Arlon 85N PCB-productieservice
Afbeelding 1. Arlon 85n PCB-productie
De Arlon 85N printplaat is een hoogfrequent laminaat ontworpen voor RF-, microgolf- en snelle digitale toepassingen die een laag verlies, stabiele elektrische prestaties en betrouwbare signaalintegriteit vereisen. Het wordt veel gebruikt in RF-versterkers, draadloze infrastructuur, ruimtevaart-elektronica en geavanceerde communicatiesystemen.
Highleap verzorgt de fabricage en assemblage van Arlon 85N printplaten, inclusief technische beoordeling, productie met gecontroleerde impedantie en wereldwijde leveringsondersteuning.
Inhoudsopgave
- Eigenschappen van Arlon 85N — Wat elk nummer in het gegevensblad bepaalt tijdens de productie
- Hoe wij Arlon 85N printplaten produceren: de processtappen die betrouwbaarheid garanderen.
- Betrouwbaarheidstesten, documentatie en traceerbaarheid
- Waar past 85N in: toepassingen, alternatieven en materiaalkeuze?
- Eén fabriek voor elke printplaat in uw product — plus IP-bescherming
- Een Arlon 85N PCB-project starten met Highleap
1. Eigenschappen van Arlon 85N — Wat elk nummer in het gegevensblad bepaalt tijdens de productie.
De meeste pagina's die 85N bespreken, bevatten de gegevens uit het specificatieblad. In dit gedeelte wordt elke eigenschap gekoppeld aan de gevolgen voor de productie: de kosten, de controle die ermee gepaard gaat en de problemen die ontstaan als de fabriek er geen rekening mee houdt.
Thermische eigenschappen
- Tg: 250 °C (DSC). Blijft stijf tijdens loodvrij reflow-solderen bij een piektemperatuur van 260 °C. Het probleem: om de volledige Tg te bereiken, is uitharding bij 218 °C of hoger gedurende 120 minuten nodig, gemeten aan het product zelf – niet aan de persplaat. Onderuitgehard 85N heeft een lagere effectieve Tg en een verminderde betrouwbaarheid.
- Td: 407°C (5% gewichtsverlies). Ruime marge boven elke procestemperatuur. De printplaten doorstaan 5-10 loodvrije reflow-cycli zonder kwaliteitsverlies – cruciaal voor reparaties in het veld in de lucht- en ruimtevaart.
- T260 / T288 / T300: >60 min per stuk. Valideert laminering zonder holtes. Elke holte verlaagt deze waarden aanzienlijk; we gebruiken T260-coupontesten per productiebatch om de hechtkwaliteit te bevestigen.
- CTE langs de Z-as: 50 ppm/°C onder Tg; totale uitzetting van ~2.5% tussen 50 en 260 °C. Lager dan FR-4 (60–70 ppm/°C). Nog steeds relevant bij dikke printplaten met gaten met een hoge aspectverhouding — we modelleren de spanning in de printkop tijdens DFM en signaleren risicovolle ontwerpen.
- X/Y CTE: 12–16 ppm/°C. Vergelijkbaar met koper (17 ppm/°C). Vermindert registratieafwijkingen tijdens het lamineren en het risico op het loslaten van de pad bij temperatuurschommelingen.
Elektrische en mechanische eigenschappen
- Dk ~4.0, Df ~0.012 bij 1 MHz. Vergelijkbaar met FR-4 met een hoge Tg-waarde. Geen materiaal met lage verliezen — ontwerpers die mmWave-prestaties nodig hebben, kunnen beter kijken naar Isola Astra MT77 (Dk 3.0, Df 0.0017) of een speciaal laminaat met lage verliezen.
- Vochtabsorptie: 0.5%. Hoger dan epoxy (~0.1–0.2%). Elk paneel moet direct vóór het lamineren en opnieuw vóór de loodvrije assemblage 60 minuten worden gebakken bij 107–121 °C. Het overslaan van deze stap is de belangrijkste oorzaak van delaminatie in polyimide meerlaagse structuren.
- Versterkte formule. Gemodificeerd om minder gevoelig te zijn voor variaties in boren en frezen dan oudere polyimiden; smeltreologie dichter bij FR-4 voor een betere harsvulling bij complexe meerlaagse opstellingen.
- Schilsterkte. Uitstekend wanneer het lamineerproces correct wordt uitgevoerd. Valt weg als er vocht ingesloten raakt tijdens het persen – een defect dat doorgaans pas aan het licht komt bij thermische cyclustests.
Voor meer achtergrondinformatie kunt u onze pagina's over polyimide printplaten en Arlon 85N-materiaal raadplegen.
2. Hoe wij Arlon 85N printplaten produceren — De processtappen die de betrouwbaarheid bepalen
De drie meest voorkomende oorzaken van defecten aan polyimide printplaten in het veld zijn delaminatie door vocht, onvoldoende uitharding en onvolledige ontvetting. Alle drie zijn fouten in het productieproces, geen materiaalfouten. In dit gedeelte worden onze procesbeheersingsmaatregelen voor elk van deze oorzaken beschreven.
Lamineren
- Voorbakken: Binnenste lagen worden gedurende 60 minuten op een rooster (niet gestapeld) geplaatst bij 107–121 °C. Prepreg wordt 8–12 uur vacuümgedroogd. Opslag vindt plaats bij een relatieve luchtvochtigheid lager dan 30%. Deze stappen zijn niet optioneel; ze voorkomen de door vocht veroorzaakte holtes die delaminatie tijdens gebruik kunnen veroorzaken.
- Perscyclus: Opwarming met 4–6 °C/min tot een uithardingsplateau van 218 °C. 120 minuten op temperatuur. We controleren de uithardingstemperatuur met ingebouwde thermokoppels op de eerste prototypes — de temperatuur van de printplaat kan bij dikke lagen 10–15 °C voorlopen op de producttemperatuur.
- Kalmeer: ≤5 °C/min onder druk, gevolgd door na-uitharding bij 200 °C gedurende 1-2 uur om de volledige mechanische eigenschappen te ontwikkelen.
- Vacuümlaminering heeft de voorkeur. in vergelijking met een standaardpers — verwijdert ingesloten gas dat microholtes creëert die onzichtbaar zijn bij visuele inspectie, maar wel detecteerbaar door IST.
Boren
- 400–500 m² Volgens de aanbeveling van Arlon: ondersnijbits voor via's ≤0.018″. Uitsluitend nieuwe microkorrel wolfraamcarbidebits gebruiken — geen FR-4-bits hergebruiken.
- Toevoersnelheid 25–35 inch/min. Langzamer dan FR-4 bij het beheersen van de ruwheid van de gatwand (Ra-doel <20 μm).
- Levensduur van de bit: 1,500-2,500 hits. Agressief pensioenbeleid. Een nieuwe boorkop kost een paar cent; een defect aan een boorgereedschap op 4,000 meter diepte kost de operator tienduizenden dollars per uur.
Ontvetten en platen
- Plasma-ontsmetting (CF₄/O₂): Ons voorkeursproces. Verwijdert polyimidevlekken zonder het laminaat aan te tasten. Alkalisch permanganaat als alternatief met een strengere procescontrole. Microdoorsnede van de gatwand bij elke batch om te controleren of de vlekken volledig zijn verwijderd.
- Chemisch koper: 0.5–1.5 μm. Standaard chemie — geen natriumetsing nodig (in tegenstelling tot PTFE-laminaten).
- Elektrolytisch koper: Pulsplateren tot een gatwanddikte van 30 μm (IPC Klasse 3 minimum is 25 μm). We richten ons op de bovengrens van de specificaties omdat polyimide via's meer thermische spanning ondervinden dan FR-4 via's in hetzelfde ontwerp.
- Oppervlakteafwerking: ENIG is dominant in ruimtevaart- en defensieprogramma's. ENEPIG is geschikt voor gemengde draadverbindingen en soldeerverbindingen. Harde vergulde randcontacten. De afwerkingskeuze wordt tijdens DFM beoordeeld — een verkeerde keuze kan maanden na levering tot problemen met de soldeerbaarheid leiden. Zie ENIG oppervlakteafwerking.
Afbeelding 2. Arlon 85N printplaat
3. Betrouwbaarheidstesten, documentatie en traceerbaarheid
Bij polyimide-programma's zijn de betrouwbaarheidstestgegevens net zo belangrijk als de printplaat zelf. Klanten hebben bewijs nodig dat het productieproces printplaten oplevert die 15 tot 25 jaar meegaan in de praktijk.
Tests beschikbaar voor de Arlon 85N-productie
- Thermisch fietsen: -65°C tot +150°C, 1,000-2,000 cycli. Acceptatiecriterium: <10% verschuiving van de via-ketenweerstand.
- IST (interconnect stress test): volgens IPC-TM-650 2.6.26. Detecteert marginale beplating, onvolledige ontvetting en laminatieholtes die niet door een elektrische test kunnen worden gedetecteerd.
- CAF-resistentie: volgens IPC-TM-650 2.6.25.
- Tijd tot delaminatie: T260, T288, T300 volgens IPC-TM-650. 85N overschrijdt routinematig 60 min bij 300°C.
- Loodvrije reflow-simulatie: 5–10 cycli bij een piektemperatuur van 260 °C. Gecontroleerd op delaminatie, scheuren en loslating van de pads.
- Schilsterkte: volgens IPC-TM-650 2.4.8, na thermische belasting en na procesoplossingen.
- Versnelde veroudering: Voor toepassingen in de boorgatbodem is veroudering bij 175 °C of hoger vereist om aanhoudende betrouwbaarheid aan te tonen.
Documentatie wordt bij elke kavel meegeleverd.
- Certificaat van conformiteit met Arlon-materiaallotnummer en fabriekscertificaat.
- 100% elektrisch testrapport (continuïteit en isolatie).
- Rapport van dwarsdoorsnede en microdoorsnede volgens IPC-A-600 Klasse 3.
- Impedantiecouponrapport (indien gecontroleerde impedantie is gespecificeerd).
- Soldeerbaarheid volgens J-STD-003 en ionische reinheid volgens IPC-TM-650 2.3.25.
- IST-coupongegevens en rapport over de afpelsterkte (indien het programma dit vereist).
- RoHS/REACH-verklaring.
- Eerste artikelinspectie volgens AS9102 (indien vereist).
Testcoupons van elk productiepaneel worden bewaard gedurende de gehele levenscyclus van het programma. Als er jaren later een probleem in het veld optreedt, maken de bewaarde coupons retrospectieve tests mogelijk – waarbij elke coupon via een controleerbare traceerbaarheidsketen is gekoppeld aan de bijbehorende productielot.
4. Waar past 85N in — Toepassingen, alternatieven en materiaalkeuze
Toepassingen waarbij 85N de juiste keuze is.
- Olie en gas in de boorgaten: MWD/LWD-instrumenten, formatiesensoren, telemetrie in het boorgat. Continu bedrijf bij 175-200 °C gedurende weken. Extreem hoge kosten bij een storing: tienduizenden dollars per uur verloren boortijd.
- Luchtvaartmotorcontrollers (FADEC): Continu gebruik bij 125–150 °C, levensduur van 20–30 jaar, meerdere loodvrije herwerkingscycli. Zie PCB voor de ruimtevaart.
- Militaire elektronica: Raketgeleiding, elektronische oorlogsvoering, radar. MIL-PRF-31032-vereisten, langdurige opslag van magazijnen bij extreme temperaturen. Zie militaire PCB.
- Ruimtevaartuig: Ernstige zonsverduisteringen/thermische schommelingen van de zon; reparatie na lancering onmogelijk; missies die jaren tot decennia duren.
- Industriële hoge temperaturen: Procesbesturing nabij ovens, burn-in testprintplaten voor de kwalificatie van halfgeleiders.
Wanneer moet je in plaats daarvan voor 85 pk kiezen?
Arlon 85HP gebruikt dezelfde polyimidehars met verspreid glas en microfijne vulstoffen, waardoor het een ongeveer twee keer zo hoge thermische geleidbaarheid heeft als 85N en een lagere uitzetting in de Z-as (<1% versus ~2.5% bij 50–260 °C). Kies 85HP voor dik koper, een hoog aantal lagen of via-ontwerpen met een hoge dichtheid die een betere warmteafvoer door het laminaat vereisen. Dezelfde persprocedure is van toepassing.
Wanneer moet je voor een ander materiaal kiezen?
- Onder de 125°C continu: FR-4 met een hoge Tg is voldoende en veel goedkoper. Zie PCB met hoge Tg-waarde.
- RF of mmWave: De Dk 4.0 / Df 0.012-waarden van 85N zijn te hoog. Gebruik Isola Astra MT77 of een speciaal laminaat met lage warmte-isolatie.
- Hogesnelheids digitale verbindingen boven 56G PAM4: Megtron 6R of 7N — de signaalintegriteit is doorslaggevend voor de keuze, niet de temperatuur.
- Kritische thermische geleidbaarheid: Speciaal laminaat met laag verlies: een thermisch geleidend, met keramiek gevuld PTFE-laminaat met een waarde van 1.44 W/mK, vergeleken met ongeveer 0.3 W/mK voor polyimide.
85N versus Ventec VT-901
Beide zijn meerlaagse polyimide laminaten met een hoge glasovergangstemperatuur (Tg) en vergelijkbare Tg- en Td-waarden. De procesvensters overlappen elkaar, maar vereisen een aparte kwalificatie van de perscyclus. De keuze wordt meestal bepaald door de AVL-specificaties — sommige grote luchtvaartbedrijven hebben 85N gekwalificeerd, anderen VT-901, en overstappen vereist een formele herkwalificatie. Wij produceren beide materialen bij Highleap en kunnen adviseren op basis van beschikbaarheid, levertijd en kosten voor de gewenste constructie.
5. Eén fabriek voor elke printplaat in uw product — plus IP-bescherming.
Een MWD-meetinstrument voor gebruik in een boorgat heeft doorgaans een sensorprintplaat van polyimide, een FR-4 digitale printplaat, een voedingsprintplaat van zwaar koper en een flexibele interconnectie nodig – allemaal in één drukbestendige behuizing. Het betrekken van elk onderdeel van een andere leverancier leidt tot niet-overeenkomende planningen, inconsistente documentatie en geen eenduidige verantwoordelijkheid wanneer zich een systeemprobleem voordoet dat meerdere printplaten betreft.
Soorten printplaten die we naast 85N produceren.
- FR-4 en FR-4 met een hoge Tg: Digitale, besturings- en voedingsprintplaten met 2 tot meer dan 40 lagen.
- Andere polyimiden: VT-901, 85 pk, 33 N lage doorstroming — voor producten die meerdere polyimidekwaliteiten gebruiken.
- speciaal laminaat met laag verlies en Taconic RF: wanneer het product een RF-front-end heeft in combinatie met een printplaat die bestand is tegen hoge temperaturen. Zie speciale laagverlies laminaat PCB-productie.
- Meganron: snelle digitale verwerkingskaarten. Zie Megtron 6 materiaal.
- Zwaar koper (3-12 gram), flexibel-stijf, metalen kern: voeding, motoraandrijving, ruimtebeperkte interconnecties. Zie zware koperen printplaat.
Alle printplaten worden samen verzonden, onder leiding van één projectingenieur, met consistente documentatie en één geheimhoudingsverklaring die het gehele product dekt.
IP-bescherming
Ontwerpen voor de lucht- en ruimtevaart, defensie en ondergrondse toepassingen vertegenwoordigen jarenlange investeringen in engineering. We tekenen een wederzijdse geheimhoudingsverklaring voordat we bestanden ontvangen. Ontwerpgegevens worden opgeslagen op beveiligde servers – alleen de toegewezen projectingenieur en het directe productiepersoneel hebben er toegang toe. We besteden geen kritieke processen uit; boren, galvaniseren, etsen en lamineren blijven in eigen huis. Alle medewerkers tekenen geheimhoudingsverklaringen. Na de overeengekomen bewaartermijn worden klantgegevens veilig verwijderd volgens de instructies. Klanten kunnen onze procedures voor intellectueel eigendom controleren tijdens de leverancierskwalificatie.
6. Een Arlon 85N PCB-project starten met Highleap
Wat te sturen
- Gerber- en boorbestanden (of een voorlopige kostenraming voor de begroting als het ontwerp nog niet definitief is).
- Stackup-notities: Dikte van het diëlektricum, kopergewicht, materiaalspecificatie (85N-kern, 85N-prepreg, glasachtig).
- Kwaliteitseisen: IPC Klasse 2 of 3, AS9102 FAI, MIL-PRF-31032 indien van toepassing.
- Omvang van de betrouwbaarheidstest: IST, thermische cycli, T260/T288, afpelsterkte — of verwijzing naar een klantspecificatie.
- Omvang van de montage (indien turnkey): BOM-, pick-and-place-, conformal coating- of pottingvereisten.
Wat te verwachten
- Citaat: Standaard 48 uur; 72 uur voor complexe meerlaagse of niet-standaard diktes.
- DFM-recensie: Inbegrepen: opbouw, boorverhouding, koperbalans, vochtbeheersingsplan.
- Voorlopig ontwerp: 10-15 werkdagen voor polyimide met 6-10 lagen; korter voor polyimide met 4 lagen.
- Volume: 20-25 werkdagen. Algemene vrijgave voor programma's met voorspelbare vraag.
- MOQ: 5 prototypes; 25 productie-exemplaren (lager aantal voor onderhoud).
- Duurzaamheid: Gereedschap behouden, documentatie langer dan 10 jaar bewaard, proactieve monitoring van materiaalveroudering, coördinatie van de laatste inkoop.
Als u twijfelt tussen 85N, 85HP, VT-901 of FR-4 met een hoge Tg-waarde, kan ons applicatieteam u kosteloos een materiaaladvies met een voorlopige opbouw geven. Als uw product meerdere printplaattypen vereist, stuur dan alle ontwerpen tegelijk op – wij behandelen ze als één project met gesynchroniseerde levering.
U kunt bestanden indienen via ons online offerteportaal of rechtstreeks contact met ons opnemen voor projecten met specifieke kwalificatie-eisen. Zie ook: polyimide printplaten , printplaten met hoge Tg-waarde , printplaten voor de lucht- en ruimtevaart , militaire printplaten , productie van meerlaagse printplaten.
aanbevolen berichten
RT duroid 6002 PCB-offerte en stapeling
Deze pagina is verantwoordelijk voor de taak 'citaat en stapeldefinitie'...
TMM6 filter printplaatproductie
Inhoudsopgave: Waarom ontwerpers van magnetronfilters gebruikmaken van...
Taconic RF 35 versus RO4350B printplaat
Inhoudsopgave RF-35 versus RO4350B Inkoop en...
TMM4 filter printplaatproductie
De productie van de TMM4-filterprintplaat wordt gecontroleerd door...
Hoe u een offerte voor PCB's kunt krijgen
We voeren een DFM/DFA-analyse voor u uit en sturen u een rapport. U kunt uw bestanden veilig uploaden via onze website. We hebben de volgende informatie nodig om u een offerte te kunnen sturen:
-
- Gerber, ODB++ of .pcb, spec.
- BOM-lijst als u assemblage nodig heeft
- Aantal
- Draaitijd
Voor PCBA-diensten verzoeken wij u uw BOM (Bill of Materials) en eventuele specifieke assemblage-instructies te verstrekken. Wij bieden ook DFM/DFA-analyses aan om uw ontwerpen te optimaliseren voor maakbaarheid en assemblage, wat een soepel productieproces garandeert.
