Usługi produkcji płytek PCB o wysokiej częstotliwości

mobilny PCBA

Highleap Electronics oferuje usługi produkcji płytek PCB o wysokiej częstotliwości w pełnym spektrum zastosowań RF i mikrofalowych — od modułów antenowych sub-6 GHz i macierzy 5G mmWave, po radary samochodowe 77 GHz, sprzęt satelitarny w paśmie Ka/Ku oraz przemysłowy sprzęt testowy RF. Produkujemy z wykorzystaniem systemów Rogers, Taconic, Isola, Panasonic Megtron, Nelco oraz zaawansowanych hybrydowych kombinacji stackupów. Jeśli Twoja płytka działa powyżej 1 GHz i wymaga kontrolowanych właściwości dielektrycznych, niskich strat przewodnika i zweryfikowanej impedancji, dysponujemy infrastrukturą procesową, aby to zapewnić. W przypadku planowania procesu produkcji płytki RO3010 , wiercenie pod konkretny materiał i kontrola wymiarowa należą do planu produkcji, obok wymagań dotyczących impedancji.

Co wyróżnia produkcję płytek PCB o wysokiej częstotliwości: Te płytki wymagają udokumentowanej spójności dielektrycznej, kontrolowanej chropowatości miedzi, specyficznego dla danego materiału procesu obróbki oraz zweryfikowanych danych impedancji — a nie tylko poprawności wizualnej. Każdy etap procesu opisany poniżej jest aktywny w Highleap Electronics, gdzie wykorzystywany jest dedykowany sprzęt i kontrola procesu.

1. Typy płytek PCB o wysokiej częstotliwości, które wytwarzamy

Płytki PCB o wysokiej częstotliwości to nie pojedyncza kategoria produktów – to każda płytka, w której właściwości dielektryczne, straty przewodników i integralność sygnału powyżej 1 GHz stanowią główne ograniczenia projektowe. Highleap Electronics produkuje wszystkie poniższe typy płytek:

Płytka PCB RF na bazie PTFE
1 GHz – 100+ GHz

Seria Rogers RO3000, RT/duroid, Taconic TLX/TLY. Wybór referencyjny dla mikrofal i fal milimetrowych, gdzie stabilność Dk i ultraniskie Df są nie do negocjacji.

Płytka PCB z włókna szklanego o niskiej stratności
1 GHz - 30 GHz

Panasonic Megtron 6/7, Isola I-Tera MT40, Nelco N4000-13EP. Szybkie platformy laminowane do zastosowań komercyjnych w zakresie konwergencji RF i cyfrowej.

Laminat PCB wypełniony ceramiką
5 GHz – 77+ GHz

Rogers RO3003, Taconic RF-35, Isola Astra MT77. PTFE z domieszką ceramiki dla ściśle kontrolowanej jednorodności Dk. Standardowa platforma dla radarów samochodowych 77 GHz.

Hybrydowa płytka PCB RF/cyfrowa
Wielopasmowy, mieszany

Zewnętrzne warstwy Rogers lub Megtron połączone z wewnętrznymi rdzeniami FR4. Oddziela warstwy wydajności RF od warstw cyfrowych, optymalizując koszty bez utraty integralności sygnału.

PCB anteny
0.8 GHz - 60 GHz

Anteny patch, anteny fazowane, anteny szczelinowe, MIMO. Wykonane na procesorach RO4350B, Megtron 6 lub RO3003 w zależności od częstotliwości, szerokości pasma i wymagań wzmocnienia.

Płytka PCB mikrofalowa / mmWave
18 GHz – 100+ GHz

Wzmacniacze mocy, LNA, miksery, filtry w pasmach Ka, V, W. Wymaga miedzi HVLP, kontroli śladu sub-mil i tłumienności wtrąceniowej zweryfikowanej przez VNA na każdym panelu produkcyjnym.

Płytka PCB wzmacniacza mocy RF
0.5 GHz - 6 GHz

Płytki RF o dużym natężeniu prądu, o zróżnicowanych wymaganiach termicznych i impedancyjnych. Konstrukcja oparta na miedzi, układy przelotek termicznych i kontrolowana impedancja na tej samej płytce.

Szybki cyfrowy z sekcjami RF
SerDes, DDR5, PCIe 5

Platforma Megtron 6/7 lub Nelco, gdzie integralność sygnału SerDes, DDR5 lub PCIe 5 jest zbieżna z sekcjami front-end RF. Standardowe wiercenie otworów i miedzi VLP.

2. Materiały PCB o wysokiej częstotliwości

Wybór materiału to pierwsza i najważniejsza decyzja w procesie produkcji. Stała dielektryczna (Dk), współczynnik stratności (Df) i rodzaj folii miedzianej razem definiują tłumienie wtrąceniowe i tolerancję impedancji, jaką może osiągnąć Twoja płytka. Firma Highleap Electronics stosuje kwalifikowane procesy dla wszystkich głównych rodzin laminatów wysokoczęstotliwościowych:

Materiał Rodzina Dk @ 10 GHz Df przy 10 GHz Częst. Zasięg Podstawowy przypadek zastosowania
RO4350B Węglowodór/Ceramika 3.48 0.05 ± 0.0037 Prąd stały – 40 GHz Antena 5G, hybrydowe stosy, ogólne mikrofale
RO4003C Węglowodór/Ceramika 3.55 0.05 ± 0.0027 Prąd stały – 40 GHz Mikrofale o niskiej stratności, radary, satelity
RO3003 PTFE/Ceramika 3.00 0.04 ± 0.0010 Prąd stały – 77+ GHz Radar samochodowy 77 GHz, mmWave
RT / duroid 5880 PTFE / szkło 2.20 0.02 ± 0.0009 Prąd stały – 100+ GHz Satelita Ka/Ku, obrona, wyjątkowo niskie straty
Taconic TLY-5 PTFE / szkło 2.17 0.02 ± 0.0009 Prąd stały – 100+ GHz Alternatywa dla duroidu 5880; obwody mikrofalowe
Takonic RF-35 PTFE/Ceramika 3.50 0.05 ± 0.0018 Prąd stały – 60 GHz Tablice antenowe, ogólne RF
Megatron 6 Szkło o niskiej stratności 3.40 0.05 ± 0.0038 Prąd stały – 25 GHz Szybka cyfrowa i RF konwergencja, pasmo podstawowe 5G
Megatron 7 Szkło o niskiej stratności 3.37 0.05 ± 0.0030 Prąd stały – 30+ GHz mmWave nowej generacji, SerDes o wysokiej gęstości
Wyspa I-Tera MT40 Szkło o niskiej stratności 3.45 0.05 ± 0.0031 Prąd stały – 25 GHz Infrastruktura 5G, płyta montażowa, wzmacniacze RF
Izola Astra MT77 Szkło o niskiej stratności 3.00 0.04 ± 0.0017 Prąd stały – 77+ GHz Radar 77 GHz na platformie światłowodowej
Nelco N4000-13EP Szkło o niskiej stratności 3.70 0.05 ± 0.0090 Prąd stały – 15 GHz RF/mikrofale, infrastruktura telekomunikacyjna
FR4 High-Tg (hybrydowy) Szkło standardowe 4.2-4.5 0.018-0.022 Poniżej 3 GHz Rdzenie wewnętrzne w hybrydowych stosach RF/cyfrowych

Uwaga dotycząca folii miedzianej: Płytki o wysokiej częstotliwości wymagają folii miedzianej dopasowanej do częstotliwości roboczej. Highleap kwalifikuje folie Standard ED, Reverse-Treated (RTF), Very Low Profile (VLP) i Hyper Very Low Profile (HVLP). Warstwy sygnałowe przenoszące ścieżki RF powyżej 10 GHz są domyślnie określane jako VLP lub HVLP, chyba że budżet strat klienta pozwala na inne rozwiązanie.

3. Przegląd procesu produkcji

Fabryka, w której płytki o wysokiej częstotliwości są przesyłane standardową linią FR4, nie jest w stanie zapewnić spójnych wyników RF. Firma Highleap Electronics utrzymuje dedykowane stanowiska procesowe dla specyficznych wymagań HF na każdym etapie:

  1. 1Obrazowanie i trawienie warstwy wewnętrznej — Skalowanie grafiki z kompensacją HF według współczynnika rozszerzalności cieplnej materiału; ±0.015 mm jednolitości trawienia na całym panelu
  2. 2AOI na wszystkich wewnętrznych warstwach — automatyczna kontrola optyczna przed laminowaniem w celu wyeliminowania ukrytych wad
  3. 3Hybrydowy układ warstwowy — wybór prepregów specyficznych dla danego materiału (RO4450F, FR4 1080/2116 lub termoplastyczne folie wiążące w zależności od wymagań Dk)
  4. 4Kontrolowany cykl prasy laminującej — profile temperatury, ciśnienia i czasu przebywania zoptymalizowane dla każdej kombinacji materiałów; niedostępne w programach FR4
  5. 5Wiercenie CNC — wiercenie na kontrolowanej głębokości w ramach programów wiercenia wstecznego; parametry wiercenia dostosowywane do twardości podłoża
  6. 6Odtłuszczanie plazmowe (płyty PTFE) — plazma próżniowa CF₄/O₂ w celu usunięcia smug PTFE; następnie aktywacja naftenianem sodu w celu zapewnienia przyczepności powłoki
  7. 7Miedź bezprądowa + galwanizacja elektrolityczna — poprzez grubość ścianki miedzianej zweryfikowaną na podstawie przekroju poprzecznego zgodnie z IPC Klasa 2 lub Klasa 3
  8. 8Precyzyjne trawienie warstwy zewnętrznej — proaktywna kompensacja trawienia; trapezoidalny współczynnik trawienia mierzony na podstawie wagi miedzi i stosowany do dzieła sztuki
  9. 9Selektywna maska ​​lutownicza — Maska LPI zastosowana tylko do obszarów komponentów; linie transmisyjne RF pozostawione odsłonięte, aby zapobiec obciążeniu dielektrycznemu
  10. 10Zastosowanie wykończenia powierzchni — Immersion Silver, ENIG, HASL lub OSP zgodnie z wymaganiami aplikacji
  11. 11Test elektryczny + testowanie kuponu impedancji TDR — 100% sonda latająca + TDR na każdym panelu HF; dostępne testowanie parametrów S VNA
  12. 12Kontrola końcowa, przekrój i wysyłka — mikrosekcjonowanie pierwszych artykułów i okresowe pobieranie próbek produkcyjnych; dane przechowywane i dostępne na żądanie

4. Hybrydowe układanie i laminowanie

Hybrydowe układy warstw – łączące zewnętrzne warstwy Rogers lub Taconic z wewnętrznymi rdzeniami FR4 – to najbardziej ekonomiczna architektura dla płytek wymagających wydajności RF na warstwach sygnałowych, a jednocześnie tolerujących standardowy materiał na warstwach zasilania i cyfrowej. Wyzwaniem w procesie produkcji są parametry termiczne: laminaty RO4350B osiągają temperaturę ~190°C, podczas gdy standardowy prepreg FR4 przepływa w temperaturze 170–185°C. Prepreg wiążący musi osiągnąć pełną przyczepność do obu powierzchni w jednym kontrolowanym cyklu prasowania. W przypadku integracji prepregu RO4450F , podczas zatwierdzania układu warstw należy uwzględnić przepływ żywicy, równowagę miedzi oraz odstęp dielektryczny.

Opcja warstwy wiążącej Dk @ 10 GHz Najlepiej używać z Kompromis
Rogers RO4450F Prepreg 3.52 Seria RO4000 hybrydowa Dopasowany Dk do RO4350B; wyższy koszt niż w przypadku prepregu FR4
Standardowy prepreg FR4 (1080/2116) ~4.2-4.5 Kompilacje hybrydowe oparte na kosztach Niedopasowanie Dk na styku wiązań; większa strata wstawiania na warstwie wiązań
Folia termoplastyczna (np. FastRise 27) 2.78 PTFE-PTFE, PTFE-FR4 Bardzo niskie straty; wymaga ścisłej kontroli temperatury

Niedopasowanie współczynnika CTE między laminatami PTFE/ceramicznymi a FR4 jest kompensowane poprzez anizotropowe skalowanie grafiki w oprogramowaniu CAM — przesunięcia X/Y dla poszczególnych warstw obliczane dla każdego materiału przed obrazowaniem. Highleap stosuje zweryfikowane współczynniki kompensacji CTE pochodzące z wewnętrznych danych dotyczących charakterystyki prasy, a nie z ogólnych szacunków.

Przekrój laminowania hybrydowego PCB o wysokiej częstotliwości

5. Kontrola trawienia i chropowatości miedzi

Profil trawienia i dokładność impedancji

Trawienie subtraktywne tworzy trapezoidalny przekrój ścieżki – szerszy u podstawy, węższy u góry. W przypadku płytek o wysokiej częstotliwości ten profil przesuwa efektywną impedancję od projektowanej wartości nominalnej. Highleap mierzy współczynnik trawienia dla każdej kombinacji grubości miedzi i laminatu, stosuje proaktywną kompensację grafiki i utrzymuje jednolitość szerokości ścieżki na całym panelu z dokładnością ±0.015 mm.

Chropowatość miedzi i straty przewodnika

Przy częstotliwościach powyżej 5 GHz efekt naskórkowości koncentruje prąd w zewnętrznych mikronach przewodnika. Jeśli chropowatość powierzchni miedzi (Rz) przekracza głębokość naskórkowości przy częstotliwości roboczej, prąd musi podążać za mikroskopijnym obszarem powierzchni miedzi – zwiększając efektywną długość ścieżki, rezystancję i tłumienność wtrąceniową. Wybór folii miedzianej jest zatem podstawową decyzją inżynierską w zakresie strat.

Typ folii miedzianej Rz (µm) Strata vs. Standardowa ED Częstotliwość docelowa
Standardowy ED 5.0-8.0 Baseline Poniżej 3 GHz
Odwrócone leczenie (RTF) 2.5-4.0 ~25% mniej 3-15 GHz
Bardzo niski profil (VLP) 1.5-2.5 ~40% mniej 10-40 GHz
Bardzo niski profil (HVLP) 0.8-1.5 ~50% mniej 28 GHz – mmWave

6. Poprzez przetwarzanie i wiercenie wsteczne

Odtłuszczanie i aktywacja plazmą PTFE

Laminaty PTFE topią się, a nie pękają podczas wiercenia CNC, osadzając na ściankach otworów warstwę fluoropolimeru, której nie może usunąć alkaliczny nadmanganian. Highleap wykorzystuje dedykowane komory próżniowe CF₄/O₂ do usuwania atomów fluoru i eliminacji smużenia. Następnie przeprowadzany jest etap aktywacji trawienia naftenianem sodu, aby chemicznie obojętna powierzchnia PTFE nadawała się do bezprądowego zaszczepiania miedzią. Parametry procesu są weryfikowane poprzez ciągłą, niszczącą kontrolę przekroju poprzecznego. Standardowe linie chemicznego usuwania smużenia nie są stosowane do płyt PTFE.

Wiercenie wsteczne w celu usunięcia króćca przelotowego

Przelotki przelotowe na wielowarstwowych płytkach HF tworzą niewykorzystane segmenty beczkowe – ślepe – które rezonują i powodują wcięcia strat odbiciowych w paśmie częstotliwości. Szczelina o średnicy 1.0 mm rezonuje z częstotliwością około 37 GHz. Highleap wykonuje nawiercanie wsteczne o kontrolowanej głębokości, aby usunąć te ślepe odcinki z tolerancją głębokości ±0.1 mm. Pozostała długość ślepej nitki jest obliczana i przekazywana projektantowi RF w celu aktualizacji modelu HFSS/CST.

Wiercenie wsteczne poprzez usunięcie przekroju czopu

7. Maska lutownicza i wykończenie powierzchni

Selektywna maska ​​lutownicza

Standardowa maska ​​lutownicza LPI charakteryzuje się wartością Dk od 3.3 do 4.0 i Df od 0.02 do 0.03. Nałożona bezpośrednio na linię transmisyjną RF, obniża impedancję i zwiększa straty wtrąceniowe – czasami na tyle, że budżet strat na poziomie płytki drukowanej jest niewystarczający. Prawidłowym podejściem jest selektywne nakładanie maski: maska ​​lutownicza pokrywa tylko obszary padów komponentów, przelotki i powierzchnie nienadające się do częstotliwości radiowych. Linie transmisyjne RF, kanały antenowe i okna płaszczyzny uziemienia pozostają odsłonięte. Highleap utrzymuje dokładność rejestracji maski ±0.05 mm dla geometrii z selektywnym odstępem RF.

Opcje wykończenia powierzchni dla płyt RF

Zakończyć Dodana szorstkość Wpływ strat RF Najlepsze dla:
Srebro zanurzeniowe (ImAg) 0.1-0.3 µm minimalny Najlepszy wybór dla fal milimetrowych i mikrofal o krytycznych stratach
OSP Nieistotny Nieistotny Prototyp o niskich kosztach, pojedyncze lutowanie rozpływowe, krótki okres trwałości
ENIG Niska (warstwa Au) Umiarkowany powyżej 5 GHz (warstwa Ni) Łączenie drutowe, wielokrotne lutowanie rozpływowe, długi okres trwałości
ENEPIG Niski Niższe niż ENIG powyżej 5 GHz Łączenie przewodów + współistnienie RF; obronność/przemysł lotniczy i kosmiczny
HASL (LF) Wysoki (topologia lutowania) Nie nadaje się powyżej 3 GHz Tylko sekcje nie-RF zależne od kosztów

8. Testowanie i weryfikacja jakości

Testowanie kuponów impedancji TDR — 100% standard

Każdy panel produkcyjny zawiera kupony z wynikami testu impedancji, odzwierciedlające dokładną geometrię ścieżek płytki – falowód jednostronny, różnicowy, koplanarny, zgodnie ze specyfikacją. Wszystkie kupony są mierzone metodą reflektometrii w dziedzinie czasu (TDR). Highleap dostarcza raport z danymi TDR do każdej dostawy, a nie binarny certyfikat zaliczenia/niezaliczenia.

Pomiar strat wtrąceniowych VNA

W zastosowaniach, w których budżet tłumienności wtrąceniowej jest parametrem kontrolującym – 5G mmWave, pasmo Ka satelity, radar 77 GHz – sam TDR jest niewystarczający. Highleap oferuje pomiar parametrów S (S21, S11) za pomocą wektorowego analizatora sieci (VNA) do częstotliwości roboczej paneli produkcyjnych. Dane VNA są dołączane do dokumentacji wysyłkowej na życzenie.

Analiza przekroju poprzecznego i mikroprzekroju

Niszczące przekroje poprzeczne weryfikują trapezoidalne kąty trawienia, grubość ścianek platerowanej miedzi, integralność połączenia między warstwą Rogersa i prepregu oraz skuteczność aktywacji plazmowej PTFE. Przekroje poprzeczne wykonuje się na pierwszych egzemplarzach oraz w określonych odstępach czasu między próbkami produkcyjnymi.

Tolerancja impedancji
±5% / ±3%

Standard ±5%; ±3% dostępne dla krytycznych sieci RF z dodatkowymi kontrolami procesu

Jednorodność szerokości śladu
± 0.015 mm

Jednolitość trawienia w całym panelu potwierdzona okresowym pomiarem kuponowym

Tolerancja wiercenia wstecznego
± 0.1 mm

Wiercenie wsteczne o kontrolowanej głębokości z dokumentacją pozostałej długości czopu

9. Specyfikacje według zastosowania

Zastosowanie Częst. Zasięg Typowy materiał Tol impedancji Folia miedziana Wymagania dotyczące kluczowych fabryk
Antena 5G Sub-6 GHz 3.3-4.2 GHz RO4350B hybryda / Megtron 6 ± 7% RTF lub standardowy Jednorodność panelu; spójność objętości
5G mmWave Array 24-39 GHz RO3003 / Astra MT77 ± 5% VLP / HVLP Weryfikacja VNA; wiercenie wsteczne; niska tolerancja Dk
Radar samochodowy 77 GHz 76-81 GHz RO3003 / Astra MT77 ±3–5% HVLP Jednorodność Dk ±0.02; IATF 16949; PPAP
Pasmo satelitarne Ka/Ku 12-40 GHz RT/duroid 5880 / RO3003 ± 5% VLP Klasa IPC 3; pełna identyfikowalność; dane VNA dla każdego panelu
Moduł Wi-Fi 6E / UWB 5-7 GHz RO4350B hybryda / Megtron 6 ±7–10% RTF lub standardowy Panelowanie małych płyt; optymalizacja kosztów
Wzmacniacz mocy RF 0.5-6 GHz RO4350B / Megtron 6 ±5–7% RTF Przewody termiczne; masa mieszana miedziana; kontrolowana impedancja
Radar obronny / lotniczy i kosmiczny 2-40 GHz RT/duroid 5880 / RO3003 ±3–5% VLP / HVLP IPC Klasa 3; MIL-PRF-31032; pełna identyfikowalność materiałów
Szybka cyfrowa (konwergencja RF) SerDes / DDR5 / PCIe 5 Megtron 6/7 / I-Tera MT40 ±5–7% VLP Wiercenie wsteczne; sterowanie parą różnicową; poprzez modelowanie szczątkowe

Prześlij pliki Gerber w celu uzyskania wyceny płytki PCB HF →

10. Usługi produkcji płytek PCB o wysokiej częstotliwości firmy Highleap Electronics

Highleap Electronics oferuje pełen zakres usług w zakresie produkcji i montażu płytek PCB o wysokiej częstotliwości . Nasza infrastruktura procesowa obejmuje wszystkie wymienione powyżej rodziny materiałów i typy zastosowań, a także dedykowany sprzęt i systemy kontroli procesu, specjalnie dostosowane do płytek RF i mikrofalowych:

  • Kwalifikacja materiału: Serie Rogers RO4000/RO3000, RT/duroid 5880, Taconic TLX/TLY/RF-35, Megtron 6/7, Isola I-Tera MT40/Astra MT77, Nelco N4000-13EP oraz hybrydowe kombinacje FR4 — wszystkie z zatwierdzonymi profilami prasy.
  • Laminowanie hybrydowe: Profile prasy termodynamicznej zweryfikowane dla warstw RO4350B/FR4, RO4003C/FR4, RO3003/FR4 i duroid 5880. Dostępne warstwy wiążące obejmują RO4450F, prepreg FR4 i termoplastyczne folie wiążące.
  • Inżynieria folii miedzianej: Standardowa miedź ED, RTF, VLP i HVLP określona dla każdej warstwy. Warstwy sygnału RF dopasowane do budżetu strat częstotliwości roboczej.
  • Obróbka plazmowa PTFE: Dedykowane systemy próżniowego odbarwiania plazmowego CF₄/O₂, walidowane poprzez ciągłą inspekcję przekrojów. Nie stosować razem ze standardowymi liniami odbarwiania FR4.
  • Precyzyjna kontrola trawienia: Jednorodność szerokości ścieżki na całym panelu ±0.015 mm; zastosowane proaktywne oprogramowanie do kompensacji trawienia dla każdej wagi miedzi i kombinacji laminatów.
  • Wiercenie wsteczne: Tolerancja głębokości czopu ±0.1 mm; dostarczono dokumentację resztkową czopu na potrzeby aktualizacji modelu symulacji RF.
  • Selektywna maska ​​lutownicza: Selektywna aplikacja LPI RF z rejestracją ±0.05 mm; linie transmisyjne i struktury antenowe domyślnie pozostawione puste.
  • Opcje wykończenia powierzchni: Srebro zanurzeniowe, ENIG, ENEPIG, OSP — określone zgodnie z zastosowaniem i wymaganiami dotyczącymi lutowania rozpływowego.
  • Testowanie TDR w 100%: Pomiar TDR kuponu impedancji na każdym panelu HF. Raporty danych fizycznych dołączone do wszystkich przesyłek.
  • Testowanie parametrów S analizatora VNA: Dostępne dla zastosowań, w których występują straty krytyczne; dane S21/S11 do częstotliwości roboczej.
  • IPC Klasa 2 / Klasa 3: Pełna funkcjonalność klasy 3 dla zastosowań obronnych, lotniczych i medycznych, obejmująca pełną identyfikowalność materiałów i pakiety danych z mikroprzekrojów.
  • Zintegrowany montaż SMT: Bezproblemowe przeniesienie na miejsce montaż pod klucz z profilami reflow specyficznymi dla HF, zapobiegającymi szokom termicznym wrażliwych laminatów RF.

Gotowy do produkcji płytki PCB o wysokiej częstotliwości? Prześlij nam swoje pliki Gerber i wymagania dotyczące stackupu – prześlemy Ci analizę DFM, zalecenia dotyczące materiałów i wycenę wykonania.

Uzyskaj szybką wycenę →

Najczęściej zadawane pytania

Czy Highleap zajmuje się wyłącznie produkcją płytek PCB o wysokiej częstotliwości na bazie PTFE?

Nie. Produkujemy płytki PCB o wysokiej częstotliwości na wszystkich głównych rodzinach laminatów — na bazie PTFE (Rogers RO3000, RT/duroid, Taconic TLY), wypełnionej ceramiką (RO3003, Astra MT77), niskostratnej z włókna szklanego (Megtron 6/7, I-Tera MT40, Nelco) oraz hybrydowych kombinacjach FR4. Wybór odpowiedniego materiału zależy od zakresu częstotliwości, budżetu strat i wymagań kosztowych.

Przy jakiej częstotliwości standardowy FR4 staje się problemem dla projektów RF?

Standard FR4 staje się problemem powyżej około 1–2 GHz w przypadku ścieżek RF wrażliwych na straty. W przypadku struktur o kontrolowanej impedancji powyżej 3 GHz zalecamy co najmniej laminaty z włókna szklanego o niskiej stratności (Megtron 6). W przypadku projektów powyżej 10 GHz standardem branżowym jest PTFE lub PTFE wypełniony ceramiką.

Czy można wytwarzać płytki hybrydowe z warstwami zewnętrznymi Rogers i warstwami wewnętrznymi FR4?

Tak — hybrydowe laminaty RF/FR4 są standardowym produktem w Highleap. Posiadamy zatwierdzone profile pras dla kombinacji RO4350B/FR4, RO4003C/FR4 i RO3003/FR4 z opcjami łączenia RO4450F i standardowym prepregiem FR4.

Czy wraz z przesyłkami udostępniacie dane TDR i VNA?

Dane z impedancji TDR są standardowo dołączane do każdej płytki PCB o wysokiej częstotliwości. Pomiar parametrów S za pomocą VNA (S21/S11) jest dostępny na życzenie w przypadku aplikacji ze specyfikacjami tłumienności wtrąceniowej.

Czy potrafisz obsługiwać płytki PCB radarów samochodowych o częstotliwości 77 GHz zgodnie z normą IATF 16949?

Tak. Produkujemy płytki PCB radarów samochodowych 77 GHz dla samolotów RO3003 i Astra MT77 z kontrolą procesu IATF 16949, możliwością dokumentacji PPAP, weryfikacją jednorodności Dk oraz folią miedzianą HVLP w standardzie. Skontaktuj się z nami, aby omówić wymagania APQP.

Jaka jest minimalna wielkość zamówienia na produkcję płytek PCB o wysokiej częstotliwości?

Obsługujemy ilości prototypowe, od pojedynczego panelu po pełne serie produkcyjne. Płytki RF i mikrofalowe akceptujemy w dowolnej ilości — skontaktuj się z nami, przesyłając pliki Gerber i stackup, aby otrzymać szczegółową wycenę.

uzyskaj-natychmiastową-wycenę

Polecamy Wiadomości

Jak uzyskać wycenę płytek PCB

Wykonamy dla Ciebie analizę DFM/DFA i prześlemy Ci raport.

Możesz bezpiecznie przesyłać pliki za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Aby przedstawić Państwu ofertę, potrzebujemy następujących informacji:

    • Gerber, ODB++ lub .pcb, specyfikacja.
    • Lista BOM, jeśli wymagany jest montaż
    • Ilość
    • Czas na zmianę
Oprócz produkcji PCB oferujemy kompleksowy zakres usług elektronicznych, w tym projektowanie PCB, PCBA (Printed Circuit Board Assembly) i rozwiązania pod klucz. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w prototypowaniu, weryfikacji projektu, pozyskiwaniu komponentów czy masowej produkcji, zapewniamy kompleksowe wsparcie, aby zagwarantować sukces Twojego projektu. W przypadku usług PCBA, prosimy o dostarczenie BOM (listy materiałów) i wszelkich szczegółowych instrukcji montażu. Oferujemy również analizę DFM/DFA w celu optymalizacji projektów pod kątem możliwości produkcji i montażu, zapewniając płynny proces produkcji.






    Krótka notatka: Nasz zespół wyśle ​​Ci wiadomość e-mail wkrótce po przesłaniu. Aby mieć pewność, że otrzymasz naszą odpowiedź, uprzejmie prosimy o kontakt. sprawdzanie folderu SPAM/ŚMIECI jeśli nie widzisz naszej wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej.