вибір сторінки

Попит на друковані плати для серверів штучного інтелекту у 2026 році

Попит на друковану плату сервера штучного інтелекту-1

Апаратне забезпечення для серверів штучного інтелекту є найбільшою рушійною силою, яка змінить індустрію друкованих плат у 2026 році. Зміна не є поступовою — це покрокова зміна вартості вмісту друкованих плат, класу матеріалу, кількості шарів та концентрації постачальників. Згідно з розбиранням складу друкованих плат Morgan Stanley від 22 травня 2026 року для майбутньої стійки NVIDIA Vera Rubin VR200 NVL72, вартість вмісту друкованих плат на одну стійку зросла на 233% у порівнянні з попереднім поколінням — з приблизно 35 100 доларів США для GB300 до приблизно 116 700 доларів США для VR200 . У тому ж звіті показано, що вартість вмісту MLCC зросла на 182%, підкладки ABF — на 82%, а середня потреба в друкованій платі (ASP) для повної стійки склала приблизно 7.8 мільйона доларів США — майже вдвічі більше, ніж поточна стійка GB300.

У цьому посібнику розглянуто технічні та матеріальні зміни всередині платформи Rubin, екосистему постачальників, яка її створює, та вплив поширення на розподіл матеріалів для друкованих плат для всіх інших. Контекст ціноутворення розглядається в аналізі зростання цін на друковані плати , економіка основних матеріалів – у посібнику з витрат на сировину для друкованих плат , концентрація поставок – в аналізі дефіциту матеріалів для друкованих плат , а заходи проектування та закупівель – у посібнику зі зниження витрат на друковані плати.


1. Головна цифра: $35 100 → $116 700 за стійку

Розбирання Morgan Stanley стійки NVIDIA Vera Rubin VR200 NVL72 за методом «знизу вгору» за складом, опубліковане аналітиком Говардом Као 22 травня 2026 року, визначило основні показники економіки друкованих плат серверів штучного інтелекту у 2026 році. Серед усіх компонентів нижчої ланки вартість вмісту друкованих плат продемонструвала найбільше зростання у порівнянні з минулим роком:

Компонент Значення вмісту GB300 Значення контенту VR200 Редагувати
Вміст друкованих плат на стійку ~ $ 35,100 ~ $ 116,700 + 233%
MLCC (багатошарові керамічні конденсатори) ~ $ 1,530 ~ $ 4,320 + 182%
Субстрат ABF - - + 82%
Пам'ять (HBM + SOCAMM) ~ $ 370,000 ~ $ 2,000,000 + 435%
кремній графічного процесора ~ $ 2,520,000 ~ $ 3,960,000 + 57%
Джерело живлення - - + 32%
Рідке охолодження - - + 12%

Згідно з даними Reuters про розбирання галузі , багатошарові друковані плати для загальної електроніки у 2026 році коштуватимуть приблизно 204 долари за квадратний метр , тоді як ціни на високоякісні плати для серверів штучного інтелекту сягатимуть приблизно 1,970 доларів за квадратний метр , що майже в 10 разів перевищує стандартну ціну . Різниця залежить від матеріалу: кількість шарів, клас CCL, профіль мідної фольги, клас склотканини та обробка поверхні – все це знаходиться на преміальному рівні у відповідних категоріях.

Чому кількість друкованих плат ШІ-серверів зростає на 233% з покоління в покоління->

Оскільки Rubin поєднує два ефекти. По-перше, існуючі типи друкованих плат стають більшими та складнішими — обчислювальна плата Rubin оновлюється з 22-шарової друкованої плати HDI на GB300 до 26-шарової, при цьому клас матеріалу змінюється з M7 до M8. По-друге, Rubin представляє абсолютно нові модулі друкованих плат, яких не існувало на GB300, включаючи друковану плату Midplane (18 одиниць на стійку по 1,500 доларів кожен) та друковану плату модуля ConnectX (72 одиниці на стійку по 270 доларів кожен). Тільки ці два нові типи додають приблизно 46 400 доларів вартості друкованої плати на стійку.


2. Чому Rubin VR200 NVL72 коштує 7.8 мільйона доларів від ODM

Згідно з аналізом Morgan Stanley, повна вартість стійки Rubin VR200 NVL72 від ODM оцінюється приблизно в 7.8 мільйона доларів , а через OEM-канали, такі як Lenovo, Asustek, Giga-Byte та Dell, ціни ще вищі. Це майже вдвічі більше, ніж поточна стійка GB300, яка коштує менше 4 мільйонів доларів. Збільшення охоплює всі компоненти BOM:

  • Пам'ять є найбільшим окремим драйвером. Частку пам'яті перенесено з 5 до 10% від BOM GB200 NVL72 на 25-30% від специфікації VR200Абсолютна вартість пам'яті зросла приблизно з 370 000 доларів США (GB300) до приблизно 2 мільйонів доларів США (VR200) ​​— зростання на 435%, зумовлене як вищим вмістом HBM, так і переоцінкою базового ринку пам'яті.
  • Вартість кремнієвих графічних процесорів у доларах зросла на 57% — від приблизно 2.52 мільйона доларів до приблизно 3.96 мільйона доларів на стійку — але частка графічних процесорів у загальній структурі запасів впав приблизно з 65% до приблизно 51%, оскільки пам'ять та інші компоненти зростали швидше.
  • Вміст ПХБ зріс на 233% від приблизно 35 100 до приблизно 116 700 доларів США за стійку, завдяки більшій кількості шарів, преміальним сортам CCL та абсолютно новим модулям друкованих плат (Midplane, ConnectX), представленим Rubin.
  • Вміст MLCC зріс на 182% приблизно від 1,530 доларів США до приблизно 4,320 доларів США за стійку. Одна стійка VR200 зараз використовує приблизно 600 000 багатошарових керамічних конденсаторів, що більш ніж на 30% перевищує кількість GB300.
  • Вартість субстрату ABF зросла на 82%, що відображає як більшу площу підкладки, необхідну для графічних процесорів Rubin, так і той самий тиск на вартість, зумовлений Т-склом, який впливає на CCL.

Що це означає для покупців, які не використовують штучний інтелект: вміст друкованих плат вартістю 116 700 доларів США в одній стійці Rubin значно вища на долар, ніж робочі навантаження, що не використовують штучний інтелект. Виробники CCL (Kingboard, Shengyi, EMC, TUC, Doosan, MGC), виробники мідної фольги (Mitsui Kinzoku, Furukawa, JX Nippon), виробники склотканин (Nittobo) та виробники хімії для поверхневої обробки (Atotech, Uyemura) бачать, як гіпермасштабні покупці зі штучним інтелектом розміщують замовлення, які мають пріоритет над стандартним промисловим або споживчим попитом на друковані плати. Поширення через розподіл є однією з причин, чому всі інші галузі платять більше у 2026 році — про що йдеться в розділі 7.


3. Сходинки градацій CCL: M6 → M7 → M8 → M9 Q-Glass → M10

Технічною причиною зростання вартості друкованих плат на основі штучного інтелекту є підвищення класу скловолокна (CCL). Кожен крок одночасно змінює хімічний склад смоли, профіль мідної фольги та клас склотканини, що збільшує вартість матеріалу, а не збільшує її. Перехід від H100 / GB200 до Rubin Ultra охоплює п'ять класів M приблизно за три покоління.

Платформа NVIDIA Шари друкованих плат Клас CCL Склотканина Профіль фольги
H100 (Хоппер, 2022-2024) ~ 22 М6 / Мегтрон 6 NE-скло VLP
GB200 (Блеквелл, 2024) ~ 22 M7 / Megtron 7 класу NE-скло / T-скло HVLP
GB300 (Блеквелл Ультра, 2025) 22-34 М7 / Мегтрон 7 Т-подібне скло HVLP / HVLP4
VR200 (вимірювання Рубіна, 2026-2027) 26 (обчислювальна плата); середня плата до 44 M8 / Q-скло Т-скло / Q-скло HVLP4
Рубін LPX ~ 52 M9 Q-скло Q-скло HVLP4 / HVLP5
Рубін Ультра (Кайбер, 2027+) ~78+ M9+ Q-glass / M10 (у кваліфікації) Q-скло HVLP5

Множник витрат на цьому етапі є разючим. Згідно з галузевими даними: M6 CCL працює приблизно в 3-5 разів швидше, ніж стандартний FR-4; M7 — в 6-9 разів; M8 — в 10-15 разів; M9 Q-glass — в 15-20 разів . Наступне покоління M10, яке зараз проходить кваліфікацію (Df <0.002), ще більше розширює ці можливості. 13 березня 2026 року аналітик Мін-Чі Куо підтвердив, що NVIDIA у партнерстві з Wus Printed Circuit тестувала M10 CCL на передачу сигналів 448G+, при цьому тестові плати використовували мідну фольгу HVLP5 наступного покоління та тканину Q-glass.

Що таке Q-glass і чому це важливо для ШІ->

Q-glass — це склотканина, виготовлена ​​з високочистого кварцового волокна (~99.99% SiO₂). Вона має діелектричну проникність Dk приблизно 3.0 та коефіцієнт дисипації Df приблизно 0.0007 — обидва показники суттєво нижчі, ніж у NE-glass та T-glass. При швидкостях передачі даних 224G та 448G бюджет втрат у всьому сигнальному тракті настільки обмежений, що залишкові втрати від неоднорідності склотканини стають контролюючим фактором. Q-glass зменшує ці втрати, знижуючи об'ємну діелектричну проникність самого армування. Провідними постачальниками Q-glass є Shin-Etsu, Asahi Kasei, Glotech, Feilihua, Taishan Fiberglass та Hong Ho.


4. Збільшення кількості шарів: від 22 до 26, від 44 до 78 шарів

Збільшення кількості шарів друкованих плат для обчислювальних плат NVIDIA AI прискорилося протягом останніх трьох поколінь:

  • Обчислювальна плата H100: ~22 шари.
  • Обчислювальна плата GB300: 22-34 шари залежно від конфігурації.
  • Обчислювальна плата Rubin VR200: 26 шари (згідно з розбиранням Morgan Stanley), оновлений з 22-шарового HDI GB300.
  • Друкована плата середньої плати Rubin VR200: досягнення 44 шари для найшвидшої міжз’єднувальної площини в стійці.
  • Рубін ЛПХ: приблизно 52 шари на M9 Q-склі.
  • Рубін Ультра / Кайбер: прогнозується приблизно 78+ шарів.

Кожен шар, доданий до друкованої плати, приблизно збільшує вартість виготовлення на 20-30%, оскільки кожен шар додає серцевину CCL, препрег, цикл ламінування, свердління, покриття та ризик суміщення. Подвоєння з 22 до 44 шарів призводить до більш ніж подвійного збільшення вартості — воно збільшує її через кількість циклів ламінування компаундуванням, складність співвідношення сторін отворів та накопичення допусків суміщення. На той час, коли конструкція досягає 78 шарів на Q-склі, кожен етап процесу виготовлення знаходиться на межі того, що підтримує сучасне обладнання.

Чому для об'єднувальної плати потрібно стільки шарів-> Друкована плата об'єднувальної плати на Rubin VR200 розташована між обчислювальними платами та з'єднує всі 72 графічні процесори в стійці NVL72 в єдину обчислювальну структуру. Вона передає кожен високошвидкісний сигнал між кожною парою обчислювальних плат, без місця для мікросхем повторного керування по дорозі. Кількість шарів визначається кількістю каналів швидкості передачі сигналу, помноженою на сувору дисципліну імпедансу та перехресних перешкод, необхідних для підтримки цілісності сигналу по всій протяжності об'єднувальної плати. 44 шари на Q-glass - це те, що потрібно для підтримки якості каналу в повному масштабі стійки.


Попит на друковану плату сервера штучного інтелекту

5. Друкована плата Midplane та модуль ConnectX — два нових типи друкованих плат

Rubin представляє два типи друкованих плат, яких не було на GB300, і, згідно з розбиранням BOM, проведеним Morgan Stanley, лише вони забезпечують приблизно 46 400 доларів США вартості нових друкованих плат на стійку :

  • Друкована плата середньої плати. 18 одиниць на стійку за ціною приблизно 1,500 доларів США. Міжпластинка — це гігантська з’єднувальна друкована плата, яка об’єднує обчислювальні плати в єдину структуру NVLink по всій стійці NVL72. Кількість шарів досягає 44 з діелектриком Q-glass, що вимагає мідної фольги HVLP4 або HVLP5 для підтримки цілісності каналу 224G протягом тривалого часу. Виробники підкладок ABF та BT не можуть легко виготовляти плати такого розміру; це територія друкованих плат.
  • Друкована плата модуля ConnectX. 72 одиниці на стійку за ціною приблизно 270 доларів США. Кожен модуль ConnectX-8 використовується як дочірня плата для обчислювальної плати, забезпечуючи мережеві карти для мережі на рівні стійки. Сама друкована плата ConnectX — це менша плата HDI, побудована на CCL M7 або M8 з фольгою HVLP та жорстким контролем імпедансу.

Кожен із цих нових типів друкованих плат вимагає високоякісного CCL-профілю, високоякісного профілю мідної фольги та спеціальної склотканини — усі ці категорії вже обмежені розділом 7 нижче. Сукупний ефект полягає в тому, що NVIDIA Rubin суттєво збільшила попит на ті ж дефіцитні марки матеріалів, від яких також залежать клієнти базових станцій 5G, автомобільних радарів та високоякісних мережевих друкованих плат.

Як нова друкована плата середньої плати конкурує з рештою галузі за матеріали->

Він конкурує безпосередньо. Міжплощина використовує ту саму тканину Q-скло, що постачається Nittobo, Shin-Etsu та Asahi Kasei, яка потрібна для друкованих плат міліметрових хвиль 5G наступного покоління. Та сама мідна фольга HVLP4/HVLP5 від Mitsui Kinzoku, що потрібна для радарів та високошвидкісних мережевих плат. Та сама CCL M8/M9 від Doosan, Panasonic, Resonac та Shengyi. Розподіл Rubin від NVIDIA поглинає передову матеріальну потужність на кожному шарі.


6. Міркування щодо постачання та виробництва друкованих плат

Серверні програми штучного інтелекту висувають надзвичайно високі вимоги до цілісності сигналу, живлення, реєстрації шарів та керування процесами. Правильний маршрут виробництва залежить від затвердженого стеку, бюджету втрат каналу, таблиці імпедансу, структури переходних отворів, розподілу мідних з'єднань, кроку BGA та вимог до контролю.

  • Підтвердіть наявність ламінату з низькими втратами та затверджені правила заміни перед запуском у виробництво.
  • Перегляньте цільові показники контрольованого імпедансу, вимоги до шорсткості та стратегію купонів за допомогою пакету для виготовлення.
  • Оцінити послідовне ламінування, заповнені перехідні отвори, зворотне свердління та реєстрацію великої кількості шарів під час DFM.
  • Координувати виготовлення, постачання компонентів та вимоги до складання, коли плата постачається у вигляді друкованої плати (PCBA).

Highleap може переглянути виробничий пакет для високошвидкісного виробництва друкованих плат перед наданням цінової пропозиції, включаючи стек, дані про імпеданс, креслення та очікувані результати випробувань. Проекти зі спеціальними вимогами до процесу можуть бути оцінені як для прототипів, так і для серійного виробництва.

7. Як попит на основі штучного інтелекту відтягує матеріальні ресурси від усіх інших

Поширення попиту на штучний інтелект через ланцюг постачання матеріалів є найважливішою історією друкованих плат 2026 року для покупців, які не використовують штучний інтелект. Гіпермасштабні клієнти зі штучним інтелектом, які будують стійки Rubin VR200 для OpenAI, Google, Microsoft, Amazon, Oracle, Meta, xAI та інших великих операторів центрів обробки даних, фактично попередньо зарезервували значну частину доступних потужностей у кожного передового виробника матеріалів:

  • Мідна фольга Mitsui Kinzoku MicroThin — 2026 замовлень перевищують встановлені потужності провідного виробника високоякісної фольги HVLP.
  • Тканина Nittobo T-скло та Q-скло — замовлення, що відкладаються на другий квартал наступного року, становили приблизно 100 доларів США/кг.
  • Panasonic Megtron 6/7, високоякісні CCL Doosan, CCL MGC/Resonac — перейшов на постачання на основі розподілу.
  • Мікросвердла Topoint / Union Tool / Zhongwu — використання понад 90%, пропозиція не в змозі задовольнити попит.
  • Хімія покриття Atotech / Uyemura — преміальні потужності ENIG та гальванічного покриття, виділені для високорентабельних програм серверів ШІ.

На практиці це означає, що навіть якщо покупець, який не використовує штучний інтелект, готовий платити еквівалентні ціни 2024 року за преміальну фольгу CCL або HVLP, цей матеріал не обов'язково буде доступним, оскільки гіпермасштабні покупці, що використовують штучний інтелект, розмістили попередні замовлення, які мають пріоритет. Дані Корейської митної служби — імпортні ціни на CCL досягли 20 728 доларів США за тонну в березні 2026 року, що на 74.5% більше, ніж у попередньому році, вперше за всю історію спостережень перевищивши 20 000 доларів США за тонну — є одним з кількісних відображень такого розподілу ресурсів.

Чому гіперскейлери платять першими: на ринку квот розподіл отримує клієнт з найдовшим зобов'язанням уперед та найвищою вартістю одиниці за тонну. Гіперскейлер, який замовляє 100 000 обчислювальних плат Rubin на M8 CCL, надає виробнику CCL обсяг та цінову силу, з якими не може зрівнятися промислове замовлення на друковані плати на 50 одиниць. Виробник CCL приймає форвардне замовлення гіперскейлера, розподіляє потужності, а залишкова продукція залишається доступною для загального попиту на друковані плати.


8. Що зараз відчувають покупці без штучного інтелекту

Для галузей, які не купують друковані плати для серверів штучного інтелекту, але використовують ті самі базові матеріали, цикл 2026 року мав неприємний вплив на терміни виконання робіт, ціноутворення та доступність матеріалів:

  • Виробники оригінального обладнання для телекомунікацій та мереж. Базові станції, комутатори та маршрутизатори 5G залежать від CCL із середніми втратами на основі ЗІЗ (клас Megtron 6) — тих самих сімейств матеріалів, які споживає ШІ. Багато хто стикається з термінами виконання робіт у 14-18 тижнів та зростанням цін на 20-40% на той самий сорт, який вони придбали у 2024 році.
  • Постачальники інфраструктури 5G. Прямий вплив ЗІЗ-смоли внаслідок події, що постачається вище за течією. Деякі конструкції були тимчасово перепроектовані на товстіші або вищого класу, щоб підтримувати продуктивність каналу з наявним матеріалом.
  • Автомобільна електроніка (особливо радар 77 ГГц). Спеціальні ламінати з ПТФЕ/вуглеводнів (спеціальний ламінат з низькими втратами/спеціальний клас ламінату з низькими втратами) також виділяються штучним інтелектом для програм гіпермасштабування високочастотних матеріалів. Виробництво автомобільних радарів тепер залежить від кваліфікації альтернативних марок ламінату або прийняття довших термінів виконання робіт.
  • Промислове керування, силова та побутова електроніка. Стандартний FR-4 поглинає витіснений попит з боку покупців преміум-класу; терміни виконання замовлень збільшилися з 2-3 тижнів до 6-8 тижнів. Навіть покупці, повністю ізольовані від впливу матеріалів штучного інтелекту, бачать ефект поширення.
  • РФ / аерокосмічна оборона. Спеціальний PTFE-матеріал з низькими втратами ламінату менш піддається безпосередньому впливу, але терміни виконання робіт збільшилися, оскільки Taconic та Arlon виділяють потужності на програми гіпермасштабування з вищою рентабельністю.

Що може зробити виробник оригінального обладнання (OEM) без штучного інтелекту у 2026 році?

Реалістична відповідь поєднує чотири кроки: (1) кваліфікувати другий клас CCL на кожну дошку, щоб надати виробнику альтернативу розподілу; (2) розширити прогнози до 12-26 тижнів поспіль, щоб виробник міг забезпечити розподіл CCL відповідно до вашого попиту; (3) провести аудит проектів на предмет надмірної специфікації — M7 зазначено там, де підходить M6, фольга HVLP зазначена там, де підходить LP, ENIG зазначено там, де підходить OSP; (4) використовувати гібридні стеки, які знижують преміальний CCL на некритичних шарах. Ці питання детально розглянуті в посібнику зі зниження витрат.


9. Найчастіші запитання щодо попиту на друковані плати серверів штучного інтелекту

Як попит на сервери штучного інтелекту впливає на виробництво друкованих плат?

Попит на плати з великою кількістю шарів та контрольованим імпедансом може обмежити доступність окремих ламінатів з низькими втратами, мідної фольги та технологічних потужностей. Вплив залежить від затвердженого матеріалу, складності штабелювання, кількості та необхідної дати поставки.

Яка інформація потрібна для точного розрахунку вартості друкованої плати сервера штучного інтелекту?

Надайте дані Gerber або ODB++, стек, таблицю імпедансу, креслення виготовлення, дані свердління, кінцеву товщину, обробку поверхні, кількість, вимоги до випробувань та файли складання, коли потрібна плата друкованих плат. Повні дані дозволяють провести інженерний огляд перед прийняттям рішень щодо матеріалів та процесу.

Чи можна створювати складні високошвидкісні плати у прототипному та серійному вигляді?

Так. Відповідний технологічний маршрут підтверджується під час інженерного аналізу. Складні конструкції можуть вимагати підтвердження матеріалів, послідовного ламінування, контрольованого імпедансу, обробки через канали, спеціалізованої перевірки або пілотного будівництва перед серійним виробництвом.

Як команда розробників може зменшити ризик постачання для передової друкованої плати?

Вкажіть кваліфіковані варіанти матеріалів, де дозволяє бюджет на електрообладнання, заздалегідь випустіть стек, визначте елементи керування заміною у виробничому кресленні та залучіть виробника до остаточного визначення високоризикової траси або структури переходного отвору.

Коли Highleap має перевірити материнську плату для сервера зі штучним інтелектом?

Огляд найбільш корисний перед тим, як проект буде випущено для розгляду комерційної пропозиції, особливо коли плата містить високошвидкісні канали, щільну маршрутизацію BGA, спеціальні ламінати, зворотне свердління, функції HDI або суворі вимоги до відстеження.

Теги

Материнська плата зі штучним інтелектом Алюмінієва друкована плата Конденсатор Керамічна друкована плата Звичайна обробка поверхні Комп'ютерна друкована плата свердлити Дрон PCB Електронні програми Збірка електроніки Послуги з виробництва електроніки Гнучка друкована плата FR4 PCB HDI HDI PCB Важка мідна друкована плата HF PCB Високошвидкісна друкована плата Високочастотна друкована плата клавіатура PCB клавіатури LED LED PCB Матеріальна Медичні друковані плати PCB з металевим сердечником PCB Assembly Дизайн друкованої плати Файли дизайну друкованої плати База знань PCB Виробництво друкованих плат Матеріали для друкованих плат Упаковка друкованої плати Виробництво друкованих плат Друкована плата силової електроніки Джерело живлення Резистор РЧ друкована плата Жорстка друкована плата Flex Робот Плата робота Напівпровідникова друкована плата SMT Пайка Паяльна маска
отримати миттєву цінову пропозицію

Рекомендовані повідомлення

Як отримати цінову пропозицію на друковані плати

Давайте проведемо для вас аналіз DFM/DFA та надамо вам звіт. Ви можете безпечно завантажити свої файли через наш вебсайт. Нам потрібна наступна інформація, щоб надати вам цінову пропозицію:

    • Gerber, ODB++ або .pcb, спец.
    • Список специфікації, якщо вам потрібна збірка
    • Кількість
    • Час повороту
Окрім виробництва друкованих плат, ми пропонуємо повний спектр електронних послуг, включаючи проектування друкованих плат, виготовлення друкованих плат (PCBA) та комплексні рішення. Незалежно від того, чи потрібна вам допомога з прототипуванням, перевіркою проекту, пошуком компонентів чи масовим виробництвом, ми надаємо комплексну підтримку, щоб забезпечити успіх вашого проекту.

Для послуг з виготовлення друкованих плат (PCBA), будь ласка, надайте свою специфікацію матеріалів (BOM) та будь-які конкретні інструкції зі складання. Ми також пропонуємо аналіз DFM/DFA для оптимізації ваших конструкцій для технологічності та складання, забезпечуючи безперебійний виробничий процес.






    Швидка примітка: Наша команда надішле вам електронного листа невдовзі після надсилання. Щоб гарантовано отримати нашу відповідь, ми рекомендуємо перевірка папки СПАМ/НЕПОЖЕЛАНА ПОШТА якщо ви не бачите нашого повідомлення у своїй поштовій скриньці.