TU-768 PCB-materiaal: Specificaties, prestaties en praktische ontwerprichtlijnen
Afbeelding 1. TU-768 FR-4 printplaat met hoge Tg-waarde.
TU-768 PCB-materiaal is een FR-4 epoxylaminaat met een hoge glasovergangstemperatuur (Tg), speciaal ontwikkeld voor meerlaagse printplaten die superieure thermische stabiliteit en loodvrije assemblage vereisen. Deze handleiding biedt essentiële specificaties, prestatieanalyses, ontwerpoverwegingen en selectiecriteria om ingenieurs te helpen efficiënte en weloverwogen materiaalkeuzes te maken.
TU-768 Technische specificaties in één oogopslag
Inzicht in de kernparameters van het TU-768 PCB-materiaal is essentieel om de geschiktheid ervan voor uw toepassing te beoordelen. De onderstaande tabel vat de belangrijkste waarden uit het specificatieblad samen die van invloed zijn op ontwerp- en productiebeslissingen.
| Parameter | TU-768 Typische waarde | Test conditie |
|---|---|---|
| Tg (DMA) | 190 ° C | E-2/105 |
| Tg (DSC) | 180 ° C | - |
| Td (ontleding) | 350 ° C | TGA, E-2/105 |
| CTE (X/Y-as) | 11–15 ppm/°C | E-2/105 |
| CTE (Z-as) | 2.7% | - |
| Dk (εr) @ 1 GHz | 4.4 | E-2/105 |
| Dk @ 10 GHz | 4.3 | - |
| Df (tanδ) @ 1 GHz | 0.019 | E-2/105 |
| Df bij 10 GHz | 0.023 | - |
| T288 (Tijd tot delaminatie) | > 15 min | - |
| Thermische spanning (288°C) | >60 seconden | Soldeervlotter |
| Schilsterkte (1 oz RTF Cu) | 7–9 lb/in | - |
| Ontvlambaarheid | UL 94 V-0 | E-24/125 |
| Waterabsorptie | 0.18% | E-1/105 + D-24/23 |
Deze specificaties maken van TU-768 PCB-materiaal een robuuste keuze voor toepassingen die thermische bestendigheid vereisen, zonder de hogere kosten van gespecialiseerde, verliesarme laminaten.
Belangrijkste prestatieanalyse van TU-768
Elektrische prestaties
TU-768 heeft een diëlektrische constante (Dk) van 4.3–4.4 over het frequentiebereik van 1–10 GHz, met een verliesfactor (Df) variërend van 0.019 tot 0.023. Deze waarden maken impedantiegestuurde ontwerpen mogelijk tot ongeveer 2–3 GHz met een acceptabele signaalintegriteit. Voor frequenties boven 5 GHz of snelle digitale toepassingen die een Df lager dan 0.010 vereisen, kunt u overwegen om speciale verliesarme materialen te gebruiken, zoals een speciaal verliesarm laminaat of de Megtron-serie.
Opmerking van de ingenieur: Voor standaard RF-front-endmodules die onder de 2 GHz werken, biedt de TU-768 een kosteneffectieve balans tussen elektrische prestaties en compatibiliteit met productieprocessen.
Thermische en mechanische prestaties
Met een Tg van 190 °C (DMA) en een Td van 350 °C kan het TU-768 PCB-materiaal meerdere loodvrije reflow-cycli doorstaan zonder structurele degradatie. De CTE in de Z-as van 2.7% minimaliseert de spanning op de via-vaten tijdens temperatuurschommelingen, waardoor het geschikt is voor ontwerpen met veel lagen en ingebedde via's of BGA-componenten die betrouwbare interconnecties vereisen.
Opmerking voor de ingenieur: Bij assemblages met BGA's met een fijne pitch (≤0.5 mm pitch) vermindert de lage Z-CTE het risico op scheurvorming in de behuizing tijdens thermische cycli bij bedrijfstemperaturen van -40 °C tot +125 °C.
Verwerkbaarheid en betrouwbaarheid
TU-768 is zeer compatibel met standaard printplaatfabricageprocessen, waaronder mechanisch boren, laser-via-vorming en chemisch koperplateren. De UV-blokkerende eigenschappen en AOI-fluorescentie van het materiaal verbeteren de inspectienauwkeurigheid bij grootschalige productie. Een afpelsterkte van 7–9 lb/in zorgt voor een robuuste koperhechting door HASL-, ENIG- en OSP-oppervlakteafwerkingen.
Opmerking van de ingenieur: Controleer bij het specificeren van ENIG of het thermische budget van het laminaat de extra reflow-cyclus aankan die doorgaans nodig is voor verguldingsprocessen.
Afbeelding 2. TU-768 printplaatmateriaal
TU-768 Toepassingen en gebruiksscenario's
TU-768 PCB-materiaal is geschikt voor toepassingen waarbij thermische betrouwbaarheid belangrijker is dan een ultralage diëlektrische verliesfactor.
Typische toepassingssectoren
Industriële besturingssystemen profiteren van de thermische stabiliteit van TU-768 in omgevingen met hoge omgevingstemperaturen of frequente temperatuurschommelingen. Auto-elektronica, met name carrosseriebesturingsmodules en infotainmentsystemen, maken gebruik van de CAF-weerstand en vochtbestendigheid van het materiaal. Server- en workstation-moederborden gebruiken TU-768 voor meerlaagse constructies van meer dan 8 lagen, waarbij consistente Dk-waarden zorgen voor gecontroleerde impedantie-routing.
Praktisch casusvoorbeeld
Een fabrikant van telecommunicatieapparatuur kreeg te maken met intermitterende verbindingsproblemen in een 12-laags basisstationbesturingskaart die gebruikmaakte van standaard FR-4 met een gemiddelde glastemperatuur. Analyse na de storingen bracht na meer dan 200 thermische cycli scheuren in de printplaat aan het licht. Door over te stappen op TU-768 PCB-materiaal werd de uitzettingsspanning in de Z-as verminderd, waardoor storingen in het veld werden voorkomen, terwijl de bestaande ontwerpvoorschriften en productieprocessen behouden bleven. De materiaalwissel verhoogde de grondstofkosten met ongeveer 8-12%, maar voorkwam een kostbare herontwerp van de printplaat.
Ontwerp- en fabricagepraktijken
Richtlijnen voor impedantiecontrole
Voor single-ended 50Ω-sporen wordt doorgaans een spoorbreedte van 4.5 mil gebruikt over een prepreg van 4 mil met 1 oz koper. Specificeer een Dk-tolerantie van ±0.05 voor kritische impedantielagen. Vraag uw fabrikant om impedantiecoupons om de werkelijke Dk-waarden te valideren vóór de productievrijgave. Houd rekening met Dk-variatie tussen de kern en de prepreg bij het berekenen van de differentiële paarafstand in stapels met gemengde materialen.
Aanbevelingen voor thermisch profiel
De TU-768 ondersteunt standaard loodvrije reflow-profielen met piektemperaturen tot 260 °C. Voor printplaten met een dikte van meer dan 2.0 mm dient de voorverwarmingszone te worden verlengd tot 120-180 seconden om een uniforme kerntemperatuur te garanderen. Vermijd opwarmsnelheden van meer dan 3 °C/seconde om delaminatie bij de laaginterfaces te voorkomen. Controleer bij golfsoldeertoepassingen of de blootstellingstijd van de onderzijde aan 260 °C niet langer is dan 10 seconden om de integriteit van de via's te behouden.
Via- en gatbewerking
Mechanisch boren werkt betrouwbaar met TU-768 tot een uiteindelijke gatdiameter van 0.2 mm (8 mil). Voor HDI-toepassingen met microvias zorgt laserboren voor schone via-wanden met minimale harsverspreiding. Specificeer een ontvettingbehandeling om een betrouwbare hechting van chemisch koper te garanderen in gaten met een hoge aspectverhouding (>10:1). Controleer bij ingebedde via-structuren de lamineerdruk en -duur met uw fabrikant om harsuitputting bij de interfaces tussen de lagen te voorkomen.
Compatibiliteit van oppervlakteafwerking
ENIG biedt superieure soldeerbaarheid en houdbaarheid voor componenten met een fijne pitch, maar introduceert thermische spanning tijdens het onderdompelingsproces van de goudlaag. HASL biedt kostenvoordelen voor assemblages met een standaard pitch, maar creëert oneffen padoppervlakken die ongeschikt zijn voor BGA's met een pitch van 0.4 mm. OSP levert vlakke pads tegen lagere kosten, maar vereist een strengere procescontrole tijdens de assemblage. Voor printplaten met gemengde technologieën, die BGA's en doorsteekconnectoren combineren, biedt ENIG doorgaans het beste compromis tussen assemblageopbrengst en betrouwbaarheid op lange termijn.
Aanbevelingen voor betrouwbaarheidstesten
Valideer TU-768 PCB-assemblages door middel van IPC-TM-650 thermische schoktesten (-55°C tot +125°C, minimaal 100 cycli). Voer een test uit bij 85°C/85% RH gedurende 168 uur om de CAF-weerstand te controleren. Voer een dwarsdoorsnedeanalyse uit op proefstukken om de kwaliteit van de via-vulling en de dikteverdeling van de koperlaag te bevestigen. Vraag IPC Klasse 3-acceptatiecriteria aan voor bedrijfskritische toepassingen om een consistente kwaliteit over de verschillende productiebatches te garanderen.
TU-768 Vergelijking met alternatieve materialen
Om het juiste laminaat te kiezen, is het belangrijk te begrijpen hoe TU-768 zich verhoudt tot gangbare alternatieven.
| Parameter | TU-768 | Standaard FR-4 | Hoog-Tg FR-4 (IT-180A) | Laag verlies (Megatron 4) |
|---|---|---|---|---|
| Tg (DMA) | 190 ° C | -130 140 ° C | 175 ° C | 200 ° C |
| Dk @ 1 GHz | 4.4 | 4.5 | 4.4 | 3.8 |
| Df bij 1 GHz | 0.019 | 0.025 | 0.018 | 0.005 |
| Td | 350 ° C | 300 ° C | 340 ° C | 390 ° C |
| Z-CTE | 2.7% | 3.5% | 2.8% | 2.4% |
| Relatieve kosten | Medium | Laag | Medium | Hoge |
| Beste gebruiksgeval | Loodvrije assemblage, meerlaags | Consumentenelektronica | Zeer betrouwbare industriële | Hogesnelheids digitaal, RF |
Voordelen van TU-768: Biedt een hoge Tg- waarde tegen een redelijke prijs, met een betere thermische bestendigheid dan standaard FR-4 en een vergelijkbare Dk-stabiliteit als premium alternatieven. Het materiaal vertegenwoordigt een optimale balans voor toepassingen die loodvrije compatibiliteit vereisen zonder de kosten van gespecialiseerde hogesnelheidslaminaten.
Beperkingen: Voor toepassingen boven 5 GHz of waarbij een Df lager dan 0.010 vereist is, blijven materialen met lage verliezen de betere technische keuze, ondanks de hogere kosten.
Inkoop en kwaliteitscontrole
Inkomende kwaliteitsborging
Vraag voor elke materiaallevering een conformiteitscertificaat (Certificate of Conformance, CoC) aan met traceerbaarheid van de partij. Controleer de UL-certificeringsstatus en bevestig de RoHS/REACH-conformiteitsdocumentatie. Vraag voor kritische toepassingen testrapporten van derden aan die de Tg-, Td- en diëlektrische eigenschappen valideren aan de hand van de specificaties in het gegevensblad.
Evaluatieprotocol voor monsters
Voordat de productie wordt gestart, moeten materiaalmonsters worden afgenomen voor impedantietests op representatieve stackups. Thermische cyclustests moeten worden uitgevoerd op geassembleerde testcomponenten om de betrouwbaarheid van de via's te controleren. Röntgeninspectie van BGA-soldeerverbindingen moet worden uitgevoerd om de mate van holtevorming te beoordelen met de specifieke flux- en pastacombinatie die voor de productie is gepland.
Ik raad aan om bij leveranciers, met name bij nieuwe samenwerkingen, documentatie over fabrieksaudits of video's over hun productiecapaciteit op te vragen. Deze verificatiestap helpt potentiële kwaliteitsrisico's te identificeren voordat er wordt besloten tot massaproductie.
Conclusie en selectierichtlijnen
TU-768 PCB-materiaal neemt een praktische positie in binnen het spectrum van laminaten en biedt een hoge thermische weerstand (Tg) met acceptabele elektrische eigenschappen voor toepassingen in het middenfrequentiegebied. De combinatie van loodvrije assemblagecompatibiliteit, geringe uitzetting in de Z-as en robuuste koperhechting maakt het uitermate geschikt voor meerlaagse industriële, automobiel- en servertoepassingen.
Ik ben ervan overtuigd dat TU-768 de juiste keuze is wanneer uw project betrouwbare thermische cyclusprestaties en loodvrije reflow-compatibiliteit vereist, zonder de meerprijs van gespecialiseerde materialen met lage verliezen. Als uw ontwerp voornamelijk boven de 5 GHz werkt of een ultralage insertieverlies vereist, raad ik aan om Megtron of gespecialiseerde alternatieven met lage verliezen te overwegen, ondanks de hogere materiaalkosten.
Voor projecten waarbij prestatie-eisen moeten worden afgewogen tegen budgettaire beperkingen, levert de TU-768 consistent voorspelbare resultaten bij standaard PCB-productieprocessen.
Veelgestelde Vragen / FAQ
Is TU-768 PCB-materiaal geschikt voor hoogfrequente toepassingen?
TU-768 ondersteunt toepassingen tot 2–3 GHz met acceptabele prestaties. Voor frequenties boven 5 GHz of ontwerpen die een Df lager dan 0.010 vereisen, kunt u overwegen om speciale, verliesarme laminaten te gebruiken.
Wat is de maximale reflow-temperatuur voor TU-768?
De TU-768 is bestand tegen piektemperaturen tijdens het reflow-proces tot 260 °C met standaard loodvrije profielen. Voor dikke printplaten (>2.0 mm) dient de voorverwarmingstijd te worden verlengd om een gelijkmatige verwarming te garanderen.
Kan de TU-768 impedantiecontrole voor microstrip en stripline ondersteunen?
Ja. Met stabiele Dk-waarden van 4.3–4.4 over het gehele frequentiebereik ondersteunt de TU-768 zowel microstrip- als stripline-configuraties. Specificeer een Dk-tolerantie van ±0.05 voor kritische impedantielagen.
Hoe verhoudt de prijs van TU-768 zich tot die van standaard FR-4?
TU-768 kost doorgaans 15-25% meer dan standaard FR-4, afhankelijk van de dikte en de bestelhoeveelheid. Deze meerprijs is gerechtvaardigd voor toepassingen die loodvrije compatibiliteit of een verbeterde thermische betrouwbaarheid vereisen.
Heeft de TU-768 RoHS- en UL-certificeringen?
Ja. TU-768 voldoet aan de RoHS-vereisten en heeft een UL 94 V-0 brandbaarheidscertificaat. Vraag uw leverancier om specifieke certificeringsdocumentatie voor bewijs van naleving van de regelgeving.
Welke kopergewichten zijn beschikbaar voor TU-768 laminaten?
TU-768 is verkrijgbaar met standaard kopergewichten van 0.5 oz tot 2 oz. Zwaarder koper (3 oz en meer) kan een speciale bestelling vereisen met een langere levertijd.
Hoe kan ik TU-768-monsters of complete datasheets verkrijgen?
Neem rechtstreeks contact op met Highleap Electronics voor materiaalmonsters, gedetailleerde datasheets en technische ondersteuning. Wij geven u gratis advies over de optimale configuratie op basis van uw specifieke toepassingsvereisten.
Is TU-768 geschikt voor automobieltoepassingen?
Ja. De hoge Tg, lage vochtabsorptie en CAF-bestendigheid van TU-768 maken het geschikt voor auto-elektronica die functioneert in veeleisende thermische en vochtigheidsomgevingen.
aanbevolen berichten
Fabrikant van AlN keramische printplaten voor thermisch hoogwaardige elektronica.
HIGHLEAP ELECTRONICS · Aluminiumnitride keramische printplaat...
Productie van printplaten van aluminiumoxide voor OEM-prototypes en -productie
HIGHLEAP ELECTRONICS · Fabricage van printplaten van aluminiumoxidekeramiek...
PCB-assemblageleverancier voor OEM- en ODM-elektronicaproductie
HIGHLEAP ELECTRONICS · OEM/ODM PCB-assemblageleverancier
Fabrikant van Al2O3 keramische printplaten voor precisiekeramische circuits
HIGHLEAP ELECTRONICS · Aluminiumoxide keramische printplaat...
Hoe u een offerte voor PCB's kunt krijgen
We voeren een DFM/DFA-analyse voor u uit en sturen u een rapport. U kunt uw bestanden veilig uploaden via onze website. We hebben de volgende informatie nodig om u een offerte te kunnen sturen:
-
- Gerber, ODB++ of .pcb, spec.
- BOM-lijst als u assemblage nodig heeft
- Aantal
- Draaitijd
Naast PCB-productie bieden we een uitgebreid scala aan elektronische diensten, waaronder PCB-ontwerp, PCBA en kant-en-klare oplossingen. Of u nu hulp nodig heeft bij prototyping, ontwerpverificatie, componentsourcing of massaproductie, wij bieden end-to-end ondersteuning om het succes van uw project te garanderen.
Voor PCBA-diensten verzoeken wij u uw BOM (Bill of Materials) en eventuele specifieke assemblage-instructies te verstrekken. Wij bieden ook DFM/DFA-analyses aan om uw ontwerpen te optimaliseren voor maakbaarheid en assemblage, wat een soepel productieproces garandeert.
