percentage afgekeurde producten bij de eerste productierun stijgt met 3–8% als gevolg van fouten in de vulkwaliteit die pas na de tweede booroperatie aan het licht komen.

Verspringende microvias – met een minimale verschuiving van 0.25 mm tussen de lagen – maken opvullen volledig overbodig. Verspringen vereist iets meer freesruimte voor de opvulzones van de pads, maar vermijdt opvulkosten, planariseerkosten en het bijbehorende risico op afval. Bij ontwerpen die ook ingebedde vias in binnenste lagen gebruiken, introduceert elk paar ingebedde via-lagen een extra boor- en galvaniseercyclus, wat de lamineerkosten verder verhoogt, bovenop de complexiteit van de blinde vias.

Uitgewerkt voorbeeld: Een printplaat met 200 gestapelde via's verdeeld over drie opbouwlagen.
Inclusief opvulling: 200 × $0.10 = $20 extra per plank.
Verspringend geplaatst zonder opvulling: $0 extra.
Bij 100 printplaten: $2,000 bespaard zonder verandering in de elektrische prestaties, alleen in de routinggeometrie.

3.3 Paneelgebruik en via-distributie

Laserboren werkt op het volledige paneel, niet op afzonderlijke printplaten. Een printplaat met alle blinde via's geconcentreerd in een BGA-hoek dwingt de laser om dat gebied met hoge intensiteit te bewerken, terwijl de rest van het paneel slechts spaarzaam wordt gebruikt. Dit vermindert de efficiëntie zonder dat de tijd of kosten dalen. Door de via's gelijkmatiger over het printplaatoppervlak te verdelen, waar de routing dit toelaat, kan de efficiëntie van het boren op het paneel met 10-20% worden verbeterd. Bij panelen met meerdere printplaten zorgt het 180° roteren van afwisselende printplaten voor een evenwichtigere via-dichtheid over het paneel en levert dit een vergelijkbare efficiëntiewinst op.


4. Volumeprijzen, afschrijving van NRE-kosten en economische aspecten van herhaalbestellingen

4.1 Hoe volume de eenheidsprijs verlaagt

De prijscurve per stuk voor blinddrukplaten via HDI is steil bij lage aantallen en vlakt aanzienlijk af boven de 500 stuks. De sterkste prijsdaling – 60-70% – vindt plaats tussen de 5 en 100 stuks, vrijwel volledig veroorzaakt door afschrijving van de ontwikkelingskosten en een verbeterde benutting van de panelen. Van 100 tot 2,000 stuks volgen verdere prijsdalingen van 30-40% door volumekortingen en geoptimaliseerde persbelading. Boven de 2,000 stuks daalt de marginale prijsdaling naar 5-15%.

Aantal Eenheidsprijs — Type I HDI Eenheidsprijs — Type II HDI Belangrijkste kostenfactor bij dit volume
5 stuks (prototype) $ 60- $ 90 $ 110- $ 160 Volledig NRE-geladen; minimale paneelkosten
25 pcs $ 38- $ 55 $ 72- $ 105 NRE begint met afschrijvingen over meer afdelingen.
100 pcs $ 28- $ 42 $ 52- $ 75 Volledige benutting van het paneel; NRE lager dan $12/paneel
500 pcs $ 22- $ 32 $ 42- $ 58 Volumekorting voor materialen; NRE lager dan $2.30/board
2,000 pcs $ 18- $ 25 $ 35- $ 48 Grootschalige inkoop; specifieke gereedschappen; opbrengstverbetering

4.2 NRE-kosten en de impact daarvan per bestuurslid

De eenmalige engineeringkosten voor HDI-printplaten met blinde via's omvatten stackup-engineering en impedantiemodellering (150-500 dollar), het genereren van een laserboorprogramma (100-300 dollar), fotobewerking voor alle lagen (80-200 dollar) en de fabricage van testopstellingen (50-150 dollar). De totale NRE-kosten bedragen doorgaans 380-1,150 dollar, afhankelijk van de complexiteit van de printplaat. Bij het aanvragen van een offerte voor een printplaat met blinde via's is het essentieel om het exacte HDI-type en de via-interconnectiemethode te specificeren. Zonder deze informatie kunnen fabrikanten de NRE- of boorkosten niet nauwkeurig toewijzen, en leiden vage verzoeken vaak tot offertes met grote marges.

De bijdrage van NRE per printplaat verklaart waarom de prototypeprijzen onevenredig hoog lijken. Bij 5 stuks bedragen de NRE-kosten $76–$230 per printplaat. Bij 100 stuks is dit $3.80–$11.50 per printplaat. Bij 500 stuks is dit $0.76–$2.30 per printplaat. De materiaal- en verwerkingskosten zijn in principe gelijk bij prototype- en productieaantallen – de prijsverhoging van 3–4 keer tussen een oplage van 5 en 500 stuks wordt bijna volledig verklaard door de NRE-toewijzing, en niet door een verschil in productiekosten per eenheid.

4.3 Herhaalprijsstelling en gereedschapsbehoud

Zodra de NRE-kosten voor de eerste bestelling zijn betaald, vervallen de NRE-kosten volledig bij herhaalbestellingen binnen de door de fabrikant vastgestelde termijn van 12 tot 24 maanden. Dit levert een aanzienlijk en vaak onderbenut prijsvoordeel op bij de productie van kleinere series.

Voorbeeld: Eerste bestelling van 100 printplaten: $38 per printplaat ($3,800 totaal, inclusief NRE). Herhaalbestelling van 100 printplaten zes maanden later: $26 per printplaat ($2,600 totaal, hergebruik van gereedschap). Dat is een kostenbesparing van 32% per stuk op de herhaalbestelling — dezelfde printplaat, dezelfde fabrikant, geen proceswijzigingen. Voor producten met een terugkerend productieschema is het altijd raadzaam om vooraf de bewaartermijn van het gereedschap te bevestigen en na te gaan of de prijs voor herhaalbestellingen automatisch wordt toegepast.

HDI-via-ontwerp met gestapelde en verspringende microvia-configuraties


5. Kostenreductie in de ontwerpfase: zeven technieken die de prestaties niet in gevaar brengen

De meest effectieve kostenbesparing bij printplaten met blinde via's wordt gerealiseerd in CAD, niet tijdens onderhandelingen. Elk van de volgende ontwerpbeslissingen verlaagt de productiekosten met behoud van de elektrische en mechanische prestaties.

5.1 Vergroot de diameter van de doorvoeropening tot de drempelwaarde voor mechanisch boren waar mogelijk.

Als een ontwerp overal blinde via's van 0.15 mm voorschrijft, maar alleen via's onder BGA-pads met een fijne pitch (0.40 mm pitch of kleiner) daadwerkelijk die diameter vereisen, vergroot dan alle andere via's naar 0.20 mm. Bij 0.20 mm wordt mechanisch boren mogelijk, wat de kosten per via met 50-65% verlaagt. Het omzetten van 200 via's van laser naar mechanisch boren bespaart $ 2.40 per printplaat. Bij 500 printplaten is dat $ 1,200.

5.2 Verwijder vulspecificaties van via's die deze niet nodig hebben.

Het vullen van via's is elektrisch en mechanisch alleen noodzakelijk bij via's in pads en in gestapelde microvia-structuren. Alle andere blinde via's kunnen ongevuld blijven zonder de signaalintegriteit, stroomvoorziening of betrouwbaarheid te beïnvloeden. Controleer uw fabricage-instructies: als via's zijn gespecificeerd als gevuld, maar zich niet in pads bevinden of gestapeld zijn, verwijder dan de vulvereiste. Het weglaten van de vulling van 200 niet-kritische via's à $ 0.10 per via bespaart $ 20 per printplaat, of $ 10,000 bij 500 printplaten.

5.3 Zet gestapelde microvias om naar verspringende microvias waar de lay-out dit toelaat.

Gestapelde microvias vereisen vulling en planarizatie tussen de lamineerfasen. Verspringende microvias — met een offset van ≥0.25 mm — bereiken dezelfde interconnectie tussen de lagen zonder vulling. Bekijk de opbouw voor gestapelde via-structuren die niet worden beperkt door de dichtheid van de ontsnappingsroutes. Door ze om te zetten naar verspringende structuren worden de kosten voor vulling per via en de kosten voor het planarisatiepaneel geëlimineerd, zonder dat het signaalpad verandert.

5.4 Evalueer of HDI type I HDI type II kan vervangen

De overstap van HDI Type I naar Type II voegt een extra lamineercyclus toe en verhoogt de eenheidsprijs doorgaans met 60-80%. Als verbindingen die momenteel via L1-L3-vias lopen, kunnen worden herverdeeld naar L1-L2-vias met aangepaste signaallaagtoewijzingen, kan het ontwerp mogelijk als Type I worden geproduceerd. Met deze ene wijziging is een kostenbesparing van 30-50% per stuk te realiseren, wat vooral waardevol is bij volumes onder de 500 stuks.

5.5 Verminder het aantal lagen door middel van HDI via een strategie

Blinde via's herstellen de routingkanalen die doorsteekgaten in beslag nemen over alle lagen. Een printplaat die oorspronkelijk is ontworpen als een standaard 8-laags PCB, kan mogelijk ook worden gerealiseerd als een 6-laags Type I HDI met een gelijkwaardige routingcapaciteit. De kosten voor basismateriaal en laminering voor een 6-laags printplaat liggen 25-35% lager dan voor een 8-laags printplaat. Als de HDI-conversie ook een kleinere printplaat mogelijk maakt, wordt de materiaalbesparing nog groter en kunnen de nettokosten van de HDI-aanpak lager uitvallen dan die van de doorsteekconfiguratie, ondanks de hogere complexiteit van de via's.

5.6 Gebruik asymmetrische toleranties om inspectievereisten te verminderen

Het specificeren van de diameter van de afgewerkte via als 0.20 mm ±0.02 mm vereist gelijke controle in beide richtingen. Het specificeren van 0.20 mm +0.03/−0.02 mm legt dezelfde minimale afmeting op voor betrouwbaarheid, maar staat meer overboortolerantie toe, waardoor de procescontrole minder streng hoeft te zijn en de bijbehorende kosten dalen. Op dezelfde manier verlaagt het versoepelen van de laag-tot-laag-registratie van ±0.075 mm naar ±0.10 mm – waarbij uw minimale via-tot-spoor-speling van 0.15 mm voldoende marge biedt – de vereisten voor röntgenuitlijning en de boorkosten met 5–12%.

5.7 Prototype met een vereenvoudigde via-structuur voordat er overgegaan wordt op productiegereedschap

Voor prototype-PCB- series van 5 tot 25 stuks, bouw een vereenvoudigde versie van het beoogde ontwerp om de functionaliteit te valideren voordat de volledige via-structuur wordt toegepast. Prototypeer met alleen blinde L1-L2-vias, zelfs als de productie L1-L3 vereist; leid de L1-L3-verbindingen via L2 als functionele benadering. Prototypeer met verspringende vias als de productie gestapelde vias gebruikt. Gebruik mechanisch boren voor alle vias ≥ 0.20 mm om laserinstelkosten te vermijden. Deze vereenvoudigingen verlagen de prototypekosten met 30-50% en bieden tegelijkertijd de functionele validatie die nodig is om de productiematrijzen voor het volledige ontwerp te reserveren.


6. Verborgen kosten die de prijs van PCB-offertes via Blind Profit verhogen.

6.1 Toewijzing van opbrengstverlies

Printplaten met blinde via's (HDI-printplaten) hebben een lagere opbrengst bij de eerste productierun dan standaard printplaten. De drie belangrijkste faalmodi zijn: open blinde via's (onvolledige koperplating in de huls, wat voorkomt bij 2-5% van de via's tijdens de eerste productieruns en onder de 1% zodra de procescapaciteit is bereikt), registratiefouten (blinde via gedeeltelijk buiten de pad geboord vanwege verkeerde uitlijning van de lagen, wat 1-3% van de printplaten treft tijdens de eerste instelfase) en delaminatie bij de interfaces van de opbouwlagen (onder de 1% bij de meeste ontwerpen, maar toenemend met het aantal lamineercycli en de dikte van de printplaat).

Fabrikanten verrekenen opbrengstverlies in offertes door 3-8% meer printplaten te produceren dan besteld, waarbij het overschot de verwachte afvalkosten dekt. ​​Dit verhoogt de effectieve eenheidskosten met 3-8% voor nieuwe ontwerpen. Bij herhaalbestellingen, waarbij de procescapaciteit (Cpk) is vastgesteld, daalt de opbrengsttoewijzing tot onder de 2%. Vraag of opbrengstverlies is meegenomen in de offertes voor eerste exemplaren en of de prijs bij herhaalbestellingen wordt aangepast naarmate het proces van de fabrikant voor uw specifieke ontwerp zich verder ontwikkelt.

6.2 Testkosten per inspectieniveau

Test methode Kosten per paneel Van toepassing wanneer
Visuele inspectie $ 0.50- $ 1.50 Alle bestellingen (standaard)
Elektrische test met vliegende sonde $ 3.00- $ 8.00 Standaard voor productieorders
Röntgeninspectie (5 planken per partij) $ 2.00- $ 5.00 IPC Klasse 2 blind via verificatie
Röntgeninspectie (100% van de printplaten) $ 8.00- $ 15.00 IPC Klasse 3, medisch, ruimtevaart
Microsectieanalyse (destructief) $50–$150 per monster Eerste artikel- en proceskwalificatie
TDR-impedantiecoupontesten $ 5.00- $ 12.00 Wanneer de gecontroleerde impedantie is gespecificeerd

Bij een prototypepaneel met 10 printplaten kost een Klasse 3-test — 100% röntgeninspectie, elektrische test en impedantiemeting — $16–$35 per paneel, of $1.60–$3.50 per printplaat. Bij 100 printplaten verdeeld over 10 panelen lopen de totale testkosten op tot $160–$350. Controleer bij het vergelijken van offertes of de testomvang bij alle leveranciers identiek is gespecificeerd. Een lagere prijs per eenheid waarbij röntgeninspectie bij een Klasse 2-ontwerp is weggelaten, is geen vergelijkbare offerte.

6.3 Spoedtoeslagen

De standaard levertijd voor HDI Type I is 10-15 werkdagen; voor Type II is dit 15-20 dagen. Spoedleveringen worden als volgt geprijsd: een levertijd van 7 dagen kost 25-40% extra; een levertijd van 5 dagen kost 40-60% extra; een superspoedlevering van 3 dagen voor Type I kost 80-120% extra. Type II en Type III vereisen meerdere lamineercycli en zijn bij de meeste bedrijven niet binnen 3 dagen te realiseren.

Bij een standaardbestelling van $3,000 komen er door een spoedlevering van 5 dagen $1,200 tot $1,800 bij. Door de productieplanning 4 tot 6 weken van tevoren vast te leggen, worden deze kosten voor terugkerende productie volledig geëlimineerd.

6.4 Toeslagen voor speciale laminaten

Standaard FR4 heeft een gangbare prijs en vormt de basis. Speciale laminaten met een meerprijs ten opzichte van standaard FR4 zijn: FR4 met een hoge Tg (Tg ≥170 °C) kost 15-30% meer; halogeenvrij FR4 kost 20-40% meer; laminaten met een gemiddelde verliesfactor, zoals Megtron 6, kosten 200-400% meer; RF-laminaten met een lage verliesfactor, zoals een speciale serie met lage verliesfactor, kosten 400-1,000% meer.

Voor HDI-printplaten waarbij RF- of hogesnelheidssignaalprestaties alleen op de buitenste signaallagen een materiaal met lage verliezen vereisen, kan een hybride opbouw – speciaal laminaat met lage verliezen of Megtron 6 op L1 en L6, standaard FR4 op de binnenste lagen – de materiaalkosten met 40-60% verlagen in vergelijking met een volledig gelamineerde premium constructie, terwijl de elektrische prestaties op de lagen die kritieke signalen transporteren behouden blijven.

Vraag nu uw PCB-offerte aan

7. Blind Via PCB- en geavanceerde PCB-productie bij Highleap Electronics

Highleap Electronics produceert HDI-printplaten met blinde via's van type I tot en met type III, inclusief gestapelde microvia-structuren, combinaties van ingebedde via's en hybride stackups met speciale verliesarme laminaten of Megtron-buitenlagen op FR4-binnenkernen. De mogelijkheden reiken verder dan printplaten met blinde via's en omvatten het volledige scala aan geavanceerde printplaattypen — meerlaagse standaardprintplaten, rigid-flex, hoogfrequente RF, dik koper en metalen kern — waardoor engineeringteams alle printplaattypen binnen één toeleveringsketen kunnen consolideren.

Alle offertes voor de fabricage van blinde via's bevatten volledige transparantie per onderdeel: boormethode en -instelling, lamineercycli, specificatie van de via-vulling, testniveau en NRE worden afzonderlijk gespecificeerd. Elke offerte omvat een gratis DFM-analyse, waarbij de geschiktheid van de via-diameter voor mechanisch of laserboren, de noodzaak van een vullingsspecificatie, mogelijkheden voor conversie van gestapeld naar verspringend, HDI-reductieanalyse en beoordeling van het paneelgebruik worden meegenomen. Deze analyse levert doorgaans kostenbesparingen op van 10-30% zonder herziening van het ontwerp. De gereedschappen worden 24 maanden bewaard en herhaalbestellingen binnen die periode worden geprijsd zonder NRE.

Voor projecten waarbij na de fabricage assemblage op printplaatniveau vereist is, bieden wij SMT PCB-assemblage in eigen huis aan met een naadloze overdracht vanaf de kale printplaatlijn. Dit elimineert het logistieke risico van het verplaatsen van gevoelige HDI-printplaten tussen verschillende fabricage- en assemblageleveranciers.

ontvang direct een offerte

aanbevolen berichten

Hoe u een offerte voor PCB's kunt krijgen

Wij voeren een DFM/DFA-analyse voor u uit en sturen u een rapport.

U kunt uw bestanden veilig uploaden via onze website.

Om u een offerte te kunnen sturen, hebben wij de volgende gegevens nodig:

    • Gerber, ODB++ of .pcb, spec.
    • BOM-lijst als u assemblage nodig heeft
    • Aantal
    • Draaitijd
Naast PCB-productie bieden wij een uitgebreid scala aan elektronische diensten, waaronder PCB-ontwerp, PCBA (Printed Circuit Board Assembly) en kant-en-klare oplossingen. Of u nu hulp nodig hebt met prototyping, ontwerpverificatie, component sourcing of massaproductie, wij bieden end-to-end ondersteuning om het succes van uw project te garanderen. Voor PCBA-diensten, verstrek uw BOM (Bill of Materials) en eventuele specifieke assemblage-instructies. Wij bieden ook DFM/DFA-analyse om uw ontwerpen te optimaliseren voor maakbaarheid en assemblage, wat zorgt voor een soepel productieproces.






    Snelle notitie: Ons team zal u kort na uw inzending een e-mail sturen. Om er zeker van te zijn dat u ons antwoord ontvangt, raden wij u aan om... Je spammap controleren Mocht u ons bericht niet in uw inbox zien.